Jump to content


προβλημα με σατα


Elpis

Recommended Posts

παιδια πηρα σημερα εναν seagate 200GB sata 150 7200.8 τον εβαλα πανω δουλευε τον αναγνωριζε πριν μπει στα windows (190GB grrrr) αλλα μολις μπαινω για να κανω σεταπ τα xp λεει οτι δεν βρισκει σκληρο... τι σκ@τ@ ? τι πρεπει να κανω για να βαλω τα xp ? εχω και τη δισκετα με τους δριβερσ που ειχε η μητρικη αλλα δεν εχω flopy ....

ξεχασα εχω abit nf7-s rev 2

HELPPPPPP!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Malkav [Σήμερα, στις 21:26]

Φόρμαρε με το utility της Seagate και θα παίξει.

ρε παιδια ηρεμα ειμαι και λιγο ασχετος .... ποιο utility ? πως απο που κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

ρε παιδια ηρεμα ειμαι και λιγο ασχετος .... ποιο utility ? πως απο που κτλ...

χρειάζεσαι οπωσδήποτε floppy.

Νόμιζα ότι έχεις φορτώσει τους sata drivers

-ξέχνα το utility.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

πως να βαλω service pack 2 αν δεν εχω xp ?????? εγω θελω να βαλω τα xp στον seagate

Υπάρχει τρόπος να ενσωματώσεις το service pack 2 στο instalation cd αλλά ποτέ δεν κάθησα να δω πως γίνεται είναι άντε γειά.

Link to comment
Share on other sites

μπα nickstamat με τπτ! μολις εβαλα την dsl ενας φιλος μου χαλασε τον maxtor 120 και ειμαι απο τοτε με εναν 3 gb .... και θελω επιτελους να κατεβασω!!!!!! βρηκα flopy ελπιζω να τον αναγνωρισει τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε να ρωτήσω κάτι,πριν πας να εγκαταστήσεις τα windows,κάνεις διαμόρφωση δίσκου και στο λέει αυτό η πριν από όλα αυτα?????

Δλδ όταν φορτώνει το δισκάκι των windows και μετά ή πριν από αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius [Σήμερα, στις 22:29]

Φίλε να ρωτήσω κάτι,πριν πας να εγκαταστήσεις τα windows,κάνεις διαμόρφωση δίσκου και στο λέει αυτό η πριν από όλα αυτα?????

Δλδ όταν φορτώνει το δισκάκι των windows και μετά ή πριν από αυτό?

στην μπλε οθονη πριν βαλω τα xp

γ@μωτο εβαλα το flopy εβαλα τη δισκετα που ειχε η μητρικη για τους σατα αλλα λεει οτι εμφανιζει ενα απροσμενο λαθος ..... μπαινω στα xp και η δισκετα φαινετε κενη και με ρωταει αν θελω να τη διαμορφωσω ....

τι γινετε ρε παιδια ? τι αλλο μπορω να κανω ωστε να αναγνωριζει το σκληρο ?

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως τους βρηκα χθες αργα.. εκανα format στις 3 το πρωι .. τεσπα

αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι διαλεξα τους σωστους drivers απο τη δισκετα.. ειχε intel 3112.3114 silicom (η κατι τετοιο) 3112,3114 διαλεξα το silicom 3112 και τον αναγνωρισε.. τους σωστους εβαλα ?

παντως ο σκληρος δεν ειναι καθουλου αθορυβος οπως μου ελεγαν και οπως λεει στο e-shop οταν ειναι σε φουλ βεβαια και ακομα μου τρωει 10!!! ολοκληρα GB αφου τον αναγνωριζει ως 190 τοσο κατω ειναι παντα ..?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.