Jump to content



καταθληψη


def

Recommended Posts

πηρα την αποφαση να σας λιγα λογια για την καταθληψη σαν παθων που ειναι εδω και καποια χρονια.πολλοι γιατροι την εχουν χαραχτηρισει σαν την ασθενεια του μελλοντος που θα κατακτηση ολη την ανθρωποτιτα τα επομενα χρονια.ειδη στην ελλαδα το 30% του πληθυσμου κανει χρηση αντικαταθληπτικων και ηρεμηστικων φαρμακων. τα κυριοτερα συμπτοματα ειναι το μηενδιαφερον για οποιαδηποτε δραστηριοτιτα στην ζωη,καταπτωση,

αδιαφορια για τον ευατο μας απομακρυνση απο την ομαδικη παρεα,κλεισιμο στον ευατο μας,και το βασικοτερο τρομερο ανχος το οποιο ευθηνεται για την καταθληψη, στην σημερινη ζωη το γρηγορο που μπαινει ολο και πιο πολυ στην ζωη μας για να πετυχουμε η να προφτασουμε περισσοτερα και τελικα η αποτυχια συμβαλουν και αυτα για μια ανχοτικη

ζωη που οδηγει οπως ειπα στην απομονωση και σε γρηγορο καιρο στην καταθληψη,η οποια πρεπει να αντιμετοπισθει χωρις ταμπου απο ψυχιατρο,θυμαμαι οταν ειχα παει για πρωτη φορα μετα απο εντονα συμπτοματα οπως εχω αναφερει και πιο πανω ζωντας σε μια κλειστη κοινωνια με το γεγονος οτι μπορει να σχολιαστει εις βαρος μου ημουμ πολυ διστακτικος αν θα επρεπε να παω.και ομως αυτο με εσωσε,και οταν λεω με εσωσε το εννοω με ολη την κυριολεξια της λεξεως,αφου ηκατασταση μου ηταν στο απροχωρητο. εδω και 3 χρονια σε καθημερινη βαση παιρνω αντικαταθληπτικα και ηρεμιστικα φαρμακα τα οποια με εφεραν σε μια ισοροποια στην καθημερινη μου ζωη,ωστε να ξανακαταταγω,

μαζι με τους υπολοιπους ανθρωπους σε εποικινονια,γιατι στην σημερινη εποχη αυτο ειναι που λειπει απο τους ανθρωπους και τους αποξενονι. θα ηθελα αυτο το κειμενο να μην παρθει σαν ενα ειδος οικτου προς σε μενα απο σας αλλα σαν μια ενημερωση που διαβαζοντας το ισως να αλλαξει η ζωη καποιον απο εδω μεσα,ωστε να αποφευθη το χειροτερο. οχι ανχοε,οχι στρες περισσοτερη επικοινονια μεταξυ μας και προπαντος ανθρωπια και κατανοηση.σας ευχαριστω:flower:

Link to comment
Share on other sites

προχώρα φίλε μου και μην σε νοιάζει τίποτα . Είναι πολύ μικρή η ζωή για να την παίρνεις στα σοβαρά. Ασχολήσου με αυτό που σου αρέσει , και για να σε είσαι και συ εδώ στο club, υποθέτω ότι σου αρέσει , και όλα τα άλλα άστα απέξω .

Αν τα πέρναμε όλα στη ζωή μας "τοις μετρητοίς" ούτε ένα level δεν θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε , για να χρησιμοποιήσω και φρασεολογία από το warcraft.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι λέω ότι η ζωή δεν είναι μπροστά στο PC. Ασχολήσου με αυτό που σου αρέσει αλλά που θα σου μείνει κιόλας...Δεν νομίζω κάποιος απο μας να θυμάται ότι έφτασε στα 4Giga στα νιάτα του και να νιώθει ΔΕΟΣ και νοσταλγία. ΤΟ αντίθετο μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, η κατάθλιψη είναι άτιμη κατάσταση. Τη βιώνεις και δεν το καταλαβαίνεις.

Πάντως ο FX-55 και η 6800GT είναι καλά αντικαταθλιπτικά.

Για να τα βλέπω εγώ και να με πιάνει εμένα που σέρνομαι με τις μπαχατέλες. Πρόσφατα πήρα το FAR CRY γνήσιο και ενώ το demo έπαιζε καλά τώρα γονατίζει.

Ψήνομαι για 6800GT ή X800XL.

Πάντως μια καλή λύση για την κατάθλιψη και όχι μόνον, είναι ο αθλητισμός, κάθε μορφής. Και μόνος σου αν θες. Δε χριάζετε να πας σε γυμναστήριο ή σε ομάδα, δηλαδή να ενταχθείς κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

εγώ πάλι λέω ότι η ζωή δεν είναι μπροστά στο PC. Ασχολήσου με αυτό που σου αρέσει αλλά που θα σου μείνει κιόλας...Δεν νομίζω κάποιος απο μας να θυμάται ότι έφτασε στα 4Giga στα νιάτα του και να νιώθει ΔΕΟΣ και νοσταλγία. ΤΟ αντίθετο μάλιστα.

