Jump to content



Ακουστικά


Recommended Posts

Καλησπέρα έχω αυτά τα ακουστικά και ακούγονται πολύ έξω να φανταστείτε τα χρησιμοποιώ σαν ηχεία.......

 

 

Τι φταίει κάποια ρύθμιση?               

WWW.SKROUTZ.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν φθαρεί/σκιστεί τα μαξιλαράκια; Είχα τα 830BT και ο μόνος λόγος για να ακούν οι υπόλοιποι ήταν αυτός. Εκτός κι αν δεν εφαρμόζουν σωστά στα αυτιά. 

Το να τα χρησιμοποιείς σαν..ηχεία, ακούγεται υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα χαλασμένο στα ακουστικά ορίστε ένα βίντεο με 100% η φωνή και όλα φουλ και ακούγεται έτσι    Video 27.wmv | Files.fm.

1 λεπτό πριν, το μέλος Internetakis1994 έγραψε:

Δεν είναι τίποτα χαλασμένο στα ακουστικά ορίστε ένα βίντεο με 100% η φωνή και όλα φουλ και ακούγεται έτσι    Video 27.wmv | Files.fm.

Το δοκίμασα και σε άλο pc και το ίδιο ακούγεται. 

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαρχής εννοείς ότι ακούγονται χωρίς να τα έχεις καν στα αυτιά , λογικό είναι... Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα.

Εγώ νόμιζα ότι ακούγονται πολύ έξω, όταν τα φοράς. 

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι αλά ακουστικά δεν ακούγονται καθόλου έξω αυτό ενοχλεί τον δίπλα,=Και να τα φοράω ακούγεται ο ήχος έξω από τα ακουστικά,μέσα τα ακουστικά ακούγονται μια χαρά άπλα ο ήχος ακούγεται πολύ έξω αυτό συμβαίνει μόνο όταν τα έχω όλα στο 100% μόλις τα χαμηλώσω δεν ακούγεται τόσο. Με λίγα λόγια όταν τα έχω στο 100% χρησιμεύουν και σαν ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ακουστικα αν τα βαλεις πανω απο 70% μεσα στο σπιτι ακουγονται απεξω. Αλλα λιγοτερο αλλα περισσοτερο, ολα ομως ακουγονται. Ειναι απολυτα φυσιολογικο.

Οποιος ενοχλειται να βγει απο το δωματιο η να πιει μια μπουκαλα ξυδι πες του.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, το μέλος Internetakis1994 έγραψε:

Εννοώ ότι αλά ακουστικά δεν ακούγονται καθόλου έξω αυτό ενοχλεί τον δίπλα,=Και να τα φοράω ακούγεται ο ήχος έξω από τα ακουστικά,μέσα τα ακουστικά ακούγονται μια χαρά άπλα ο ήχος ακούγεται πολύ έξω αυτό συμβαίνει μόνο όταν τα έχω όλα στο 100% μόλις τα χαμηλώσω δεν ακούγεται τόσο. Με λίγα λόγια όταν τα έχω στο 100% χρησιμεύουν και σαν ηχεία.

Ότι σου είπε ο παραπάνω. Όσο πιο φτηνά ακουστικά, τόσο πιο "κακή" απομόνωση ήχου έχουν αλλά και εξωτερικών θορύβων για τα δικά σου αυτιά. Tip: Ποτέ μην βάζεις τα ακουστικά στο 100%.

 

Τα XM4 της sony που έχω (είναι και 250€ παναθεμα τα όμως), τα φοράω και κανείς δεν ακούει τίποτα. Αυτό με Bluetooth. 

Τα 830ΒΤ που είχα της Edifier, είχαν λίγο " bleeding", ειδικά από τη στιγμή που 'χαν χαλάσει τα μαξηλαράκια. Αλλά παρατηρώ ότι και τώρα που τα άλλαξα, ακούγονται πολύ περισσότερο από τα Sony. Όχι όσο περιγράφεις πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.