Jump to content



Πρόβλημα με το Outlook Express


infini

Recommended Posts

Έχω το εξής πρόβλημα με το Outlook. Ορισμένες φορές όταν το ανοίγω μου ζητάει user name και password. Ο κωδικός

είναι αποθηκευμένος, εμφανίζεται σαν μαύροι κύκλοι, όταν πατάω ok μπαίνω στο πρόγραμμα, αλλά θέλω ένα τρόπο για

να αποφύγωτην ενοχλητική επιβεβαίωση όταν ανοίγω το outlook. Επίσης μου εμφανίζεται το εξής μύνημα και

κάτω δεξιά στο outlook εμφανίζει ένα κίτρινο θαυμαστικό και γράφει σφάλματα. "Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την

σύνδεση με τον διακομιστή αλληλογραφίας, ο κωδικός πρόσβασης που χρησιμοποιήσατε απορρίφθηκε". Δεν ξέρω κατά

πόσο αυτά τα 2 προβλήματα σχετίζονται μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν μου το κάνει αυτό απλά μπαίνω μια φορά κανονικά στο hotmail και μετά όλα ανοίγουν κανονικά...

Έχω παρατηρήσει οτι γίνεται όταν το hotmail αλλάζει μορφή ή όταν έχω να μπω καιρό να δω τα e-mail μου και θέλει εκτός από τον κωδικό και κάτι άλλα πραγματάκια.

Δοκίμασέ το...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει κατά την εκκίνηση "Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την

σύνδεση με τον διακομιστή αλληλογραφίας, ο κωδικός πρόσβασης που χρησιμοποιήσατε απορρίφθηκε" αν στο κάνει μόνο κατά την εκκίνηση και δεν αντιμετωπίζεις πρόβλημα γενικά στο να λάβεις το mail σου μπορείς να κόψεις την ανάγνωση μηνυμάτων κατά την εκκίνηση και έτσι δεν θα προσπαθεί να κάνει σύνδεση. Αυτό γίνεται από:

Εργαλεία->Επιλογές->Γενικά->Αποστολή και λήψη μηνυμάτων κατά την εκκίνηση.

Σημείωση:

Έτσι όπως τα περιγράφεις φίλε μου φαίνεται σαν κάποιο password να χεις βάλει λάθος. Γιατί το λέω αυτό; Από τη στιγμή που έχεις επιλέξει απομνημόνευση του κωδικού η μόνη περίπτωση για να σου ζητήσει username & password ξανά είναι να έχεις βάλει ένα από τα δύο λάθος και έτσι κατά την εκκίνηση αν έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη αποστολή και λήψη μηνυμάτων προσπαθεί να συνδεθεί βρίσκει λάθος στοιχεία σου κάνει ξανά prompt για username & password και μόλις εσύ πεις ok ξαναπροσπαθεί να συνδεθεί και σου πετάει και το παραπάνω μήνυμα ότι δε μπορεί να συνδεθεί.

Αυτά. Αν δε κατάλαβες κάτι πες μου.

Cheers :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και γω με τον ΟΤΕ εδω και κανα 2μηνο, συχνα αλλα οχι παντα λαμβανω αυτο το σφαλμα και μου ζηταει κωδικο, ο κωδικος και το username ειναι τα σωστα αλλα δεν τα δεχεται, το μεγαλο προβλημα ειναι οτι ειναι mail επιχειρισης και ειναι πολυ σημαντικο να τα βλεπουμε στην ωρα τους...το 2ο mail της hol που εχουμε λειτουργει παντα αψογα, και γενικα ο οτε ειναι μια απογοητευση και μιση...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.