Jump to content



στησιμο ιστιοσελιδας


crazyantonis

Recommended Posts

μηπως ξερετε πως μπορω να στησω μια ιστιοσελιδα και ποια προγρμματα να χρησιμοποιησω? Επισης εχω ακουσει οτι μπορω να την κανω δωρεον θα μου δειξει κανεις πως?

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το έψαξες πρώτα και δε μπόρεσες να βρείς άκρη ε;

Για να σχεδιάσεις την ιστοσελίδα μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα το οποίο λέγεται Microsoft Frontpage, ενώ πρέπει να βρείς και κάποιο χώρο στο Διαδίκτυο, στον οποίο να αποθηκεύσεις τα αρχεία αυτά έτσι ώστε να μπορούν να τα βλέπου και άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Frontpage ή/και Dreamweaver για την κατασκευη (μπορεις επισης να χρησιμοποιησεις και να παρεις ιδεες απο τα ετοιμα templates που εχουν τα παραπανω προγραμματα). Για την φιλοξενια κανε ενα search στο google για "free web hosting", υπαρχουν χιλιαδες επιλογες αναλογα παντα με το τι ζητας (montly bandwidth, ftp support, χωρος που δινουν κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και τα παιδιά Frontpage και Dreamweaver θα κάνουν τη δουλειά που θέλεις. Το Dreamweaver MX 2004 (που είναι η τελευταία έκδοση) έχει και αρκετά καλά tutorials. Το Dreamweaver είναι Macromedia και το Frontapge Microsoft οπότε θα πρέπει να τα βρείς πειρατικά ή σπασμένα στο Internet (πράγμα που δεν είναι και πολύ δύσκολο).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από No Quarter [Σήμερα, στις 09:55]

Όπως είπαν και τα παιδιά Frontpage και Dreamweaver θα κάνουν τη δουλειά που θέλεις. Το Dreamweaver MX 2004 (που είναι η τελευταία έκδοση) έχει και αρκετά καλά tutorials. Το Dreamweaver είναι Macromedia και το Frontapge Microsoft οπότε θα πρέπει να τα βρείς πειρατικά ή σπασμένα στο Internet (πράγμα που δεν είναι και πολύ δύσκολο).

Δεν είπε κανείς οτί είναι δύσκολο να το κατεβάσεις παράνομο είναι ακόμα και από p2p μπορείς να το βρείς απλά θες μια καλή σύνδεση για να το κατεβάσεις γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το OT όπως είπε και ο astrolabos πορείς να πας σε ένα μαγαζί και να το αγοράσεις για το frontpage λέμε τώρα γιατί το Dreamweaver μπορείς και να το κατεβάσεις.Το frontapage είναι πρόγραμμα του office και μπορείς να αγοράσεις τα office και να ζητήσεις να έχει μαζί και το frontpage.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει μια μπαρουτίλα εδω μέσα.... :sick:

Τι είμαστε τιποτα "κλεπταποδώχοι" που λέει και η διαφήμηση με το "η πειρατεια σκοτώνει τη μουσική"???:whistling

Στο θέμα μας τώρα και εγω με το frontpage δουλευω που το βρηκα στο MS office και με το dreamweaver που μπορεις να το κατεβασεις δοκιμασικο (trial) ή το το παρεις απο τα cd που το δίνουν τα διάφωρα περιοδικα πληρωφορικης με 3μηνη αδεια χρησης....

Τωρα για χωρο, εγω απο τους τσαμπε ειχα φτιαξει 3 σελιδουλες στο:

http://www.snn.gr/ και ήμουν ευχαριστένος, 12mb χωρος.

Για το ανέβασμα χρεισημοποιηω το total commander το οποιο δουλευει μια χαρα trial αλλα αυτη τη δουλεια μπορεις να την κανεις και απο τα frontpage και dreamweaver.

Καλη επιτυχια με το project σου. Δεν είναι δύσκολο, και εγώ στην αρχη ετσι νομίζα... Ευκολο ειναι απλα θελει ψαξιμο και δουλεια...:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.