Jump to content



linksys wag200g


johnysb

Recommended Posts

με τη forthnet πως τα παει το συγκεκριμενο ρουτερακι ? διαβαζω στο αλλο φορα οτι δεν συνισταται

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 21086 kbps

Upstream Rate: 1020 kbps

Downstream Margin: 6 db

Upstream Margin: 12 db

Downstream Line Attenuation: 17 db

Upstream Line Attenuation: 3.5 db

Downstream Transmit Power: 0

Upstream Transmit Power: 0

Οταν εχει ορεξη (που στο 80% των περιπτωσεων εχει)..

Εχω δει και 2ΜΒ/s σε torrent σταθερα..και 2300ΚΒ/s σε Rapidshare.

Και στο seeding παει καλα...:p:gyros

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

To WAG200G το είχα και δεν με απογοήτευσε ποτέ. Το πρότεινα στον κολλητό μου και έχει τις ίδιες εντυπώσεις με μένα.

Εγώ είμαι με 4νετ και αυτός με ΟΤΕNET. Συντονιζόμαστε και οι 2 περίπου στο μέγιστο στατιστικά για την περιοχή μας (Λάρισα).

Τα downloads μας από Torrent πετάνε, το ίδιο και το seeding (σε μένα πιάνει 100KB/sec). Με QoS ακόμα και σε αυτά τα rates το surfing υποφέρει μεν, αλλά με DNS + Web Proxy ίσα που καταλαβαίνει κανείς διαφορά.

Ο μόνος λόγος που το άλλαξα ήταν για να έχω Draft-N Support.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 weeks later...

Μπακ φρομ δε φιούτσερ μεν, αλλα εχω ενα προβληματακι με το ρουτερ, δε με αφηνει με τπτ να το κανω upgrade. Μου λεει πως δεν ειναι το σωστο αρχειο... Εχω ISDN γραμμη και εχει το 1.00.09 firmware, και προσπαθω να βαλω αυτο: Firmware 10/10/2007 Ver.1.01.06 (ETSI) (Annex B) γιατι ιντερνετ βλεπω μονο σε ADSL2 mode και οχι ADSL2+

http://www.linksysbycisco.com/UK/en/support/WAG200G/download

Μηπος τελικα βαζω λαθος firmware?

Link to comment
Share on other sites

γιατι ιντερνετ βλεπω μονο σε ADSL2 mode και οχι ADSL2+

Δεν μπορει, καπως θα αλλαζει.

Για παραδειγμα στο SpeedTouch 585 δεν μπορεις να το κανεις απο το γραφικο, γινεται μονο απο CLI.

Ψαξε στο γραφικο για την επιλογη "DSL Modulation" ή κατι παρομοιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζει σε ADSL2+ απλα η πευτει συνεχος το νετ η δεν εχω καθολου. Τα πραματα ειναι απλα λιγο καλυτερα σε απλο ADSL2 αλλα και παλι πευτει κατα διαστηματα.

Link to comment
Share on other sites

lol δυστηχος δε δεχεται να κανει upgrade!! ουτε καν και με ενα modded...

Καταραμενη φορθνετ!

Αυτο ειναι το δευτερο Wag200G το πρωτο καηκε, το δευτερο ειναι μη αναβαθμησιμο.. και οταν το πρωτο καηκε και τους ειπα πως θελω ενα Thomson με κοιταζαν λες και τους εβρισα τη μανα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.