Jump to content



ποια Ram να πάρω;


Recommended Posts

4 hours ago, Oric said:

Πάρτε μια 8άρα DDR3L 1600MHz. Αν ταιριάσει με την υπάρχουσα, θα δουλεύετε με 12GB ram. Αν όχι, αφαιρείτε την παλιά και έχετε 8GB.

 

ευχαριστώ

από τα λίγα που ξέρω νομίζω ότι δε χρειαζομαι τα επιπλέον gb και με 8 ειμαι καλυμένος για την ωρα

να πάρω αυτήν ;

PER.552764.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Η σειρά Value Ram συνδυάζει τις υψηλές αποδόσεις με λογικό κόστος και φυσικά διακρίνεται SKU:PER.552764

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Bob o Mastoras έγραψε:

 

ευχαριστώ

από τα λίγα που ξέρω νομίζω ότι δε χρειαζομαι τα επιπλέον gb και με 8 ειμαι καλυμένος για την ωρα

να πάρω αυτήν ;

PER.552764.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Η σειρά Value Ram συνδυάζει τις υψηλές αποδόσεις με λογικό κόστος και φυσικά διακρίνεται SKU:PER.552764

 

 

Όχι, αυτή είναι για desktop υπολογιστή. Συγγνώμη για την παράλειψη, χρειάζεστε μνήμη SO-Dimm DDR3L (1,35Volt) 1600MHz. Κάποια απ' αυτές... Αν σώνει και καλά θέλετε να το διακινδυνεύσετε να πάρετε 4άρα, ελπίζοντας να ταιριάζει με την υπάρχουσα (το πιο πιθανό), πάρτε μια 4άρα από αυτές.

Έγινε επεξεργασία από Oric
  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχετε ελέγξει ήδη στο εγχειρίδιο χ΄ρησης του υπολογιστή α) ότι μπορεί να γίνει αλλαγή εύκολα -χωρίς να είναι κολλημένη η υπάρχουσα μνήμη- ή ότι έχει κενό slot για να προσθέσετε όση θέλετε και β) το ανώτερο ποσό μνήμης που υποστηρίζεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Oric said:

 

Όχι, αυτή είναι για desktop υπολογιστή. Συγγνώμη για την παράλειψη, χρειάζεστε μνήμη SO-Dimm DDR3L (1,35Volt) 1600MHz. Κάποια απ' αυτές... Αν σώνει και καλά θέλετε να το διακινδυνεύσετε να πάρετε 4άρα, ελπίζοντας να ταιριάζει με την υπάρχουσα (το πιο πιθανό), πάρτε μια 4άρα από αυτές.

 

 

να πάρω αυτην;

 

PER.550912.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Μην σπαταλάτε τοv χρόνο σας στην αναμονή. Αποκτήστε τις πλήρεις δυνατότητες από το laptop SKU:PER.550912

 

 

Έγινε επεξεργασία από Bob o Mastoras
Link to comment
Share on other sites

facebook-like-crucial.jpg
EU.CRUCIAL.COM

Find compatible DRAM memory and SSD upgrades for your PC or Laptop with our Crucial Advisor tool or Crucial System Scanner


Μπορείτε να πάτε στη σελίδα της Crucial, ανάλογες μπορεί να έχουν κι άλλοι κατασκευαστές, να επιλέξετε να σκανάρει το σύστημά σας και να δείτε ακριβώς ποιες μνήμες προτείνει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.