Jump to content



σε αναζήτηση cloud application


Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Ψάχνω μια εφαρμογή στην οποία θέλω λίγο να μπω λιγο στα ενδότερα, να την "ψαχουλεψω", και να μάθω πανω-κατω πως λειτουργεί.

 

Στη συγκεκριμένη εφαρμογή, έχω μπει πολύ λίγο, αλλά δυστυχώς στον υπολογιστή που εκτελείται δεν έχω το χρόνο να μείνω αρκετά και να την δουλέψω.

 

Να σας δώσω λίγα στοιχεία που ίσως βοηθήσουν να καταλάβετε σε τι αναφέρομαι και με οδηγήσετε σε ένα demo ίσως.

 

Στον τίτλο λέω cloud application διότι όταν τρέχεις το εικονίδιο από το desktop, ανοίγει ο Internet Explorer, και εκεί δίνεις (μετά το accept σε Java), δινεις λοιπόν username και password.

 

Έχει να κάνει με εφαρμογή δημιουργίας ΚΟΕΕ (Κατάσταση Οδοιπορικών Εξόδων Εσωτερικού) εργαζομένων μίας εταιρίας που παρέχουν υπηρεσίες εκτός έδρας της εταιρίας (π.χ. νησί, επαρχία).

 

Σε κάποιο σημείο της εφαρμογής, και αφού ο εργαζόμενος στην εταιρία έχει επιστρέψει από το π.χ. νησί που έμεινε για τις παροχές υπηρεσιών για λογαριασμό τής εταιρίας, και έχει φέρει αποδείξεις ξενοδοχείου, ταξί, διοδίων, φαγητού κ.λπ. και τις έχει παραδόσει στο λογιστήριο, το λογιστήριο θα τις καταχωρίσει στο συγκεκριμένο πρόγραμμα για να γίνει μια εκκαθάριση και να δει εάν υπάρχει ποσό που πρέπει να καταβληθεί στον εργαζόμενο και σε σχέση με την προκαταβολή που ο εργαζόμενος είχε λάβει πριν την έναρξη τού ταξιδιού.

 

Δυστυχώς, δεν γνωρίζω την εταιρία του προγράμματος. Ούτε τον τρόπο εγκατάστασης σε κάθε υπολογιστή τής εταιρίας που θα το αγοράσει.

 

Εάν το δω σαν εικόνα, σίγουρα θα καταλάβω εάν είναι αυτό που ψάχνω.

 

Έψαξα πολύ και στο Google και στις εικόνες στην αναζήτηση μήπως βρω κάτι, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω.

 

Πολύτιμη η βοήθειά σας και εάν τελικά το βρούμε ίσως σε κάποιο demo να το ψάξω λίγο.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι στο Δικτυο της εταιριας και ειναι προγραμμα που μπορει να βαλει ο καθενας?

Μηπως ειναι κατι που εχει φτιαχτει κατα παραγγελια? Κατι τετοιο μου κανει εμενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω τωρα που το ψάχνω, έχω αναζητήσει πάαααρα πολλά στο google και δε βρίσκω τίποτα. Πρέπει να είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το λες. Μάλλον έχει φτιαχτεί κατά παραγγελία για την εταιρία.

Οπότε, αυτό που ήθελα, μάλλον δε γίνεται. Κάποιο demo (ίσως και το ίδιο το πρόγραμμα) να ψάξω λίγο το πρόγραμμα από το σπίτι.

 

υγ δεν ξέρω εάν αυτό βοηθάει να πιστοποιήσουμε τα παραπάνω και οδηγηθούμε κάπου. Το εικονίδιο που τρέχει την εφαρμογή (η εφαρμογή ανοίγει σε IE), το εικονίδιο, λοιπόν, λέει portal.

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, το μέλος unseen έγραψε:

Μερικα γνωστα που υπαρχουν στην αγορα 

 

SAP Concur

Saleforce SalesTrip

Workday Expenses

 

 

Το Concur μού το είχε πει ήδη μία κοπέλα που ασχολείται με αυτά, αλλά δεν είναι.

Δεν είναι και τα άλλα δύο.

 

On 13/3/2022 at 7:46 ΜΜ, το μέλος fatalara έγραψε:

Εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι στο Δικτυο της εταιριας και ειναι προγραμμα που μπορει να βαλει ο καθενας?

Μηπως ειναι κατι που εχει φτιαχτει κατα παραγγελια? Κατι τετοιο μου κανει εμενα.

 

Πρέπει να είναι παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.