Jump to content



Ποια διανομή χρησιμοποιείτε?


ennia

Ποια διανομή χρησιμοποιείτε?   

25 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ναι ναι εχεις δικιο. Ακριβως αυτο ειχα κανει. Το εχω ηδη φτιαξει παντως, και περασα και ελληνικη γλωσσα. Thanks παντως!

Το γεγονος οτι εχει επιλογη να φτιαξεις οτι shortcut θες, για ο,τι λειτουργια θες με ξεπερναει!! Να συνεχισω εδω να ρωταω κι αλλα η να παω σε αλλο θεμα για να μη χαλαει αυτο; Ας πουμε τωρα ψαχνω ad blocker :p

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Το γεγονος οτι εχει επιλογη να φτιαξεις οτι shortcut θες, για ο,τι λειτουργια θες με ξεπερναει!!

χεχεχε...

 

Έχει χαλάσει το "mute" button του μηχανικού μου πληκτρολογίου και έχω βάλει shortcut για το mute.  Και ένα σωρό άλλα shortcuts έχω φτιάξει για διάφορες λειτουργίες και εκτέλεση προγραμμάτων.

 

5 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Να συνεχισω εδω να ρωταω κι αλλα η να παω σε αλλο θεμα για να μη χαλαει αυτο

 

Καλύτερα άλλο θέμα θα έλεγα. τύπου "εξερευνώντας για πρώτη φορά το Linux Mint"

 

6 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ας πουμε τωρα ψαχνω ad blocker

 

Τι πάει να πει ψάχνεις adblocker. Όπως και στα windows, εγκαθιστάς το extension που θες στον browser.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Linux Mint 21 Cinnamon Edition (upgraded from 20) in VMware Workstation virtual machine.

Ναι ξέρω: γιατί δεν κάνω κανονική εγκατάσταση? Διότι ακόμη τα Windows μου ειναι απαραίτητα. Έχω και το Linux Mint 21 iso σε στικακι μαζί με άλλα εργαλεία/iso και με την βοήθεια του Ventoy bootαρω από όποιο iso θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την περασμένη εβδομάδα το Linux Mint 21 Cinnamon με καθαρή εγκατάσταση. Είχα πολλά 3rd party πακέτα και μου φάνηκε πολύπλοκο το upgrade tool καθώς μου ζητούσε να απεγκαταστήσω κάποια "επικίνδυνα" repositories κτλ. Μου φάνηκε μανούρα. Δεδομένου ότι όλα τα data μου είναι αποθηκευμένα σε άλλον δίσκο, έφαγε το mint 20.3 ένα wipe και σε 6-7 λεπτά με το ρολόι το mint 21 είχε περαστεί κανονικά. 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος biker έγραψε:

Linux για σερφάρισμα και win για κάνα παιχνιδάκι ή photoshop!

 

Έχεις AMD κάρτα γραφικών. Δεν ξέρω τι παιχνίδια παίζεις, αλλά θα πάθεις σοκ αν δοκιμάσεις linux gaming. steam --> one click install ---> play 

 

Και για image manipulation, δεν έχω επαγγελματικές απαιτήσεις, έχω μάθει gimp για τα πράγματα που κάνω, με καλύπτει 1000%. Ούτε καν σκέψη για photoshop. 

 

Windows πλέον μπαίνω μόνο για warzone (τα anti-cheat δυστυχώς δεν παίζουν ακόμα σε linux).

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνα 4μηνο που ξεκίνησα με παλιά παιχνίδια αλλά είναι κρακαρισμένα (assassin's creed odyssey, god of war ). Όσο για το photoshop- καθότι άσχετος -χρησιμοποιώ topaz οπότε δεν με βολεύει το gimp, αλλά το έχω στο πρόγραμμα να το προσπαθήσω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.