Jump to content



προτασεις για ισχυρο wc


def

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από helloween [Χθες, στις 23:39]

Εγώ σου προτείνω το TWC-A04 http://www.titan-cd.com/english/A04.asp Με δύο block για κάρτα γραφικών και επεξεργαστή και βέβαια δύο ψυγέια

ETOIMO και ΙΣΧΥΡΟ δεν συμβαδίζουν. Ίσως το waterchill της ASETEΚ μόνο, αλλά είναι ακριβό.

Όχι επειδή το πήραμε είναι και καλό, Χρηστάκο....:D

ΥΓ.βλέπω διορθώθηκε το ΝΕ,Τ ε;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καταρχην για το ενδιαφερον σας εκει γυρω παιδια θα δωσω γυρω στα 250-300

ευρο.Βασιλη στον fx55 για να πιασεις 3,2 που λες με νερακι πρεπει να εχεις το VAPO,οποτε ξεφευγουμε πολυ στην τιμη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

ευχαριστω καταρχην για το ενδιαφερον σας εκει γυρω παιδια θα δωσω γυρω στα 250-300

ευρο.Βασιλη στον fx55 για να πιασεις 3,2 που λες με νερακι πρεπει να εχεις το VAPO,οποτε ξεφευγουμε πολυ στην τιμη

def καλητερα θα ηταν να φτιαξεις ενα phase θα σου στιχισει πανο κατο τα ιδια και με καλητερες επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ζητω εκ των προτερων συγγνωμη για το καπως εντονο υφος που θα ακολουθησει.

Ρε παιδια αυτην την καραμελα με το transit εχω βαρεθει να την ακουω. Καλο το ψυγειο, δεν λεω. Το ειχα δοκιμασει και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος. Αλλα ορισμενοι εδω μεσα, και οχι μονο εδω, κανουν λες και το transit δεν ειναι ψυγειο, αλλα ενα κομματι χρυσου.

Και σιγουρα θα πει καποιος οτι δεν το εχουμε θεοποιησει ετσι επειδη μας εκατσε, αλλα επειδη ειναι καλο. Δεν διαφωνω, το εχω δοκιμασει, καλο ητανε. Απλα με εκνευριζει αφανταστα αυτο το πραγμα. Οποιος θελει να φτιαξει υδροψυξη τη σημερον ημερα και σεβεται αυτη, πρεπει να εχει transit για ψυγειο.

Δηλαδη αν βρει απο καμια μαντρα ενα ψυγειο απο αλλο αυτοκινητο τι θα γινει? Θα χαλασει η υδροψηξη? Ποσο χειροτερο μπορει να ειναι σε επιδοσεις? 1? 2? 3 βαθμους? Εγω θα συμβιβαζομουνα ακομα και με 3 βαθμους πανω (πραγμα που θεωρω χλωμο) εαν ηταν να γλιτωσω τα 65 ευρω+ μεταφορικα που κανει το transit.

Παιζει βεβαια και η αλλη περιπτωση που ο αλλος να βαριεται να ψαξει, να εχει $$ και να θελει να λεει οτι εγω στην υδροψυξη μου εχω transit. Εχει καθε δικαιωμα να το κανει. Αλλα και ετσι να ειναι, για τα δικα μου στανταρ το βρισκω εξωφρενικο το να βαριεται να κανει μια βολτα σε 2 μαντρες που πιθανοτατα θα βρει τσαμπα ψυγειο, (η στην χειροτερη 10-15 ευρω).

Τεσπα, για να τελειωσει καποια στιγμη επιτελους αυτο το ποστ, εγω προτεινω για αντλια την Eheim 1250 αν σε παιρνει οικονομικα (που αν κρινω απο τον cpu σε παιρνει:)) Ψυγειο οποιοδηποτε χαλκινο κυψελωτο ικανο να παρει εναν η 2 12ρηδες ανεμιστηρες, Μπλοκ σιγουρα απο τον 11/skinny και σωληνες tygon (και εδω αν σε παιρνει οικονομικα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist22

Πολλα ειναι για υδροψυξη. Αυτη μου κοστισε 170

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=14122

χρησταρα πολυ καλο κοματι,για πες μου λιγο για θερμοκρασιες,και για κλοκαρισμα πως παει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spresv

Ζητω εκ των προτερων συγγνωμη για το καπως εντονο υφος που θα ακολουθησει.

Ρε παιδια αυτην την καραμελα με το transit εχω βαρεθει να την ακουω. Καλο το ψυγειο, δεν λεω. Το ειχα δοκιμασει και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος. Αλλα ορισμενοι εδω μεσα, και οχι μονο εδω, κανουν λες και το transit δεν ειναι ψυγειο, αλλα ενα κομματι χρυσου.

Και σιγουρα θα πει καποιος οτι δεν το εχουμε θεοποιησει ετσι επειδη μας εκατσε, αλλα επειδη ειναι καλο. Δεν διαφωνω, το εχω δοκιμασει, καλο ητανε. Απλα με εκνευριζει αφανταστα αυτο το πραγμα. Οποιος θελει να φτιαξει υδροψυξη τη σημερον ημερα και σεβεται αυτη, πρεπει να εχει transit για ψυγειο.

