Jump to content



προτασεις για ισχυρο wc


def

Recommended Posts

παιδια αφου εκανα μια ψιλοανακαινηση στις μνημες,θα αλλαξω και το wc το RESE1 της

ZALMAN. Ακουω προτασεις για ενα δυνατο συστημα ψυξης μια και ερχεται καλοκαιρι,σας

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Ζul

κανε μια αναζητηση εχει πολλα θεματα με wc τωρα τελευταια

απαντηση ειναι τωρα αυτη;:p

Link to comment
Share on other sites

προτεινετε καμια δυνατη αντλια,κανενα ψυγειο κ.τ.λ συμφωνα παντα με το συστημα μου

για ανεβασω λιγο της επιδοσεις του

Link to comment
Share on other sites

ψυγειο ford transit κορυφη,αντλια eheim 1250 η hydor l30,block eleven αυτα,και αν θες κατι παραπανω κανε αυτο που σκεφτομαι να κανω εγω βαλε το ψυγειο απο το transit στην οροφη και μεσα οπου χωραει παρε ενα 12αρι ψυγειο και βαλτο πριν την αντλια γιατι ζεστενεται και ανεβαζει την θερμοκρασια σε ολο το κυκλωμα

Link to comment
Share on other sites

το ψυγειο απο το transit γυρω στα 50

η αντλια γυρω στα 60

block δεν ξερω ποσο τα δινει o eleven τωρα αλλα γυρω στα 50 μαλλον

δευτερο ψυγιεο καμια 50αρα

λαστιχα αναλογα τι θες απο 5-20

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτο ειναι ακριβο(230) αλλα και πολυ καλο,αν θες πιο φτηνο βαλε ενα ψυγειο που παλι θα ειναι πολυ καλα και βαλε αντλια την l25 που εχει γυρω στα 35 οποτε ειναι γυρω στα 150

Link to comment
Share on other sites

εχω αγανακτηση με το wc της ΖALMAZ το εχω απο τον δεκεμβριο και το μονο καλο του ειναι οτι ειναι αθορυβο,οσο για overcl......δεν λεει μια το πηρα τοτε ολα μαζι με τα μπλοκ της καρτας 250ευρο

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω l30 με το ψυγειο απο το transit και ειμαι με τον wini με 1,75 στα 2530(μουφα 3000+)η θερμοκρασια δεν παει πανω απο 41 βαθμους,τωρα το καλοκαιρι θα δουμε,αλλα πιστευω με ενα ακομα ψυγειο θα δω διαφορα,και θορυβο τιποτα.ειμαι ομως με ενα block αν βαλω και στη vga δεν ξερω που θα παει.εσυ τι θερμοκρασιες εχεις?

Link to comment
Share on other sites

μαμισετα εμενα οfx55 πεταει στον ουρανο απο θερμοκρασιες.παρολο που εχω μεγαλο κουτι με 7 ανεμηστηρακια της therlmatake η θερμοκρασιες ειναι μεγαλες σκεφτηκα για το 7700 της zalman αλλα οι μνημες μου φορανε απο πανω πανελ που δειχνει θερμοκρασια,timing,volt και θα χτυπαει πανο τους,μεχρι τωρα δεν ασχοληθηκα με overc...και θελω να δω ποσο παει οεπεξεργαστης μου με της καινουριες μνημες και ενα καλο wc

Link to comment
Share on other sites

με τετοια cpu πρεπει να αλαξεις ψυξη σιγουρα δεν λεει να μην τον κλοκαρεις.αν εχεις λεφτα βαλε δυο ψυγεια και την 1250 η την λ30 και θα εισαι πολυ καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ def...τόσα επίκαιρα και φλέγοντα θρεντ παίζουν την τελευταια βδομάδα και όλαααα περιγράφουν νέα συστήματα watercooling.

Και σε όλα γίνονται οι ίδιες προτάσεις για εξαρτήματα!

Και όλα έχουν προτάσεις και τιμές!

Είπαμε...επανάληψη μητήρ πάσης μαθήσεως...practice makes perfect...Και όλα αυτα....

αλλά ΕΙΠΑΜΕ.....

πάρε και ένα έλεος!

Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις DEF αν ειναι να τα σκασεις γερα καλητερα να πας σε καμια αλλη λυση phase η chiller αλιος σε μια φτινη καλη υδροψυξη

για τοπ θπροψιξει θα χριαστις

eheim 1250

τρυπλο ψιγιο η 2 διπλα

μπλοκ απο τον 11 η skiny13

και οτι αλλο μπλοκ για τα υπολιπα.

ποσα εχεις αποφασισει να διαθεσεις???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.