Jump to content



7800GTX ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ MSI!!!


SirGeorge

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Ujin [Σήμερα, στις 13:07]

Τοτε ρε παίδες γιατί δεν μιλάμε και για το ύψος?

Η 7800 είναι 1slot solution ενώ η Χ850ΧΤ 2slot

Μα στο υψος μπορεις να θυσιασεις και μια slot

δεν ειναι και τοσο σοβαρο

ενω στο μακρος τι θα κανεις οταν αρχιζει η καρτα να ακουμπαει τον σκληρο δισκο επικινδυνα η καποια θεση του κουτιου οπου μπαινουν οι συσκευες ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot [Σήμερα, στις 15:16]

Μα στο υψος μπορεις να θυσιασεις και μια slot

δεν ειναι και τοσο σοβαρο

ενω στο μακρος τι θα κανεις οταν αρχιζει η καρτα να ακουμπαει τον σκληρο δισκο επικινδυνα η καποια θεση του κουτιου οπου μπαινουν οι συσκευες ??

νομιζω οτι οπως ειπε και ο ea6gka ειναι θεμα προταιρεoτητων.. διοτι αν θυσιασεις ενα σλοτ(του κουτιου εννοεις αν καταλαβα καλα) ''χανεις'' και το αντιστοιχο σλοτ τις μητρικης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μαζευτήκανε πολλά τα threads για την 7800 είπα να το ρίξω εδώ.

H Asus ανακοίνωσε και αυτή απο τη πλευρά της την νέα της υλοποίηση πάνω στο πυρήνα Geforce 7800GTX της Nvidia. Το νέο μοντέλο φέρει την ονομασία Asus EN7800GTX και είναι χρονισμένο στα 470Mhz/1.2GHZ ---- Engine/memory(Dual) ρολόγια αντίστοιχα.

Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε στο παρακάτω υπερσύνδεσμο:

http://www.asus.com/news_show.aspx?id=1137

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι θα δίνατε 600-700 ευρώ για VGA και προφανώς έχετε και το ανάλογο hardware (CPU, Mobo, Memory κλπ) για να πάρετε τέτοια κάρτα γραφικών, δεν νομίζω να φτιάχνατε PC με midi tower, οπότε θα περνάτε και ένα super Midi case τουλάχιστον αφού άλλα 150 ευρώ στα Ίδη πολλά που θα είχατε δώσει δεν θα τα τσιγκουνευόσασταν.

Και όσο αφορά τις διαστάσεις των καρτών της ATI, η X800XL AGP είναι τεραστία σε σχέση με την PCI-E. Λέτε ότι η ATI δεν σκεφτικέ τους χρηστές που έχουνε AGP και την έκανε μεγαλύτερη ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχει χαθει η μπαλα σε αυτο το thread ή μου φαινεται???

ανοιγοντας το κουτι της XFX μου,δεν περιμενα τετοιο "πραμα" (η "εξατμιση" της 7800 ειναι πανω στο fan της DFI).Το συστημα μου ειναι εντελως desktop(χυμα πανω στο γραφειο χωρις case) αλλα δε με απασχολει.Ειμαι fan της τεχνολογιας και γουσταρω hi-tech φασεις.Δεν ειναι το κουτι που κανει το PC αλλα το τι εχει μεσα και επειδη γουσταρα την καλυτερη VGA ειμαι διατεθειμενος να αλλαξω και κουτι.

Και για οσους θελουν να με χαρακτηρισουν υποστηρικτη της NVIDIA θα σας πω οτι δεν μπορουσα να περιμενω αλλο το R520,επρεπε να αγορασω.Αν ειναι τοσο καλο οσο λενε,δεν εχω καμια αντιρρηση να αλλαξω καρτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.