Jump to content



Συμπλήρωση Ερωτηματολόγιου- (Πιλοτική Πλατφόρμα)


gdimitr

Recommended Posts

 

Καλησπέρα και Καλη Χρονιά!

 

Θα σας παρακαλούσα να συμπληρώσετε το παρακάτω ερωτηματολόγιο προς συμπλήρωση, στα πλαίσια της διπλωματικής μου εργασίας για το μεταπτυχιακό μου στο τμημα Ψηφιακές Εφαρμογές και Καινοτομία.

 

G9-sZljvvAcOO_4B1YZGc-ej5qd8pfrt4spBdBvv
DOCS.GOOGLE.COM

Η έρευνα αποσκοπεί στην καταγραφή του επιπέδου αποδοχής μιας πιλοτικής διαδικτυακής πλατφόρμας η οποία προβάλλει μουσικά...

 

Για τη συμπλήρωση του δε χρειάζεται παραπάνω από 7-8 λεπτά και η συμμετοχή θα βοηθήσει ιδιαίτερα στην εκπόνηση της εργασίας μου.

Σας ευχαριστώ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το κοινο στο οποιο απευθυνεται η ερευνα σου ειναι πολυ συγκεκριμενo. Ξεκινησα να απαντω ομως γνωριζοντας οτι δεν ειμαι ενας πιθανος χρηστης. Στην ερωτηση "Πόσο συχνά επισκέπτεστε σελίδες πολιτιστικού περιεχομένου;" αν ο καποιος απαντησει ποτε τοτε θα επρεπε οι επομενες ερωτησεις να μην ειναι διαθεσιμες γιατι το πιθανοτερο ειναι οτι θα μολυνουν την ερευνα σου. Τελος να σου πω οτι καλο θα ηταν στο site σου να αλλαξεις λιγο τα χρωματα ωστε να εχουν μεγαλυτερο contrast. Ειναι πολυ δυσκολο στην αναγνωση. Ιδιαιτερα αν καποιος εχει και προβλημα στην οραση. Μπορεις να δοκιμασεις με accessibility tools οπως αυτο.

 

Δυστυχως το δικο σου site δεν περναει κανενα ελεγχο.

Screenshot 2022-01-06 at 13.57.21.png

 

Καλη επιτυχια στο μεταπτυχιακο σου.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος unseen έγραψε:

Καλησπερα, το κοινο στο οποιο απευθυνεται η ερευνα σου ειναι πολυ συγκεκριμενo. Ξεκινησα να απαντω ομως γνωριζοντας οτι δεν ειμαι ενας πιθανος χρηστης. Στην ερωτηση "Πόσο συχνά επισκέπτεστε σελίδες πολιτιστικού περιεχομένου;" αν ο καποιος απαντησει ποτε τοτε θα επρεπε οι επομενες ερωτησεις να μην ειναι διαθεσιμες γιατι το πιθανοτερο ειναι οτι θα μολυνουν την ερευνα σου. Τελος να σου πω οτι καλο θα ηταν στο site σου να αλλαξεις λιγο τα χρωματα ωστε να εχουν μεγαλυτερο contrast. Ειναι πολυ δυσκολο στην αναγνωση. Ιδιαιτερα αν καποιος εχει και προβλημα στην οραση. Μπορεις να δοκιμασεις με accessibility tools οπως αυτο.

 

Δυστυχως το δικο σου site δεν περναει κανενα ελεγχο.

Screenshot 2022-01-06 at 13.57.21.png

 

Καλη επιτυχια στο μεταπτυχιακο σου.

 

 

 

η πλατφορμα ειναι πιλοτικη και ειναι του πανεπιστημιου (δεν ετην εχω φτιαξει εγω δηλ :) ) . Εγω κανω τη διπλωματικη μου πανω σε αυτη. Ως πιλοτικη εννοειται οτι θα βελτιωθει και χρηζει βελτιωσης. Οσον αφορά την ερωτηση "Πόσο συχνά επισκέπτεστε σελίδες πολιτιστικού περιεχομένου;" δεν εχει σχεση με τις υπολοιπες ερωτησεις οι οποιες αφορουν τη χρηστικοτητα της πλατφορμας. Η παραπανω ερωτηση απλα μετρα την "εμπειρια" του χρηστη σχετικα με τετοιες σελιδες, το οτι θα πει πχ ΟΧΙ δεν σημαινει οτι δεν μπορει να πει για τη παραπανω πλατφορμα οτι τον ικανοποιει λιγο, μετρια ή πολυ (ή αλλες αναλογες ερωτησεις σχετικα με την χρήση της και τις πληροφορίες της). Οι απαντησεις εννοειται οτι ειναι υποκειμενικες. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.