Jump to content



επιλογή δίσκου κοπής για παγκοπρίονο ξύλου.


Recommended Posts

Γεία σας! Παρακαλώ πολύ τα φώτα σας!!! Χρειάζομαι άμεσα δίσκο κοπής για το Επιτραπέζιο Πριόνι μου Scheppach HS105 2000W 255mm 240V.

Εχω καταλήξει σε αυτούς τους δύο δίσκους. Ποιος από τους δύο πιστεύετε είναι πιο κατάλληλος για χρήση DIY? περισσότερο κόβω MDF, OSB, Μελαμίνες, Κόντρα πλακέ θαλάσσης και κάποιες φορές οριζόντιες κοπές σε ξύλο μασίφ. 

https://www.skroutz.gr/s/18876649/Freud-Δίσκος-Κοπής-Ξύλου-LP30M025-250mm.html?from=catspan

https://www.skroutz.gr/s/18880433/Freud-Δίσκος-Κοπής-Ξύλου-LP40M025-250mm.html?from=catspan

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Προσωπικά δουλευω τον LP30M025 κοντά δύο χρόνια και είμαι υπερευχαριστημένη με τις κοπές του. Πολλές φορές μάλιστα χρειάστηκε να κάνει πολύ απαιτητικές κοπές και με εβγαλε ασπροπρόσωπη.

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κ οι 2 μια χαρα για ττις δουλειες που θελεις...απλα ο 2ος εχει περισσοτερα δοντια κ θα χεις καθαροτερες κοπες ,ισως θα θελει λιγο περισσοτερο χρονο στις κοπες μασιφ ξυλου!

Στο σκρουτζ τον 40 τον δινει σε ενα μαγαζι μονο ,αλλα μην αγχωνεσαι, σιγουρα τον εχει ο Προμηθεας στον πειραια κ οποιο μαγαζι συνεργαζεται με την LAM.[Τους εισαγει]

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Καλησπέρα!

Προσωπικά δουλευω τον LP30M025 κοντά δύο χρόνια και είμαι υπερευχαριστημένη με τις κοπές του. Πολλές φορές μάλιστα χρειάστηκε να κάνει πολύ απαιτητικές κοπές και με εβγαλε ασπροπρόσωπη.

 

 

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.