Δηλαδη αν βρει απο καμια μαντρα ενα ψυγειο απο αλλο αυτοκινητο τι θα γινει? Θα χαλασει η υδροψηξη? Ποσο χειροτερο μπορει να ειναι σε επιδοσεις? 1? 2? 3 βαθμους? Εγω θα συμβιβαζομουνα ακομα και με 3 βαθμους πανω (πραγμα που θεωρω χλωμο) εαν ηταν να γλιτωσω τα 65 ευρω+ μεταφορικα που κανει το transit.

Παιζει βεβαια και η αλλη περιπτωση που ο αλλος να βαριεται να ψαξει, να εχει $$ και να θελει να λεει οτι εγω στην υδροψυξη μου εχω transit. Εχει καθε δικαιωμα να το κανει. Αλλα και ετσι να ειναι, για τα δικα μου στανταρ το βρισκω εξωφρενικο το να βαριεται να κανει μια βολτα σε 2 μαντρες που πιθανοτατα θα βρει τσαμπα ψυγειο, (η στην χειροτερη 10-15 ευρω).

Τεσπα, για να τελειωσει καποια στιγμη επιτελους αυτο το ποστ, εγω προτεινω για αντλια την Eheim 1250 αν σε παιρνει οικονομικα (που αν κρινω απο τον cpu σε παιρνει:)) Ψυγειο οποιοδηποτε χαλκινο κυψελωτο ικανο να παρει εναν η 2 12ρηδες ανεμιστηρες, Μπλοκ σιγουρα απο τον 11/skinny και σωληνες tygon (και εδω αν σε παιρνει οικονομικα)

:T: :T: :T:

μάλιστα το καλοκαίρι, θα πάρω διάφορα ψυγεία με ρακόρ 1/2 από το μαγαζί του πατέρα που θα δουλεύω και θα κάνω ένα συγκριτικό........

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις γιατι αρπαζεστε κατευθειαν και απαντατε αποτομα,ο καθενας λεει την γνωμη του

και ειναι σεβαστη,αφου το ψυγειο το εχουν δοκιμασει πολλα παιδια εδω μεσα οποτε για αποδοση ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spresv

Ζητω εκ των προτερων συγγνωμη για το καπως εντονο υφος που θα ακολουθησει.

Ρε παιδια αυτην την καραμελα με το transit εχω βαρεθει να την ακουω. Καλο το ψυγειο, δεν λεω. Το ειχα δοκιμασει και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος. Αλλα ορισμενοι εδω μεσα, και οχι μονο εδω, κανουν λες και το transit δεν ειναι ψυγειο, αλλα ενα κομματι χρυσου.

Και σιγουρα θα πει καποιος οτι δεν το εχουμε θεοποιησει ετσι επειδη μας εκατσε, αλλα επειδη ειναι καλο. Δεν διαφωνω, το εχω δοκιμασει, καλο ητανε. Απλα με εκνευριζει αφανταστα αυτο το πραγμα. Οποιος θελει να φτιαξει υδροψυξη τη σημερον ημερα και σεβεται αυτη, πρεπει να εχει transit για ψυγειο.

Δηλαδη αν βρει απο καμια μαντρα ενα ψυγειο απο αλλο αυτοκινητο τι θα γινει? Θα χαλασει η υδροψηξη? Ποσο χειροτερο μπορει να ειναι σε επιδοσεις? 1? 2? 3 βαθμους? Εγω θα συμβιβαζομουνα ακομα και με 3 βαθμους πανω (πραγμα που θεωρω χλωμο) εαν ηταν να γλιτωσω τα 65 ευρω+ μεταφορικα που κανει το transit.

Παιζει βεβαια και η αλλη περιπτωση που ο αλλος να βαριεται να ψαξει, να εχει $$ και να θελει να λεει οτι εγω στην υδροψυξη μου εχω transit. Εχει καθε δικαιωμα να το κανει. Αλλα και ετσι να ειναι, για τα δικα μου στανταρ το βρισκω εξωφρενικο το να βαριεται να κανει μια βολτα σε 2 μαντρες που πιθανοτατα θα βρει τσαμπα ψυγειο, (η στην χειροτερη 10-15 ευρω).

