Jump to content



Προετοιμασία για αναβάθμιση


hurin

Recommended Posts

 

πριν 5 λεπτά, το μέλος hurin έγραψε:

Το κουτί είναι ακόμα μάχιμο. Στιβαρό, φοβερό airflow και design.

No arguments here, ωστόσο έχει προχωρήσει το θέμα του σχεδιασμού και της εργονομίας, κατά πολύ. Στο HAF 932 έχω δουλέψει, δε συγκρίνεται με καινούρια κουτιά, κουτάρα ωστόσο :)

 

πριν 6 λεπτά, το μέλος hurin έγραψε:

Στην αγορά όντως δεν υπάρχει front panel που να αξίζει, επομένως θα κάνω πίσω και θα περιμένω.

Μα έχουν πεθάνει τα front panel, δεν πρόκειται να βρεις κάτι ούτε να βγει κάτι, όσο και αν περιμένεις, δεν τα υιοθετούν οι κατασκευαστές. Μόνο σε κινέζο αν βρεις. Αν θες 3.2 usb , PCI-e μόνο. Ή το προηγούμενο που έδειξα, φαίνεται καλή περίπτωση για ~15€

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, tommybertsen said:

 

No arguments here, ωστόσο έχει προχωρήσει το θέμα του σχεδιασμού και της εργονομίας, κατά πολύ. Στο HAF 932 έχω δουλέψει, δε συγκρίνεται με καινούρια κουτιά, κουτάρα ωστόσο :)

 

Μα έχουν πεθάνει τα front panel, δεν πρόκειται να βρεις κάτι ούτε να βγει κάτι, όσο και αν περιμένεις, δεν τα υιοθετούν οι κατασκευαστές. Μόνο σε κινέζο αν βρεις. Αν θες 3.2 usb , PCI-e μόνο. Ή το προηγούμενο που έδειξα, φαίνεται καλή περίπτωση για ~15€

Αν το hub συνδέεται πάνω στη μητρική και όχι σε υπάρχουσα θύρα, θα με ενδιέφερε.

Link to comment
Share on other sites

9, 14 & 15

 

1298343186_.thumb.JPG.562da99fa5fdb4dd2ef444afa34ead01.JPG

πριν 53 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μα έχουν πεθάνει τα front panel, δεν πρόκειται να βρεις κάτι ούτε να βγει κάτι, όσο και αν περιμένεις, δεν τα υιοθετούν οι κατασκευαστές.

Γιατι πλεον τα βαζουν στα κουτια και δεν τα ζητανε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος hurin έγραψε:

Αν το hub συνδέεται πάνω στη μητρική και όχι σε υπάρχουσα θύρα, θα με ενδιέφερε.

Για ποιο λες; Αυτό του λινκ που έβαλα; Αυτό έχει 3 διαφορετικά καλώδια.

Ένα πηγαίνει σε 1 κλασικό USB 2.0 connector στο κάτω μέρος της mobo (έχει 2 η δική σου λογικά το 1 είναι occupied από το front panel του haf 932), ένα USB 3.0 (λογικά θα μπορείς να το βάλεις μιας και το HAF 932 έχει USB 2.0 αν δεν απατώμαι) και ένα USB 3.1 GEN2 που είναι το πιο μικρό καλωδιάκι σαν USB.

Όπως δείχνει ο @slalom, θα τα βάλεις στις αντίστοιχες θέσεις της mobo. Εγώ ετοιμαζόμουν να το ρισκάρω για τα 10+6€ μεταφορικά που ζητάει. Κερδίζεις 2 USB 3.0 και μία type c μπροστινή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
24 minutes ago, hurin said:

Επανέρχομαι, καθώς ένα usb3 hub της ANKER που πήρα, μου βγήκε usb2.

Έχετε κάποιο δοκιμασμένο να μου προτείνετε;

Λάθος δικό μου, το δοκίμασα σε άλλη θέση στη μητρική και όντως είναι usb3. 

Άρα η μία θύρα δυσλειτουργει ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.