Jump to content



Ο δίσκος δημιουργεί αντίγραφα αρχείων βίντεο!


Recommended Posts

Τελευταία παρατηρώ, πως σε έναν δίσκο που έχω για storage, σχεδόν σε ότι βίντεο κατεβάσω σε αυτόν, κάποια στιγμή δημιουργείται ένα ακριβές αντίγραφο.

Αυτό συμβαίνει μόνο στο root, δηλαδή δεν βλέπω το ίδιο φαινόμενο σε φακέλους που επίσης έχουν βίντεο αρχεία.

Μάλιστα, κάποια αρχεία αποκτούν και τρίτο αντίγραφο.

 

 

Έγινε επεξεργασία από BASSstarlet
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο λειτουργικό σύστημα; Συμβαίνει το ίδιο αν κατεβάσεις ένα αρχείο σε άλλον δίσκο και μετά το αντιγράψεις με copy/paste στον εν λόγω δίσκο;

 

Αν κάνεις κλικ στα αρχεία που λες ότι βλέπεις, εκτελούνται κανονικά και τα δύο (ή τρία) που αναφέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε 7άρια.

Τώρα μόλις είδα ένα διπλό, που ξέχασα να σβήσω χθες, και παίζει κανονικά.Επίσης, έχουν το ίδιο μέγεθος και ημερομηνία.

Για το copy/paste δεν μπορώ να επιβεβαιώσω.

Χθες έσβησα όλους τους «κλώνους» και περιμένω να δω τι θα γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Ο δίσκος αυτός δημιουργήθηκε με clone από κάποιον παλαιότερο; Μήπως ξέμεινε τπτ. 

 

Μήπως έχεις ρυθμίσει κάτι συγκεκριμένο στα restore points των Windows;

 

Μπορείς να ελέγξεις αν αυτό συμβαίνει σε αρχεία από κάποια ημερομηνία και έπειτα; Ούτως ώστε να δεις τι προγράμματα έχεις εγκαταστήσει μετά.

 

Έχεις τρέξει κάποιο πρόγραμμα τύπου malware bytes;

 

Συμβαίνει μόνο στον βασικό σου δίσκο; Αν συνδέσεις κάποιον εξωτερικό βλέπεις την ίδια συμπεριφορά;

 

Αυτό το 4k downloader είναι σελίδα η πρόγραμμα; plug in μήπως; Δοκίμασε να το αφαιρέσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O δίσκος είναι για storage, απλά έγινε format, και αποθηκεύω ότι αρχείο έχω.

Restore point έκανα πριν λίγο καιρό, αλλά στο "C" που έχει τα windows, γιατί ήθελα να δοκιμάσω κάτι, αλλά τελικά δεν χρειάστηκε επαναφορά.

Malwarebytes ναι έχω Premium έκδοση, και μάλιστα μου κάνει τελευταία BSOD και έστειλα mail στην υποστήριξη περιμένοντας απάντηση (ίσως φταίει το web protection)

Μόνο σε αυτόν τον δίσκο συμβαίνει, έχω έναν ssd για τα win, και άλλους πέντε για αρχεία κλπ.Usb συνδεδεμένο επίσης, και δεν βλέπω τίποτα περίεργο.

το 4K downloader είναι πρόγραμμα για κατέβασμα βίντεο.

Έγινε επεξεργασία από BASSstarlet
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.