Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Μα είναι δικό του. Μπορεί να το κάνει ό,τι θέλει.

Αν κάποιος πχ πει το δίνω μόνο σε Αθηναίους για τον Α ή Β λόγο θα του πούμε εμείς όχι; Η αν θέλει να μη το δώσει σε νέους χρήστες; Δικό του είναι, το χαρίζει, δικαίωμά του είναι να το δώσει όπου θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε μπερδέψει μερικοί τις έννοιες δίνω/προσφέρω, με το πουλάω.

Οταν πουλάω, παίρνω κάποιο αντάλλαγμα (χρήματα) και ο παραλήπτης του προϊόντος έχει δικαιώματα, όπως και εγώ σαν πωλητής. Γι' αυτό μπαίνουν ΕΚΕΙ οι κανόνες, για να μη γίνεται μπάχαλο και μπερδέψουμε δικαιώματα και υποχρεώσεις.

Όταν όμως προσφέρω κάτι αφιλοκερδώς -επειδή είμαι καλό παιδί- και θέλω να βοηθήσω, θα το κάνω όπου εγώ θέλω και όπου εμένα βολεύει.

Όπως σωστά είπε ο astro πιο πάνω, αν βγω αύριο και χαρίσω κάτι (μιλάω προσωπικά) κατά πάσα πιθανότητα θα το δώσω σε άτομο απο Αθήνα. Οχι γιατί είμαι ρατσίστρια ή επειδή δεν συμπαθώ άτομα απο άλλη πόλη. Παίζει όμως το ενδεχόμενο να μην θέλω ή να μην μπορώ (λόγω έλλειψης χρόνου) να μπω στον κόπο και να πάω ταχυδρομείο.

so simple... :)

Link to comment
Share on other sites

Εαν εγω που ειμαι απο Θεσσαλονικη εχω αδελφο-φιλο πεστο οπως θες στην ΑΘΗΝΑ και μπορω τον στειλω να παραλαβει το χαρισμα απο τον χωρο σου γιατι με απορριπτεις?

Αρα λες δεν στελω ,δεν παω, μονο οποιος ελθει στο μετρο,στο σπιτι, οπουδηποτε, τι σε νοιαζει εαν ειναι απο Θεσσαλονικη? Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχουμε μπερδεψει πολλα

Ας το τελειωσουμε εδω

Link to comment
Share on other sites

εσυ το κανεις περιπλοκο.. :p

εμεις αυτα που δινουμε λεμε.. εχουμε την δυνατοτητα παραδοσης εδω εδω και εδω.. μπορεις εσυ να ερθεις? μπορει καποιος φιλος σου? δεν μας νοιαζει πως θα ερθεις.. με τζετ σκι με αεροπλανο με τζετ μακ, μπουσουλοντας? το ιδιο για εμας αλλα αν πεις στειλε μου θεσσαλονικη και ειμαι απο αθηνα και ερθει καποιος και μου πει ερχομαι απεξω απο το σπιτι σου θα προτιμησω αυτον που θα ερθει σπιτι μου γιατι με πνιγει ο χρονος

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοια περίπτωση δεν έχεις από το να μου το πεις. Ξέρεις κάτι κάρμεν? Εχω γνωστό και θα έρθει να παραλάβει.

Δεν απέρριψα κάτι τέτοιο στην παραπάνω μου διευκρίνηση και δε νομίζω να πω δε του το δίνω :)

Απλά αν διάβαζες καλύτερα το θέμα, θα καταλάβαινες γιατί επιμένουν αρκετοί στην παλαιότητα του χρήστη! Ένα και ένα κάνουν δύο, όπως και να το πάρεις!

Link to comment
Share on other sites

Next ...

Εξολκεας για molex και ΑΤΧ pins (σετ απο 2)

Crossfire bridges

Smart card reader (χωρις καλωδια)

Intel pci wlan card, spare no: 407576-002

Υπενθυμιζω : Τα δινω σε πιο παλια μελη με activity ανεξαρτητα απο ποιος το ζητησε πρωτος !

Μαζι με αυτα εχω και δαυτο. Ειναι απο παλια Gigabyte mobo...

53061-zitaw-xalasmena-imageuploadedbytapatalk1351719466.957551.jpg?amp;d=1351719465

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται Intel CPU socket 478

INTEL SL6XC CELERON 2.40 / 128 / 400

Θα προτιμήσω Αθήνα και κυρίως δυτικά. Εκτός Αθηνών δε στέλνω γιατί δε μπορώ την διαδικασία κλπ

Επίσης θα δωθεί προτεραιότητα σε ενεργά και πιο παλιά μέλη.

EDIT: Και για να μη παρεξηγηθώ απλά θέλω να αποφύγω τυπάκια, χαρίζει ας το πάρω γιατί μπορώ και ας εξαφανιστώ μετά.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Και έλεγα τι έχουν όλες αυτές οι κούτες μέσα...

μετά από ανασκαφές βρήκα 2 SOYO SY-6BE+

Όποιος τις θέλει περνάει και τις πέρνει. Ίσως βρώ και καμιά μνήμη να κουμπώσουμε επάνω. Για επεξεργαστή δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Και έλεγα τι έχουν όλες αυτές οι κούτες μέσα...

μετά από ανασκαφές βρήκα 2 SOYO SY-6BE+

Όποιος τις θέλει περνάει και τις πέρνει. Ίσως βρώ και καμιά μνήμη να κουμπώσουμε επάνω. Για επεξεργαστή δεν ξέρω.

