Jump to content



24 pin τροφοδοτικό και amd64


ergotelis

Recommended Posts

Καλημέρα,θέλω να πάρω καινούργιο τροφοδοτικό,και ήθελα να ρωτήσω αν είναι απαραίτητο να έχει 24pin για ΑΜD64,η αν τα 20 επαρκούν,γιατί το δικό μου πάει.....

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αν είναι οκ τα 20,τα 24 που χρειάζονται?Ευχαριστώ και πάλι!~!!

Link to comment
Share on other sites

Aφου θα παρεις καινουριο παρε 24πιν,δε το συζηταμε ;)

Θεωρητικα καλυπτουν καλητερα τις αναγκες των νεων MOBO απο τα 20πιν,χωρις αυτο να σημαινει βεβαια οτι με ενα καλο 20απινο θα εχεις προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Seeker

Αν δεν πάρεις σύστημα με SLI τα 24pin δεν χρειάζονται.

ποια ακριβώς η σχέση;

έχω την εντύπωση ότι τα 24pin δεν σχετίζονται με το SLI αλλά γενικά με τις απαιτήσεις τροφοδοσίας (πχ 2η 12αρα γραμμή)

εγώ πχ έχω SLI με 2 * 6800GT και 20αρι τροφοδοτικό (HEC 430), 4 δίσκους (οι 2 10Κ), 2 οπτικά κλπ χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

καμμία σχέση το SLI με τα 24 πινς. απλά όπως είπε ο προλαλήσας τα 24πινα έχουν παραπάνω γραμμές τροφοδοσίας.

πάρε 24άπινο, θα σου χρειαστεί και στην επόμενη μητρική σου

Υ.Γ. τι θα γίνει, θα μας τον πουλήσετε τον ογκουνσότο (είμαι αιγάλεω :D )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά

(σσ. Από ό,τι άκουσα δεν τον πουλάνε αλλά τον δίνουν δανεικό για να παίξει σε ομάδα Α' Εθνικής :D ,ελπίζω να τα ξαναπούμε το χρόνου στην Α' :D :D :cool: :cool: )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.