Jump to content



προτασεις για ισχυρο wc


def

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από def

καταληξα,θα παρω 2 ψυγεια τρανσιτ και την αντλια που με προτεινατε,πιστευω ειναι πολυ καλη επιλογη.

που θα τα βαλεις ολα αυτα???

Link to comment
Share on other sites

υπερβολη τα 2 ψυγεια...και αχρειαστα κατα τη γνωμη μου...με καλο μπλοκ και 1 ψυγειο τρανσιτ θα εισαι κομπλε...για 1 βαθμο διαφορα δεν αξιζει ουτε τον κοπο ουτε τα λεφτα για δευτερο ψυγειο...

Link to comment
Share on other sites

λες,εσεις μου το προτεινατε για καλυτερη ψυξη και ενα:OT: να δειτε τις καινουριες μνημες για να μην ανοιγω καινουριο ποστ τι λες;

www.komplett.se/k/ki.asp?sku=307051&cks=prl

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

υπερβολη τα 2 ψυγεια...και αχρειαστα κατα τη γνωμη μου...με καλο μπλοκ και 1 ψυγειο τρανσιτ θα εισαι κομπλε...για 1 βαθμο διαφορα δεν αξιζει ουτε τον κοπο ουτε τα λεφτα για δευτερο ψυγειο...

σοστο αυτο αν ειναι ρε συ πιγενε παρε κανα τριπλο blackice extreme III θα ειναι πολθ καλητερα αποδοτικα και πιο μαζεμενα...

και χοραει και σε κουτι στο πανο μερος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

λες,εσεις μου το προτεινατε για καλυτερη ψυξη και ενα:OT: να δειτε τις καινουριες μνημες για να μην ανοιγω καινουριο ποστ τι λες;

www.komplett.se/k/ki.asp?sku=307051&cks=prl

ομορφουλες ειναι με ολα αυτα τα μπιχλιμπιδια....

ποσο ανεβενουν ομως???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

πολυ ωραια τακτοποιημενο το κουτι σου haris ΜΠΡΑΒΟ στην καρτα εχεις κανενα κουλερ αλλο απο την μαμισια;

εχω το silencer...το οποιο συντομα θα παρει ποδι για να μπει νερο...

οπως σου ειπα πριν ασε το δευτερο ψυγειο...καλυτερα παρε το τριπλο εξτριμ...

ή αν θες το καλυτερο ετοιμο ψυγειο παρε το thermochill 120.3 και ενα shroud ετοιμο αν βαριεσαι να φτιαξεις μονος σου...

Link to comment
Share on other sites

και ποσο βγαινει;Χαρι εχω κουτι therlmatake 1000d αλλα δεν κανει καλη ψυξη μεσα στο κουτι, παρολο που εχει 7 ανεμηστηρακια,η θα τα βγαλω ολα και θα το κανω οπως στην φοτο σου και θα παρω το τριπλο που λες η θα παρω πιο μικρο κουτι με κανενα 2 120 και το τριπλο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

και ποσο βγαινει;Χαρι εχω κουτι therlmatake 1000d αλλα δεν κανει καλη ψυξη μεσα στο κουτι, παρολο που εχει 7 ανεμηστηρακια,η θα τα βγαλω ολα και θα το κανω οπως στην φοτο σου και θα παρω το τριπλο που λες η θα παρω πιο μικρο κουτι με κανενα 2 120 και το τριπλο

πε παρε stacker!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ολλα μπενουν εκει μεσα και εισαι αρχοντας

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω να φταει το κουτι για την ψυξη...ισως να φταινε τα καλωδια και το airflow...με νερο στον επεξεργαστη και στην καρτα γραφικων και το ψυγειο να πεταει σιγουρα τον αερα εξω απο το κουτι με ενα 8αρι στο πισω μερος και αλλο ενα να κρυωνει τους σκληρους μια χαρα θα εισαι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

πε παρε stacker!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ολλα μπενουν εκει μεσα και εισαι αρχοντας

το ειδα χθες σε περιοδικο και επαθα με ενδιαφερει γιατι αναφερει οτι η ροη του αερα γινεται πολυ καλυτερη επειδη ειναι μεγαλο κουτι και εχει πληθορα θεσεων για υποσυστηματα

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο Χαρι,το προβλημα με την ζεστη εμενα δεν λεινετε ευκολα γιατι οπως ειχα αναφερει και σε ενα αλλο ποστ κατασκευασα μεσα στο δωματιο μου ενα κουβουκλιο σαν

flight-sim και το κουτι το εχω μεσα και δεν μπορω να το τοποθετησω απο εξω,γιατο λεω να βαλω 120 ανεμηστηρες εστω και 3 δεν με πειραζει ο θορυβος γιατι τον καλυπτει το ηχοσυστημα που εχω για το flight-sim

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...καλο θα ηταν να βρεις καποιον τροπο να παιρνει αερα το πισι...ωστε να μην εχεις θορυβο μιας και δεν παιζεις flight simulator 24/7 αλλα και για την μακροζωια του υπολογιστη...οι μνημες πως πανε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

το ειδα χθες σε περιοδικο και επαθα με ενδιαφερει γιατι αναφερει οτι η ροη του αερα γινεται πολυ καλυτερη επειδη ειναι μεγαλο κουτι και εχει πληθορα θεσεων για υποσυστηματα

βασικα ειναι ενα απο τα πιο καλοδιαμορφομενα κουτια, εχει τα παντα!!! και μπορεις να βαλεις τα παντα μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΙ οι μνημες βρισκονται Σουηδια στον αδελφο σε μερικες μερες θα τις εχω τις εχει δοκιμασει και ειναι φανταστικες δουλευουν αψογα και απο κει που τις πηρε ο τεχνικος του ειπε οτι επειδη ασχολειτε και αυτος με overcl...τις δοκιμασε και πανε πανω πολυ ψηλοτερα απο της ozc της vx

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

2,5-3-3-8 στα 275 ειναι καλα;

πολυ καλα ξερεις τι τσιπακια φορανε ???

με ποσο ρευμα???

εχω μια ιποψια λογο συχνοτιτων timmings οτι ειναι TCCD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.