Jump to content



Kingston HyperX 3200 chip?


AlienHack

Recommended Posts

σπερα,

προσφατα πηρα μια DFI NF4 και εκμεταλευομενος τα extra ρευματα vdimm που δεινει αρχισα τα δοκιμαστηκα στις μνημες μου. Δοκιμασα τσιπ Twinmos 3700 kai corsair 4000 με Hynix chip και δεν εμεινα ιδιεταιρα ευχαρηστημενος. Δεν ακουνε γενικα αυτα στο ρευμα, με 3.2V φτανουν 270 με 3-3-3-5.

Χθες ξεθαψα κατι περσινες-προπερσινες Kingston HyperX 3200 2-2-2-5 (256MB). Ειπα να τις βαλω πανω μονο απο περιεργεια ν αδω τι κανουν. Προς εκπληξη μου ειδα οτι με 3.2V πανε 250 2-2-2-5 !!! τι τσιπακια εχουν αυτες και πανε τοσο καλα??

εψαξα στην kingston και πρεπει να ειναι αυτες http://www.valueram.com/datasheets/khx3200ul_256.pdf

απο 255 και πανω βγαζουν error με αυτα τα timings, δεν προλαβα να δοκιμασω με ποιο χαλαρα. Να τις δωσω λετε και αλλο ρευμα? 3.4? θελω να τις παω 272 με 2-2-2-5...

Link to comment
Share on other sites

Σοπα ρε? ειχα τα μηθικα Bh-5 στο σπιτι μου και δεν το ηξερα? καλη φαση.. αυτα σηκωνουν καθολου burn in? και αν ναι πως να την κανω την φαση? Ειδη τα εβαλα στα 255 που βγαζουν τα πρωτα error , τα εβαλα εκει να τρεχουν memtest συνεχεια με 3.2V ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.