Πες τα Χρυσόστομε! Πιστεύω οτι καταστρέφουμε τη ζωή μας με το να καθόμαστε μπροστά στο χαζοκούτι και να ρίχνουμε λεφτά εκεί για να έχουμε καλύτερες επιδόσεις ή να το κάνουμε πιο όμορφο κ.τ.λ. Το θέμα όμως είναι οτι είμαστε εξαρτημένοι. Είναι κι αυτή μια μορφή εξάρτησης ωστόσο δεν είναι επίσημα αναγνωρισμένη πιστεύω... Προσωπικά δεν αισθάνομαι υπερήφανος που έχω ένα Α PC ή μια A οθόνη ή τρέχω στα Α GHz κ.τ.λ. Ωστόσο υπάρχουν διέξοδοι και πρέπει να τις βρούμε. Η βασική διέξοδος είναι ένα hobby που να είναι κοντά στη φύση και κοντά στους ανθρώπους. Η ασχολία με ένα χαζοκούτι είναι το άκρως αντίθετο... Προσωπικά αισθανομαι πολύ καλύτερα να ακούω και να παίζω μουσική ή να κολυμπάω παρά να ασχολούμαι με αυτά. Πιστεύω πως τα χάπια δεν χρειάζονται απο τη στιγμή που έχεις βρει αυτό που πραγματικά σου αρέσει να κάνεις και το κάνεις. Ψάξε κι εσύ να βρεις ένα hobby κοντά στη φύση και τους ανθρώπους και θα νιώσεις πολύ μα πολύ καλύτερα. Επίσης, δεν ξέρω αν ήδη έχεις και δεν χρειάζεται να πεις καθώς είναι προσωπικό, προσπάθησε να βρεις κάποια κοπέλα που πραγματικά να την αγαπάς και να σε αγαπάει και θα νιώσεις πολύ καλύτερα.

Προσωπικά, μιας και είπες εσύ την εμπειρία σου θα πω κι εγώ τη δικιά μου, τα τελευταία 2 χρόνια ήμουν κολλημένος με μια κοπέλα αλλά αυτή δεν ανταποκρινόταν. Τους τελευταίους μήνες είχα αρχίσει να νιώθω πολύ άσχημα, να υποβιβάζω πάρα πολύ τον εαυτό μου και ουσιαστικά να έχω κατάθληψη. Κάποια στιγμή πήρα την απόφαση να την ξεχάσω. Μέσα σε μια εβδομάδα είχα ανακαλύψει οτι μια άλλη κοπέλα που ήδη γνώριζα με αγαπούσε και δεν το είχα πάρει χαμπάρι επειδή κοιτούσα την άλλη. Τελικά μου άρεσε κι εμένα και τελικώς τώρα είμαστε μαζί και δεν νιώθω πλέον τπτ από αυτά που ένιωθα πριν. :)

Αρχική απάντηση από def

συνχωρεστε με για τα ορθογραφικα λαθη:sorry:

Αυτό το "επικοινωνία" ρε παιδί μου το σκότωσες! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

πηρα την αποφαση να σας λιγα λογια για την καταθληψη σαν παθων που ειναι εδω και καποια χρονια.πολλοι γιατροι την εχουν χαραχτηρισει σαν την ασθενεια του μελλοντος που θα κατακτηση ολη την ανθρωποτιτα τα επομενα χρονια.ειδη στην ελλαδα το 30% του πληθυσμου κανει χρηση αντικαταθληπτικων και ηρεμηστικων φαρμακων. τα κυριοτερα συμπτοματα ειναι το μηενδιαφερον για οποιαδηποτε δραστηριοτιτα στην ζωη,καταπτωση,

αδιαφορια για τον ευατο μας απομακρυνση απο την ομαδικη παρεα,κλεισιμο στον ευατο μας,και το βασικοτερο τρομερο ανχος το οποιο ευθηνεται για την καταθληψη, στην σημερινη ζωη το γρηγορο που μπαινει ολο και πιο πολυ στην ζωη μας για να πετυχουμε η να προφτασουμε περισσοτερα και τελικα η αποτυχια συμβαλουν και αυτα για μια ανχοτικη

ζωη που οδηγει οπως ειπα στην απομονωση και σε γρηγορο καιρο στην καταθληψη,η οποια πρεπει να αντιμετοπισθει χωρις ταμπου απο ψυχιατρο,θυμαμαι οταν ειχα παει για πρωτη φορα μετα απο εντονα συμπτοματα οπως εχω αναφερει και πιο πανω ζωντας σε μια κλειστη κοινωνια με το γεγονος οτι μπορει να σχολιαστει εις βαρος μου ημουμ πολυ διστακτικος αν θα επρεπε να παω.και ομως αυτο με εσωσε,και οταν λεω με εσωσε το εννοω με ολη την κυριολεξια της λεξεως,αφου ηκατασταση μου ηταν στο απροχωρητο. εδω και 3 χρονια σε καθημερινη βαση παιρνω αντικαταθληπτικα και ηρεμιστικα φαρμακα τα οποια με εφεραν σε μια ισοροποια στην καθημερινη μου ζωη,ωστε να ξανακαταταγω,

μαζι με τους υπολοιπους ανθρωπους σε εποικινονια,γιατι στην σημερινη εποχη αυτο ειναι που λειπει απο τους ανθρωπους και τους αποξενονι. θα ηθελα αυτο το κειμενο να μην παρθει σαν ενα ειδος οικτου προς σε μενα απο σας αλλα σαν μια ενημερωση που διαβαζοντας το ισως να αλλαξει η ζωη καποιον απο εδω μεσα,ωστε να αποφευθη το χειροτερο. οχι ανχοε,οχι στρες περισσοτερη επικοινονια μεταξυ μας και προπαντος ανθρωπια και κατανοηση.σας ευχαριστω:flower:

Λευτερη στο εχω ξαναπει!μην πτοεισαι με τιποτα!

να εισαι παντα καλα και να ζεις ευχαριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.