Jump to content



Ιδέες για πλακάκια ;


Recommended Posts

Παίδες ψάχνω πλακάκια για 120 τετραγωνικά διαμερίσματος + μπάνια.

 

Θα ήθελα την άποψή σας, σχετικά με πλακάκια δαπέδου τύπου ξύλου αλλά και πέτρας.

Πιστεύετε πως τα τύπου ξύλου θα μπορούσαν να είναι αρκετά πιστά αντίγραφα ξύλου και να δομήσουν έναν αρκετά ζεστό και πολυτελές χώρο ;

Θα είναι δεσμευτικά ως προς τα έπιπλα και την λοιπή διακόσμηση;

 

Από την άλλη τα τύπου πέτρας, τσιμέντου αποτελούν καλή επιλογή;

Έχω δει πολλά μεγάλων διαστάσεων που γενικά μου αρέσουν λόγω του ότι αφαιρούν τους πολλούς αρμούς αλλά δεν ξέρω πως θα φαίνονται σε δωμάτια των 12 -16 τετραγωνικών.

 

Προσφορές έχω πάρει για πάμπολα, αλλά έχω καταλήξει στα τρία που έχω σε φωτό παρακάτω.

 

1)

KUNI BS   20 Χ 120

&

KUNI T  20 Χ 120

της Imola  σε ότι αφορά το ξύλο.

 

AM%20KUNI%201.jpg
WWW.IMOLACERAMICA.COM

Kuni’s great appeal lies in the extraordinarily warm and captivating look of wood blended with realistic and natural colours.A ‘wild’ appeal, made of...

 

 

 

 

 

kuni-bs-3.jpg

buni-bs-2.jpg

kuni-bs.jpg

 

 

2) KREOPE MOOV GREY  120 X120

 

43b91f54352a5af7f4d336aa83dc8afb.jpg
WWW.KEOPE.COM

A contemporary flair for inspiring spaces, thanks to the elegance of urban style

KREOPE MOOV 120120.jpg

KREOPE MOOV.jpg

 

 

 3)

FAP NUX TAUPE 90 X90

&

FAP NUX GREY 90 X90

 

 

 

NUX TAUPE.jpg

NUX GREY.jpg

 

 

IMG-eb5a20b864c9744b419017ac1c065c33-V.jpg

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

 

4) RONDINE DARING  26 X 180

 

Αυτό κυρίως λόγω των μεγάλων διαστάσεων του πλακιδίου με ταυτόχρονη υφή ξύλου.

 

WWW.CERAMICARONDINE.IT

Are you looking for a naturally elegant and quality wood effect coating? Discover the collection of porcelain stoneware slats by Ceramica Rondine

 

 

ROND DARR 2.jpg

RONDINE DARING.jpg

Ακούω απόψεις, ειδικά από γυναίκες που το έχουν περισσότερο ! ?

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

Η απομίμηση ξύλου έχει πολλές υφές. Αυτές οι τρεις δεν θα έλεγα πως εμπνέουν για ζεστό και πολυτελή χώρο, μιας και θυμίζουν αναπαλαιωμένο δάπεδο αποθήκης. Είναι της μόδας, όμως, αλλά η μόδα έρχεται και φεύγει. Τα μεγάλα τετράγωνα εξοικονομούν αρμό και βεβαίως μπορούν να μπουν και σε μικρά δωμάτια, ακόμη καλύτερα αν κεντραριστούν, με τα ρετάλια συμμετρικά στις ακμές του δαπέδου. Το κέντρο του δωματίου μπορεί να είναι το σημείο συμβολής τεσσάρων πλακιδίων, ή το κέντρο ενός, αναλόγως του γούστου και των διαστάσεων. Επίσης, υπάρχουν και δυνατότητες συνθέσεων, που εμένα προσωπικά μου αρέσουν. Επίσης, η διαγώνια τοποθέτηση δίνει "άλλον αέρα".

 

 IMG_20190622_221700.thumb.jpg.507a81b2f58e09b0f6aa1cc9f3133375.jpg

 

tiles1.thumb.jpg.eaa3e36801489b3686edfb59c5faaec6.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.