Επεξεργαστή βρήκα εγώ σε μια κούτα. Μου έπεσε το μάτι προχτές και τώρα που είδα την mobo τον θυμήθηκα...

Δίνεται

SL37F (Intel Pentium II 350 MHz)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα αναιρεθουν οι κανονες που τεθηκαν και δεν θα χρειαζονται.

χαριζω οθονη σε οποιον ειναι εγγεγραμενος απο 20011 και εχει 10 μηνυματα.

Ειναι σωστο αυτο? Να τηρηθουν αυστηρα οι κανονες χωρις αλλους ορους.

Οι κανόνες (γενικά σπήκινγκ), ΚΑΝΟΝΙΚΑ οφείλουν να είναι ένας μπούσουλας, και όχι στρατιωτικό φιρμάνι. Ο λόγος ύπαρξης του μπούσουλα, είναι να αποφεύγονται "κακοτοπιές", όπως αναφέρθηκε (κι είναι κι ευννόητο). Το να αποζητάς κανόνες για να επιβάλεις την δική σου άποψη (το 2ο ενικό απευθύνεται προς άπαντας) για το πώς θα έπρεπε να είναι, είναι ολίγον...ολοκληρωτικό. <- μια...δημοκρατικότερη διαδικασία θα ήταν να τεθεί ψηφοφορία σχετικά με το ποιούς κανόνες θα ήθελε η πλειοψηφία, αλλά προσωπικά νομίζω πάει πολύ μακρυά η βαλίτσα έτσι, καθώς όπως επίσης ειπώθηκε, το δικαίωμα του καθ' ένα να παραχωρεί (αφού το "χαρίζει" σου κάθεται κάπως, έτσι όπως εφαρμόζεται) όπου, όπως, όποτε νομίζει, είναι πολύ πιο αρμόζον.

...τώρα εάν βγει κάποιος και δηλώσει ότι χαρίζει κάτι, με τον όρο πχ να είναι Έλληνας χριστιανορθόδοξος ο λήπτης, μου ακούγεται έως αηδιαστικό (...και εσκεμμένα έδωσα αυτό ως παράδειγμα, για να θυμίσει αυτό που όντως θύμισε σε όλους...) μεν - όμως καλό είναι να τη δούμε βολταιρικά, σε φάση "διαφωνώ με τους όρους που χαρίζεις, όμως θα υπερασπιστώ μέχρι μπαναρίσματος το δικαίωμά σου να χαρίζεις ακόμη και με βάση ένα μπλιαχ σκεπτικό". Περιττό νομίζω να εξηγήσω ΓΙΑΤΙ "είναι καλό", ε... Στο δε κάτω-κάτω, ακόμη κι αν φοβάσαι ότι θα δημιουργήσει trend αυτή η "ελευθερία" στην επιλογή "όρων", άσε να ξεβρακώνονται οι κάθε λογής κολλημένοι - τα χαρισμαίικα τους μάλιστα μη σώσουμε και τα χαρούμε. Να διατυπώνεις εσύ τις αντιρρήσεις σου περί του "τί εστί χάρισμα", αλλά μην απαιτείς,,,κανονικοποίηση.

Και κάτι προς Αστρολάβο, με την ευκαιρία : καλό νομίζω θα ήταν ένα ξεχωριστό νήμα που να λέει ο καθ' ένας το μακρύκοντό του (καταλήγοντας ενίοτε σε χρήσιμα συμπεράσματα), σχετικά με το παρόν. Για να μη γκρινιάζουν αφ' ενός οι διάφοροι γκρινιάρηδες ότι "χαλάει το θρεντ" (δεν το βλέπω πώς "χαλάει", τί είναι, αυγολέμονο είναι και κόβει; - αλλά πάω πάσο) - κι από την άλλη να μην φιμώνονται (είται αυτοβούλως οι όσοι έχουν κάτι να πουν σχετικά -και ΠΑΝΤΑ υπάρχουν τέτοιοι- είτε παρεμβατικά από την ομάδα διαχείρισης). Ξέρω 'γω; Σκέψου το....

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εγώ ακόμα θέλω το ένα σετ

Εξολκεας για molex και ΑΤΧ pins

Αν δε το θέλει κανείς άλλος.

(Και αυτή τη φορά θα κάτσω και για τσιγάρο είτε αν θέλεις σου κερνάω και το καφέ που σου έταξα) :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το το ATX χρειάζομαι γιατί είχα αγοράσει ένα αλλά ήταν για τα μπάζα.

Αν δε βρείς κάποιον άλλον απο Αθήνα για τα υπόλοιπα θα στείλω δέμα για Θεσσαλονίκη με την ομαδική για ακουστικά. Αν θέλετε τα στέλνω και αυτά μαζί και βρίσκονται.

Απλά δε γνωρίζω ακόμα το πότε γιατί δεν έχει γίνει η παραγγελία ακόμα.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο Trooper

Jetway 939GT4-SLI-G (σχεδόν πλήρης στο κουτί της)

Ενδιαφέρομαι πολύ σοβαρά για τη μητρική. Στέλνω Pm.

Να ευχαριστήσω θερμότατα τον Κώστα για την μητρική που μου χάρισε. Ήταν ακριβώς όπως την περιέγραψε, στο κουτί της με όλα τα παρελκόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.