Jump to content



Πρόταση για πρόγραμμα για βίντεο


Recommended Posts

Φίλος, μου έχει δώσει κάποια οικογενειακά DVD για να τα μετατρέψω σε MKV.

Μέχρι εδώ όλα καλά, αλλά σε μια σκηνή σε ένα τραπέζι θέλει να εξαφανίσει ή να μπει μαύρο σε ένα άτομο που είναι στην άκρη δεξιά.

Η σκηνή δεν γίνεται να κοπεί γιατί διαρκεί 15-20 δευτερόλεπτα απλά θέλει να μη φαίνεται το συγκεκριμένο άτομο.

Γίνεται και με ποιο δωρεάν πρόγραμμα;

 

Δηλαδή κάτι τέτοιο

 

business-persons-office-flat-characters-professional-men-women-work-table-computers-success-team-vector-concept-138428911.thumb.jpg.b031e8690eed12f99c768f4a02de3fcd.jpg

Link to comment
Share on other sites

To σκέφτηκα και εγώ αυτό αλλά έτσι θα δημιουργούνταν τρία αρχεία βίντεο (το κροπαρισμένο, το πριν και το μετά) που θα έπρεπε να τα ξανακάνω ένα.

Το να του ρίξω ένα μαύρο να το καλύψω δεν τον χαλάει αλλά ούτε και εμένα και θα μου βγει πιο εύκολο και γρήγορο.

Για την ιστορία είναι ένας ξάδελφος του, που δεν θέλει ούτε να τον βλέπει.

Από ότι μου είπε τους έχει φάει πολλά λεφτά, μέχρι και ένα δάνειο που είχε μπει εγγυητής το πλήρωσε ολόκληρο γιατί ο τύπος έκανε το κορόιδο.

Γενικά στο σόι κανένας δεν του μιλάει και ούτε θέλει παρτίδες μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι ολόκληρο davinci resolve για ένα μαύρο παραλληλόγραμμο στο δεξί μέρος του frame για 15". Και με το δωρεάν kdenlive ή σχεδόν οποιονδήποτε open source video editor μπορείς να το κάνεις.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δεν χρειάζεσαι ολόκληρο davinci resolve για ένα μαύρο παραλληλόγραμμο στο δεξί μέρος του frame για 15". Και με το δωρεάν kdenlive ή σχεδόν οποιονδήποτε open source video editor μπορείς να το κάνεις.

Εκτός από το kdenlive ξέρεις κάποιο άλλο πρόγραμμα να προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.