Jump to content



Το νεο μου Κουτακι...


Spartiatis

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Spartiati πραγματικά υπέροχο...:clap: Πολύ θα με άρεσε να έχω ένα τέτοιο κουτάκι αλλά πολύ δουλειά...και μιας και δεν ξέρω και πολλά σκούρα τα πράγματα:rolleyes:

Να ρωτήσω κάτι όμως για το tank που ομολογώ πως με εντυπωσίασε πολύ! Πρώτη φορά βλέπω κάτι παρόμοιο...να σας πω την αλήθεια που θύμησε ποιο πολύ pasive radiator...Έχοντας ένα τέτοιο tank με καλύτερη απαγωγή θερμότητας από ότι λέει θα μπορούσα να έχω και ένα ψυγείο με λιγότερους ανεμιστήρες ή καλύτερα μικρότερο?

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε μαστορα...απιστευτος...πριν παρω το στακερ ζαχαρωνα το yy cube case...αλλα το απεριψα λογω τιμης...περιττο να πω οτι μου αρεσει πιο πολυ αυτο που εφτιαξες...

μπραβο σε ανθρωπους σαν κι εσενα και τον κοπριτη που κανουν τη διαφορα...οχι σαν κι εμας τους ετοιματζηδες...

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΔΥΜΟΙ ΠΥΡΓΟΙ

η εκδικηση

Spartiatis μπραβο!:clap:

-πολυ καλη ιδεα και ακομα καλυτερη η εκτελεση....

-κορυφαιο το τανκ και η θεση που επελεξες γιαυτο...

(ισως εαν εβαζες και εναν 12αρη στη βαση ή στην οροφη του να ηταν ακομα καλυτερα απο πλευρας αποδοσης)

μαρεσει πολυ το καθαρο μεταλλικο look

και το υλικο που το εχεις ντυσει...

(το πορτακι στο δεξι τμημα μου φαινεται ισως καπως περιτο

μιας και χαλαει τη συμμετρια της προσοψης...)

και παλι συγχαρητηρια

και keep up the good work!

:T:

Link to comment
Share on other sites

Ομολογω οτι με εχετε συγκινησει με τα λογια σας και μου δινετε κουραγιο να αρχισω να σκεφτομαι το ΕΠΟΜΕΝΟ mod....;)

@ NIck

Αυτο το reservoir στη μεγαλυτερη μορφη του (απο 55εκ και πανω) και φυσικα αναλογα με την CPU μας μας επιτρεπει να ΜΗΝ εχουμε καν ψυγειο..(εννοειτε οτι ΔΕΝ μιλάμε για Overclocked systems).

Ενας απο τους πελατες του reservoir ενος μετρου το εβγαλε απ'εξω στον τοιχο του σπιτιου με μηδεν ανεμιστηρες αλλα ειπε οτι ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να εχουμε δυνατη τρομπα για κατι τετοιο.

Σε συνδιασμο με ενα PASSIVE radiator σιγουρα τα πραγματα ειναι ακομα πιο ευκολα για SILENT system.. ;).....Εχεις ΡΜ

Link to comment
Share on other sites

Σε συνδιασμο με ενα PASSIVE radiator σιγουρα τα πραγματα ειναι ακομα πιο ευκολα για SILENT system...

Όταν λέμε passive radiator εννοούμε χωρίς ανεμιστήρες έτσι?

Αυτο το reservoir στη μεγαλυτερη μορφη του (απο 55εκ και πανω) και φυσικα αναλογα με την CPU μας μας επιτρεπει να ΜΗΝ εχουμε καν ψυγειο..(εννοειτε οτι ΔΕΝ μιλάμε για Overclocked systems).

Πετυχαίνει κατα τη γνώμη σας καλύτερες επιδόσεις από το reserator?

Ενας απο τους πελατες του reservoir ενος μετρου το εβγαλε απ'εξω στον τοιχο του σπιτιου με μηδεν ανεμιστηρες αλλα ειπε οτι ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να εχουμε δυνατη τρομπα για κατι τετοιο.

Υπάρxει κάποιο link?

Kαι κάτι άλλο : Οι δυνατές αντλίες είαναι εντελώς αθόρυβες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickthegreek [Χθες, στις 23:39]

Όταν λέμε passive radiator εννοούμε χωρίς ανεμιστήρες έτσι?

Πετυχαίνει κατα τη γνώμη σας καλύτερες επιδόσεις από το reserator?

Το resorator ειναι μια αλλη ιστορια μιας και μιλαμε για ALL-IN-ONE ληση με τρομπα,αποθηκη υγρου και ψυγειο σε ενα σκευασμα και οσο καλα μονομενη να ειναι η τρομπα σιγουρα κατι θα μεταδιδει απο τη θερμοκρασια της στο συνολο....

Υπάρxει κάποιο link?

Λοιπον λινκ για το reservoir ... http://wetandchillychips.co.uk/catalog/index.php?cPath=21

Link για να δειτε παθητικο (passive) ψυγειο εδω.. http://www.alphacool.de/perl/shop.pl?s=86c9d29953ebd1643fb6&l=2&rm=show_art&menu_id=2&prod_id=140&art_kz=149#

και μια φωτο..

απο κατω...

Kαι κάτι άλλο : Οι δυνατές αντλίες είαναι εντελώς αθόρυβες?

Τρομπα αθορυβη 100% δεν υπαρχει αλλα σωστη τοποθετηση μειωνει κατα πολυ τον θορυβο..

Η swiftech εχει την λεγομενη INLINE η centerfuge αλλα ειναι ακριβη...(90 συν) οπος και πολλες τετοιου τυπου..

πιστευω οτι η μεγαλη της Eheim κανει μια χαρα δουλεια...ασε που μπορει κανεις να βαλει και μια ακομα ενδιαμεσα στο κυκλωμα...;)

post-168-1416072071,2119_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.