Jump to content



Αγορά Samsung Galaxy S20 FE 5G G781 8GB/128


skepasti21

Recommended Posts

Hello all, 

Παίδες προσπαθώ να βρω το κινητό της περιγραφής σε κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα και και το βρήσκω εξαντλημένο, έχω παραγγείλει σε Eglobal Central eu και στο itradeCenter.store και τις 2 φορές ήταν εξαντλημένο. Ξέρει κάποιος κάποιο άλλο ευρωπαϊκό κατάστημα μπας και το βρω? Δεν το παίρνω από Ελλάδα για δεν θέλω να σκάσω 750 τη στιγμή που στην Ευρώπη κυκλοφορεί 470€-560€, Σημειωτέον η έκδοση αφορά την G781.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

από ένα γρήγορο ψάξιμο δεν το βλέπω διαθέσιμο με αποστολέα από Ευρώπη στις τιμές που γράφεις. Σε ποιο ευρωπαϊκό το έχεις βρει διαθέσιμο στις τιμές που λες; (δεν ρωτώ αν στέλνει Ελλάδα, πού το βλέπεις Ευρώπη ρωτώ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, skepasti21 said:

Το έχω γράψει , Eglobal Central eu και itradecenter.store

εξαντλημένο έγραψες. Ρώτησα αν το βρίσκεις διαθέσιμο, από Ευρωπαϊκή αποστολή, στις τιμές που λες. Στο ρωτώ γιατί τα μόνα που βλέπω στις χαμηλές τιμές είναι εκτός Ευρώπης η αποστολή τους -που σημαίνει τελωνείο συν ενδεχομένως άλλα αρνητικά- ενώ σε οποιοδήποτε ευρωπαϊκό το βρήκα διαθέσιμο οι τιμές είναι αρκετά μεγαλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Και στις 2 φορές που το παράγγειλα, στο site ήταν διαθέσιμο και μετά μου στείλανε να μου πουν ότι τελικά είναι εξαντλημένο. Και τα 2 καταστήματα είναι ευρωπαϊκά. Βεβαίως το Eglobal Central EU έχει βάση στο Hong Kong αλλά στέλνουν με τον γνωστό τρόπο μέσω Ευρώπης , οπότε χωρίς τελωνείο. Εσύ @salde σε ποια καταστήματα εκτός Ευρώπης βρήκες την έκδοση G781 διαθέσιμη?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, skepasti21 said:

σε ποια καταστήματα εκτός Ευρώπης βρήκες την έκδοση G781 διαθέσιμη?

δείχνει κάποια στο ebay με πωλητές από Καναδά, ΗΠΑ αν θυμάμαι. Μόνο σε τέτοια είδα τιμές στο όριο που αναφέρεις, πολύ περιορισμένο και σε χρώματα, του στυλ ένα κομάτι σε ροζ. Αν προσθέσεις πιθανό τελωνείο, ενδεχόμενα αυξημένα μεταφορικά κι όλο το ρίσκο με τις αποστολές, θα έλεγα πως δεν αξίζει ο μπελάς. Στο ebay είδα τρέχουν και δημοπρασίες (για καινουριο υποτίθεται, όχι μεταχειρισμένο), αμφιβάλλω αν έχει νόημα να μπλέξεις με τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα  παρέλαβα επιτέλους,  ανοίγω το πακέτο και κρατάω το κουτί του κινητού  στα χέρια μου  και το πρώτο πράγμα τσεκάρω  είναι η ταινία ασφαλείας! Δυστυχώς  ήταν  σκισμενη,  ανοίγω  το κουτί και παίρνω το  τηλέφωνο  στα  χέρια μου. Για την ώρα όλα φαίνονται φυσιολογικά.  Σκέφτηκα να τους στείλω  μέλη και να τους χεσω αλλά μετά από 40 μέρες  που περίμενα  καρτερικα να έρθει δεν έχω κουράγιο.  Μακάρι να μην βγάλει τίποτα... Ρε τι μπαγλαμαδες! Δεν ξέρω αν θα ξανά αγόραζα από αυτούς,  ίσως θα το σκεφτόμουν  αν αυτό που θα θέλω να αγοράσω έχει τεράστια διάφορα  τιμής  όπως η περίπτωση  μου

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω στη συγκεκριμένη περιπτωση η οδηγια της Samsung ειναι το τηλέφωνο να επιστραφεί. Και σιγουρα πρεπει να παρεις τηλέφωνο να ζητήσεις εξηγησεις. Εχεις πληρωσει για ενα καινουριο, σφραγισμενο προϊόν. Γιατι να δεχτείς κατι λιγοτερο; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.