Jump to content



windows 10 mail εφαρμογή αλλαγή γλώσσας


Recommended Posts

Σε Windows 10, αυτό που θέλω να κάνω είναι να αλλάξω την display language από Αγγλικά σε Ελληνικά.

Όχι το input language (που μπορεί να κάνει κάποιο english spelling ή ό,τι άλλο). Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αλλάξει το display της εφαρμογής. Μόνο αυτό.

 

Δίνω την εικόνα που θέλω να αλλάξει:

 

windows-10-mail-app.jpg

 

Η ενσωματωμένη στα Windows 10 εφαρμογή για mail, ανήκει στα Windows 10 Essential Apps. Δεν θέλω κάποιο tip που, αλλάζοντας (υποτίθεται) μόνο το mail display, θα επηρρεάσει το display και στα υπόλοιπα Essential Apps.

 

Επίσης, έχω βρει το σημείο που στα 10 η MS έχει προβλέψει κάτι αυτό, και έχει βάλει την επιλογή:

 

"Let me use a different method for each App/Windows"

 

Αλλά, αυτό, πρέπει να έχει να κάνει με το input που αναφέρω παραπάνω. Θέλω μόνο το display, και μόνο της συγκεκριμένης εφαρμογής.

Αλλά, εάν το "Let me use a different method for each App/Windows" είναι αυτό που ζητάω, πώς μετά πας στην εφαρμογή, και ορίζεις display language αυτή που θέλεις;

 

 

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δείχνεις στη φωτογραφία είναι το web mail του outlook.com;

 

Μπορείς να αλλάξεις τη γλώσσα κάνοντας install το PWA (progressive web app).

  1. Από Edge/Chrome πηγαίνεις στο Outlook.com
  2. Πατάς Ρυθμίσεις
  3. Επιλέγεις το Apps
  4. Πατάς στο "Install this website as an app"
  5. Στο εμφανίζει σαν κανονική εφαρμογή στο start menu
  6. Ανοίγεις την εφαρμογή (η οποία ουσιαστικά ανοίγει μεμονωμένα σε περιβάλλον edge/chrome)
  7. Αλλάζεις τη γλώσσα από τις Ρυθμίσεις
    1. Γρανάζι
    2. View All Outlook Settings
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω αν και πώς γίνεται.

 

Τη διαδικασία πάντως παραπάνω, μπορείς να την κάνεις και να αντικαταστήσεις την εφαρμογή των Windows, ειδικά αν παρακολουθείς ένα e-mail. PWA εφαρμογές έχουν πλέον σχεδόν τα πάντα (Gmail, Outlook κτλ εννοείται).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.