Jump to content



Ράμπα για ηλεκτρική σκούπα...


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Έχω μια ρομποτική σκούπα, και ένα δωμάτιο που έχει ένα μικρό σκαλοπάτι, 4,5 εκατοστά ύψος.

Προσπαθώ να βρω κάτι σαν μικρή ράμπα, και δεν βρίσκω κάτι (που να μην κάνει 70+ ευρώ).

 

Έχετε δει κάτι σχετικό; Σαν εναλλακτική, σκευτόμουν μια κοπή σε ξύλο. Αλλά πως θα μπορούσε να γίνει;

Το μόνο που έχω βρει είναι με CNC, που φυσικά δεν έχω.

Έγινε επεξεργασία από petasis
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος petasis έγραψε:

Σαν εναλλακτική, σκευτόμουν μια κοπή σε ξύλο. Αλλά πως θα μπορούσε να γίνει;

Σε δισκοπρίονο πάγκου πανεύκολα :) 

Σκεφτόμουν για προφιλ που μπαίνει για ενώσεις δαπέδων αλλά 4-5 εκατοστά διαφορά είναι αρκετή

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί με διπλό πέρασμα να το σβήσει και στους 14+ πόντους :) 

Και αν δει ότι θέλει ακόμα μεγαλύτερο σβήσιμο κόβει με δισκοπρίονο και μετά το ενδιάμεσο με πριόνι χειρός. Λίγο τρίψιμο και τέλος

ΥΓ Ολα αυτα εφόσον εχει πρόσβαση σε πριόνι. Αν δεν εχει και έχει έναν μαραγκό κοντά του, το βάζει στην κορδέλα ή στην πλάνη ή και στα δύο και το κάνει όσο θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε δισκοπρίονο πάγκου, εννοούμε κάτι τέτοιο;

CF83CF84CEB1CEB8CEB5CF81CEAC-CF80CF81CEB
WWW.BOSCH-DIY.COM

Σταθερό πριόνι AdvancedTableCut 52 υψηλής ποιότητας για την εργασία σου. ✓Ανθεκτικό ✓Υψηλότερο επίπεδο ασφαλείας ✓Άριστα αποτελέσματα. Διάβασε περισσότερα!

 

Βασικά δεν έχω τέτοιο. Αλλά αν είχα, πώς θα το έκοβα;

 

Βασικά δεν έχω πολλά εργαλεία, έχω τα άπαντα από dremel, και από μεγαλύτερα σχετικά μια σέγα μόνο:

WWW.BOSCH-PROFESSIONAL.COM

GST 150 BCE Σέγες | Η κλειστή λαβή με διακόπτη μεταβλητής ταχύτητας καθιστά το εργαλείο εύκολο στον έλεγχο για ομαλό χειρισμό, Η ανθεκτική στην κάμψη πλάκα πέλματος είναι...

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να πας σε μια στραντζα να σου φτιαξει μια λαμαρινα Γ στις διαστασεις που θες ή να βρεις μια λαμαρινα και βοδωνοντας κατι στο πισω μερος να το κανεις μονος σου??

Οτι και να κανεις παντως θελει προςοχη και σωστο υπολογισμο στο μηκος και κυριως στο σημειο που θα βρεθει η σκουπα την ωρα που θα αρχισει να βγαινει απο την ραμπα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Μιας και έπεσα πάνω τους τυχαία για άλλο λόγο να απαντήσω κ εγώ μετά από χρονια. Έχει από έξι εκατοστά μέχρι αρκετά

 

WWW.SKROUTZ.GR

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.