Jump to content



Πως μπορώ να κάνω αυτό το build όσο πιο φθηνά γίνεται?


Recommended Posts

Specs:

6 cores CPU
16gb Ram
Compatible Mobo
8gb GPU
240gb SSD
Compatible case

Οικονομικό τροφοδοτικό

 

Θέλω αυτό τον υπολογιστή για diablo 4 και άλλα παρόμοια παιχνίδια, θέλω να είναι συμβατός με multiviewer οθόνες και συσκευές και να μπορώ να στήσω Lan μαζί του.

Έγινε επεξεργασία από Dreadlord
Link to comment
Share on other sites

Ryzen 5 5600. Στα 125-130€ είναι ότι πρέπει με μόνο αρνητικό το ότι οι μητρικές AM4 έχουν ακριβύνει πλέον.

Κατά προτίμηση B550 μητρική και εάν το οικονομικό είναι σοβαρό, Β450 μητρική. όχι απαραίτητα οι πιο φθηνές (π.χ. Asrock HDV κλπ). Άποψή μου να είναι η "χειρότερη" σου επιλογή η Asrock B450M Pro4 R2.0.

16GB DDR4 3200Mhz, οι G.Skill Aegis είναι μια χαρά.

Οι κάρτες γραφικών που έχουν 8GB είναι πάνω από 230-250€ οι RX6600. Επειδή το Diablo 3 δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις μπορείς και με μικρότερη κάρτα και πιο οικονομική κάρτα. Πάντως η RX6600 (η οποία θεωρείται η πιο VFM κάρτα) έχει μικρή διαφορά σε τιμή αλλά μεγάλη σε απόδοση από άλλες κατώτερες.

Τα 240GB του SSD δεν είναι αρκετά εκτός και εαν έχεις και κάποιο σκληρό δίσκο (HDD).

Link to comment
Share on other sites

οτι ειπε και ο @TopCLR 

5600 η 5600Χ με Β550 οτι πιο vfm! Πιο κατω δεν αξιζει κατ εμε μιας και δεν μας εχεις δωσει budget τι οθονη εχεις σε τι αναλυση θα παιζεις και πολλα αλλα 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.