Jump to content



υψηλες θερμοκρασιες σε 6600gt


louis_gas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Arapis

στο section tools κατέβασε το μεμτεστ.μολις το τρέξεις πάτα c,2,3,3,3,c,1,3,8,enter,enter και άστο να τρέχει όλο το βράδυ.πολύ πιθανό να θέλουν ρύθμισμα οι μνήμες...

do it.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arapis [Σήμερα, στις 13:20]

στο section tools κατέβασε το μεμτεστ.μολις το τρέξεις πάτα c,2,3,3,3,c,1,3,8,enter,enter και άστο να τρέχει όλο το βράδυ.πολύ πιθανό να θέλουν ρύθμισμα οι μνήμες...

οκ το βρηκα αλλα δεν καταλαβα τι ειναι τα c,2,3,3,3,c,1,3,8,enter,enter. μου εξηγεις λιγο?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια βρεθηκε η λυση μαλλον.. εβγαλα την 512mb kingston και εβαλα μια παλια 256mb που ειχα και το μηχανημα δουλευε μια χαρα οσο το δουλεψα.. ουτε κολληματα ουτε περιεργες γραμμες στα γραφικα ουτε τιποτα. τωρα θα επικοινωνησω στο e-shop για να μου αλλαξουν την μνημη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από louis_gas

λοιπον εχω την msi 6600gt 128mb.

αυτη τη στιγμη τρεχω μονο τον explorer και εχει 51c.

οταν επαιζα underground 2 επαιζε γυρω στους 68c καποια στιγμη το ειδα και 72c.

οι θερμοκρασιες ειναι απο τα windows.

στο underground καλλουσε συχνα για περιπου 10 δευτερολεπτα τη φορα. μετα του εβαλα τους forceware 71.89 και κολλουσε ποιο σπανια για 6-7 δευτερολεπτα.

αλλα ανησυχω για τις θερμοκρασιες... ειναι φυσιολογικοι 72c??

το συστημα ειναι καινουριο.

Είχα και εγώ αυτή την κάρτα (μέχρι που την χάλασα) οι θερμοκρασίες της είναι φυσιολογικές και αυτό οφείλεται στο ότι είναι πολύ ψυλά χρονισμένη νομίζω 500/900 άρα αυτό σημαίνει και υψηλές θερμοκρασίες γιατί όπως θα πρόσεξες τον ανεμιστηράκι της είναι τόσο μικρό σχεδον ψευτικο. Τώρα για τα κολλήματα δεν μπορώ να τα εξηγήσω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.