Τεσπα, για να τελειωσει καποια στιγμη επιτελους αυτο το ποστ, εγω προτεινω για αντλια την Eheim 1250 αν σε παιρνει οικονομικα (που αν κρινω απο τον cpu σε παιρνει:)) Ψυγειο οποιοδηποτε χαλκινο κυψελωτο ικανο να παρει εναν η 2 12ρηδες ανεμιστηρες, Μπλοκ σιγουρα απο τον 11/skinny και σωληνες tygon (και εδω αν σε παιρνει οικονομικα)

φιλε δεν ειπε κανενας οτι ειναι το καλυτερο απο ολα τα ψυγεια αλλα ειναι πολυ καλο και πολυ πιο οικονομικο απο πολλα αλλα και φυσικα οταν σε ρωταει καποιος θα του πεις για αυτα που εχεις δοκιμασει και οι περισσοτεροι εδω μεσα αυτο εχουν τωρα αν εσυ εχεις δοκιμασει καποιο καλυτερο π.χ απο Ferrari πες του για αυτο,απλα ειναι τα πραγματα.ουτε κανενας πιεσε τον αλλον να το παρει απλως την γνωμη του λεει βαση αυτων που γνωριζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ζul

φιλε δεν ειπε κανενας οτι ειναι το καλυτερο απο ολα τα ψυγεια αλλα ειναι πολυ καλο και πολυ πιο οικονομικο απο πολλα αλλα και φυσικα οταν σε ρωταει καποιος θα του πεις για αυτα που εχεις δοκιμασει και οι περισσοτεροι εδω μεσα αυτο εχουν τωρα αν εσυ εχεις δοκιμασει καποιο καλυτερο π.χ απο Ferrari πες του για αυτο,απλα ειναι τα πραγματα.ουτε κανενας πιεσε τον αλλον να το παρει απλως την γνωμη του λεει βαση αυτων που γνωριζει.

πολυ σωστα.γνωμες λεμε ο καθενας και καταληγουμε σε κατι που ειναι αποδεκτο και καλο απο τους περισσοτερους που τον εχουν δοκιμασει,p.x εγω ανδεν ρωτησω μπορει να παρω κατι ασχετο,οποτε βοηθατε ολοι με την γνωμη σας:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 11:27]

πολυ σωστα.γνωμες λεμε ο καθενας και καταληγουμε σε κατι που ειναι αποδεκτο και καλο απο τους περισσοτερους που τον εχουν δοκιμασει,p.x εγω ανδεν ρωτησω μπορει να παρω κατι ασχετο,οποτε βοηθατε ολοι με την γνωμη σας:flower:

ψιτ μικρε ακολουθα τον δρομο μου.............

παμε παρεα σε νερακι.

μια χαρα δεν ειναιθ ολα αυτα ρε συ???

αλλα αμα εχεις να σκασεις κατι παραπανο παρε το black ice extreme III κορυφεο!!!!

και το αλλο θεμα ειναι που θα το βαλεις το θυριο

Link to comment
Share on other sites

αν σε παιρνει για το black ice extreme 3 παρτο...αν δεν σε παιρνει παρε το transit για πιο φτηνο και πιο αποδοτικο, ή το black ice extreme 2(καλο ειναι,αυτο εχω τωρα) αν σε ενδιαφερει λιγο παραπανω η εμφανιση και η προεγκατεστημενη θεση για ανεμιστηρες.

μπλοκ μην το σκεφτεις...ξερεις ποια πορτα να χτυπησεισ...

αντλια L30 ή1250 ωστε να εχεις περιθωριο για αναβαθμισεις...

και λαστιχα κανε δουλεια σου με φτηνοτερα στην αρχη και μετα παρε tygon...

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε transit και black ice θα προτιμουσα στανταρ το 2ο μονο και μονο επειδη ειναι πιο κομψο και μπορεις ανετα να βαλεις τους ανεμιστηρες.

Την ιδεα του να ψαξει σε καμια μαντρα για ψυγειο την διαβασε κανενας? Μακραν η πιο οικονομικη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

αν σε παιρνει για το black ice extreme 3 παρτο...αν δεν σε παιρνει παρε το transit για πιο φτηνο και πιο αποδοτικο, ή το black ice extreme 2(καλο ειναι,αυτο εχω τωρα) αν σε ενδιαφερει λιγο παραπανω η εμφανιση και η προεγκατεστημενη θεση για ανεμιστηρες.

μπλοκ μην το σκεφτεις...ξερεις ποια πορτα να χτυπησεισ...

αντλια L30 ή1250 ωστε να εχεις περιθωριο για αναβαθμισεις...

και λαστιχα κανε δουλεια σου με φτηνοτερα στην αρχη και μετα παρε tygon...

μιας και εχεις αυτο το ψυγειο για πες μας εντιποσεις και επιδοσεις. δοσε και καμια φοτο αν εχεις.

απο που το εχεις παρει???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

αν σε παιρνει για το black ice extreme 3 παρτο...αν δεν σε παιρνει παρε το transit για πιο φτηνο και πιο αποδοτικο, ή το black ice extreme 2(καλο ειναι,αυτο εχω τωρα) αν σε ενδιαφερει λιγο παραπανω η εμφανιση και η προεγκατεστημενη θεση για ανεμιστηρες.

μπλοκ μην το σκεφτεις...ξερεις ποια πορτα να χτυπησεισ...

αντλια L30 ή1250 ωστε να εχεις περιθωριο για αναβαθμισεις...

και λαστιχα κανε δουλεια σου με φτηνοτερα στην αρχη και μετα παρε tygon...

haris για αυτο ακουσα πολυ καλα λογια αλλα απο τι ξερω ξεφευγει απο τα 350 η κανο λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.