Jump to content



προβλημα με ovedrive στα windows10


Recommended Posts

πριν καμια 5 μερερς ειχα αγορασει ενα add για το fsx και το εκανα εγκατασταση με ενεργοποιημενο το onedrive.Μετα απο μια μερα εγινε κατι και εκανα φορματ τον υπολογιστη και εσβησα ολα τα αρχεια και μεσα απο το onedrive και απο το καδο ανακυκλωσης του onedrive οριστικα.Μετα πηγα να εγκαταστησω παλι το add και μου βγαζει το μυνημα της φωτο.Μετα απο μυνηματα oi ανθρωποι μου πιστωσαν ντα χρηματα και πηρα ξανα add αλλα αλλο μοντελο αεροπλανου αλλα της ιδιας εταιριας.Πριν 20 λεπτα πηγα να το εγκαταστησω και μου βγαζει παλι το ιδιο μυνημα.Εχω κλεισει τελειως το Ovedrive εδω και 1 μερα.Δεν ξερω τι φταιει? Το προηγουμενο ηταν το AEROSOFT AIRBUS A318-319, και το αρχειο του σφαλματος ειναι το διπλα.

 

Screenshot (12).png

Screenshot (13).png

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 Παιδιά καλησπέρα, αν κάνω καινούριο λογοριασμο στην microsoft που το ζητάει προς το τέλος του φορμάτ στα win10 και μετά απεγκαταστησω το onedrive θα έχω πρόβλημα με το κλειδί των windows ? Με το fsx και τα add του με τα κλειδιά τους?Έχω δώσει του κόσμου τα χρήματα στα add της aerosoft airbus και μου βγάζει σε όλα το ίδιο μύνημα.Εντομεταξυ έχω 3 υπόλογιστες με τον ίδιο λογαριασμό οπότε σε όλα τα pc μόλις κάνω φορμάτ μου ξανακατεβαζει πάλι τα αρχεία από το  cloud.Τι προτείνεται?

 

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω local user account και απεγκατάσταση (προσωρινά έστω) του onedrive. Επίσης ελληνικό system locale. Κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι ότι η διαδρομή του αρχείου που αναφέρει το σφάλμα είναι μη συνηθισμένη. Τι δουλειά έχει ο φάκελος onedrive μέσα στο φάκελο downloads; Και τι ακριβώς ψάχνει το παιχνίδι σε αυτόν τον φάκελο; Μήπως έχει γίνει καταλάθος κάποιο drag n drop του φακέλου documents (ή κάτι τέτοιο) σε αυτόν τον φάκελο;

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Γιάννης_84 said:

Προτείνω local user account και απεγκατάσταση (προσωρινά έστω) του onedrive. Επίσης ελληνικό system locale. Κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι ότι η διαδρομή του αρχείου που αναφέρει το σφάλμα είναι μη συνηθισμένη. Τι δουλειά έχει ο φάκελος onedrive μέσα στο φάκελο downloads; Και τι ακριβώς ψάχνει το παιχνίδι σε αυτόν τον φάκελο; Μήπως έχει γίνει καταλάθος κάποιο drag n drop του φακέλου documents (ή κάτι τέτοιο) σε αυτόν τον φάκελο;

 

 

Οποτε δεν θα έχω προβλημα με τα κλειδιά. 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόβλημα παίζει με το locale ή το unicode της ονοματοδοσίας του αρχείου.

 

Για να καταλάβω, το add για το FSX πού το έχεις; Στο onedrive ή τοπικά; Το εν λόγω αρχείο του μηνύματος αν πας με τον file explorer πώς το βλέπεις? Με "?????????" όπως στο screenshot ή κανονικά; Βασικά πρέπει να μου εξηγήσεις γιατί ψάχνει αυτό το "add" αρχεία σε αυτό το path

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.