Jump to content



Old Stuff


ThorLite

Recommended Posts

1248268440_Picture953.thumb.jpg.b1e1c23295b7e592fd65eb5c2ba49e40.jpg

 

P4C800-E,Northwood P4 3,0C@ 3.5GHz,ATi 9700 Pro

 

Tεσταροντας την φρεσκια τοτε 8800GTX.

Ακομα φαινεται η DFI S775,Q6600 με ATi RD600 chipest(=Τραγικη αποτυχια).

 

Picture 855.jpg

 

Picture 856.jpg

 

Picture 857.jpg

Έγινε επεξεργασία από ThorLite
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η AMD μολις ειχε αγορασει την ATi.Ομως η τελευταια ειχε φτιαξει το RD600 και απο οτι ξερω μονο η DFI προλαβε να βγαλει μητρικη την LANParty UT ICFX3200-T2R/G.

Μαζι με τον QX6700 τον πρωτο quad core,εχω αλληθωρίσει απο τα λεφτα που πεταξα σ' αυτες τις μπανανες.

 

HPIM1344.jpg

 

Picture 356.jpg

Έγινε επεξεργασία από ThorLite
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω να πω ότι σπίτι βλέπω τον κόσμο από ένα 775 core2duo E6600. Αν σκεφτούμε ότι είναι 14 ετών, το προηγούμενο concept θα ήταν να βλέπω τον κόσμο το 2006 από ένα pc του 1992, δηλαδή ένα maximum 386. Αυτό ήταν αδύνατο τότε, τουλάχιστον με τους mainstream browser.

 

@ThorLite νομίζω ότι η υπέρτατη μπανάνα του 2022 είναι το phase change λόγω τιμών ρεύματος :p 

Στο τελευταίο ξεκαθάρισμα στην αποθήκη μου έδιωξα abit nf7 αν δεν κάνω λάθος, που ήταν το δικό μου vintage κειμήλιο από τα early 00's, μιας και είχα ανταλλάξει τη super duper epox 8rda3+ με αυτή για να μπορώ να βάλω την υδρόψυξη (η epox δεν είχε τρύπες γύρω από το socket).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

το προηγούμενο concept θα ήταν να βλέπω τον κόσμο το 2006 από ένα pc του 1992, δηλαδή ένα maximum 386. Αυτό ήταν αδύνατο τότε, τουλάχιστον με τους mainstream browser.

 

Νομίζω πως δεν θα ήταν μόνο οι browser το πρόβλημα. Το ίντερνετ των 56kbps (που δεν ήταν ποτέ τόσα) δεν ήταν "παράθυρο στον κόσμο" που λένε σήμερα αλλά μια πολύ μικρή χαραμάδα!

Έγινε επεξεργασία από TopCLR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.