Jump to content



Φεύγοντας από το 5.1 σε 2.0 ή 2.1


Recommended Posts

Καλημέρα. Λόγω χώρου θέλω να δώσω τα Z5500 και να πάω σε ήχεία που χωράνε πάνω στο γραφείο. Κοίταξα σε Edifier μιας και η μάρκα είχε προταθεί σε μερικά παλαιότερα ποστ.

 

Είδα αυτά: Edifier R2750DB Studio | Głośniki 2.0 Bluetooth | Dobra Cena | Edifier.com.pl

 

Ίσως μελλοντικά να κουμπώσω και αυτό: Edifier T5| Głośniki Subwoofer | Dobra Cena | Edifier.com.pl

 

Δεν θα μου λείψει το  5.1 μιας και ουσιαστικά ποτέ δεν το χάρηκα/δούλεψε/δεν είχα τόσες πολυκάναλες πηγές ήχου. Από ένταση πώς θα είμαστε; Θεωρώ κ η ποιότητα ήχου θα είναι αναβαθισμένη. 

 

Κάρτα ήχου η Xonar D2X.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αφου εχουν τα ηχεια γουφερ

καλη αναβαθμιση ειναι

εγω σε αναλογη φαση πριν 5 χρονια απο ζ5500 πηγα σε tanoy 5" με κονσολα usb

καλυτερα εξωτερικη καρτα  για λιγοτερο θορυβο 

Έγινε επεξεργασία από steve_m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν σε νοιάζει να αναβαθμίσεις τον ήχο σου, και έχεις καλές πηγές μουσικής, θα έλεγα να αφήσεις τα Edifier και να κοιτάξεις σε κάτι πιο σοβαρό, τουλάχιστον τα 305 που προτείνει ο @giorgos2187

Εξαρτάται βεβαίως και τις απαιτήσεις σου.
Άλλος ακούει τα Logitech Z5500 και λέει "σπέρνουν" ( τόσα ξέρεις μάτια μου :D ), άλλος τρελαίνεται με μέτρια Edifier, άλλος ακούει Adam T5 και λέει σούπερ, και άλλος παίζει με ME Geithain και λέει θα ήθελα ακόμα καλύτερα :D

 

Φυσικά αν θες να αναβαθμίσεις τον ήχο σου ουσιαστικά, πέραν της σωστής επιλογής ηχείων/πηγής/κλπ θα πρέπει να τα στήσεις και όσο πιο σωστά γίνονται στον χώρο σου και όχι στο κτρ τα πετάω σε 2 γωνίες του γραφείου και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι audiophile με την καμία, τα logi τα έχω καμιά 15αρια χρόνια κ θα τα κράταγα ακόμα :) ούτε σοβαρές πηγές ήχου έχω ( αν κ ο Dorcel έχει κάνει άλματα εκεί :hehe:). Απλά σαν Λαμπίτης θέλω κάτι που να αξίζει. Αυτά τα JBL όντως αξίζουν; Η τιμή τους είναι ίδια με τα edifier (αν πουλιούνται με το τεμάχιο). Δεν θέλω να μπλέξω με ενισχυτές dac κ τα συναφή. Κάτι plug n play

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.