Jump to content



Το νεο μου Κουτακι...


Spartiatis

Recommended Posts

Σιγουρα με δουλευεις....ΝΙΚ

Καλα ρε σι αφου απαντω σε ερωτηση σου πιο πανω...

"Link για να δειτε παθητικο (passive) ψυγειο εδω.. http://www.alphacool.de/perl/shop.p...140&art_kz=149#

και μια φωτο..

απο κατω... "

Δηλαδι η φωτο πιο κατω τη αλλο μπορει να ειναι απο PASSIVE ΨΥΓΕΙΟ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Spartiatis [Σήμερα, στις 09:37]

Σιγουρα με δουλευεις....ΝΙΚ

Καλα ρε σι αφου απαντω σε ερωτηση σου πιο πανω...

"Link για να δειτε παθητικο (passive) ψυγειο εδω.. http://www.alphacool.de/perl/shop.p...140&art_kz=149#

και μια φωτο..

απο κατω... "

Δηλαδι η φωτο πιο κατω τη αλλο μπορει να ειναι απο PASSIVE ΨΥΓΕΙΟ???

Συγνωμη σπαρτιάτη... αλλά επειδή είχες σε παράθεση την απάντησή σου με τη δικίά μου ερώτηση δεν την είδα νομίζοντας ότι ήταν το δικό μου μήνυμα οπότε δεν υπάρχει λόγος να το ξαναδιάβαζα. :)

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μπήκα στην τύχη σε αυτήν την ενότητα. δεν το συνηθίζω, γιατί βαριέμε και ψάχνω το thelab.

έπεσα στην τύχη πάνω σε αυτό το θρεντ. ρε φίλε, ειλικρινά συγχαρητήρια. ακόμη κι αν είδες από κάπου την ιδέα, μόνο που έκατσες και την υλοποίησες φτάνει. αν είναι δική σου σκέψη τότε τι να πω.... μπράβο. εγώ δεν υπήρχε περίπτωση ούτε να κάτσω ούτε να σκεφτώ κάτι τέτοιο. τα θερμά μου συγχαρητήρια και πάλι. εγώ στην θέση σου, θα φτιαχνα όσα τέτοια μπορούσα και θα τα έσπρωχνα στην αγορά, γιατί αποτελεί κάτι πρωτότυπο.

συγχαρητήρια και πάλι, κι ελπίζω μόνο από τα καλά λόγια, να παίρνεις κουράγιο για τις επόμενες πατέντες, γιατί βλέπω ότι πιάνει το χέρι σου, και μπορείς να προσφέρεις, σε αυτό το κομάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kots [Σήμερα, στις 10:37]

σήμερα μπήκα στην τύχη σε αυτήν την ενότητα. δεν το συνηθίζω, γιατί βαριέμε και ψάχνω το thelab.

έπεσα στην τύχη πάνω σε αυτό το θρεντ. ρε φίλε, ειλικρινά συγχαρητήρια. ακόμη κι αν είδες από κάπου την ιδέα, μόνο που έκατσες και την υλοποίησες φτάνει. αν είναι δική σου σκέψη τότε τι να πω.... μπράβο. εγώ δεν υπήρχε περίπτωση ούτε να κάτσω ούτε να σκεφτώ κάτι τέτοιο. τα θερμά μου συγχαρητήρια και πάλι. εγώ στην θέση σου, θα φτιαχνα όσα τέτοια μπορούσα και θα τα έσπρωχνα στην αγορά, γιατί αποτελεί κάτι πρωτότυπο.

συγχαρητήρια και πάλι, κι ελπίζω μόνο από τα καλά λόγια, να παίρνεις κουράγιο για τις επόμενες πατέντες, γιατί βλέπω ότι πιάνει το χέρι σου, και μπορείς να προσφέρεις, σε αυτό το κομάτι.

Νασε καλα φιλε..

Οντος η ιδεα ηταν 100% δικια μου και η εμπνευση ηταν απο τον προβληματισμο μου στο ΠΟΥ θα βολεψω το νεο reservoir για να φενεται.. ;)

Αλλη μια αληθεια ειναι οτι απο καιρο ηθελα να ζευγαροσω 2 κουτια ιδια απλουστατα για να φτιαξω εναν τυπου κυβο......οπος πολλοι εδω μεσα πιστευω...

Μακαρι να μπορουσα να το κανω εμπορικο και να εβγαινε παραγωγη...αλλα αυτο απαιτει χρονο και χρημα (κυριος για εργαλεια) και ειναι κατι που δεν διαθετω τωρα...

Και παλι ευχαριστω για τα καλα σου λογια..:D

Και κατι αλλο..

Τελικα το τροφοδωτικο σου ηταν το προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

off topic ψάχνω νέο τροφοδοτικό. ακόμη δεν βρήκα τίποτα για να δοκιμάσω. αλλά μάλλον αυτό είναι.

αν θέλεις να κάνεις εμπόριο, φτιάξε ένα, πούλα το, μετά άλλο, μετά άλλο.... κοκ. πιστεύω μόνο εδώ μέσα θα σκοτώσεις 5-6. αν θελεις κάντο κατόπιν παραγγελίας. αν δεν βαριέσε κάνε ένα κοστολόγιο, δώσε μας μια τιμή, να δούμε τι γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

’ργησα πολύ να δω το θέμα αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ...Εξαιρετική δουλειά Σπαρτιάτη, πραγματικά εντυπωσιακότατο αποτέλεσμα και σίγουρα από τα πιο όμορφα που έχω δει. Μ'αρέσουν πολύ τα high tech στυλ πράγματα και το PC σου απλά ξεφεύγει, είναι υπέροχο. Μακάρι να είχα το ταλέντο σου.

Συγχαρητήρια φίλε.

:T:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά μου είχε διαφύγει αυτό το topic!!!

Απίστευτη δουλειά!!!!!!!!!!!!

Έχω μια ερώτηση όμως να σου κάνω. Εαν σου έλεγα να μου φτιάξεις ένα ίδιο (μόνο το κουτί), πόσο θα το κοστολογούσες;;; (εξαρτήματα, κόπος, χρόνος)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aligator21 [Σήμερα, στις 14:58]

Καλά μου είχε διαφύγει αυτό το topic!!!

Απίστευτη δουλειά!!!!!!!!!!!!

Έχω μια ερώτηση όμως να σου κάνω. Εαν σου έλεγα να μου φτιάξεις ένα ίδιο (μόνο το κουτί), πόσο θα το κοστολογούσες;;; (εξαρτήματα, κόπος, χρόνος)

Καταρχιν....ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Τωρα για το ποσο??....αυτο ειναι μια περιεργη φορμουλα...

Αν θελεις ολοιδιο με αυτο ειναι καπως δυσκολο αν δεν ξερω τι θα του φορεσεις εσυ απο ψυγειο,ρεσερβουαρ,lcd,cold cathode lights ..κλπ.

Εργασια δεν βαζω λιγοτερα απο 150 ε λογο οτι θελει τουλαχιστον μια εβδομαδα δουλεια.

Υλικα στο περιπου..

2 χ κουτια = 85ε (περιπου)

επενδηση αλουμινιο περιπου 30ε

Διαφορα αλλα...(διακοπτες on,reset) ,τριμ ανοξ,και πλεξι περιπου 40ε

Τωρα απο λαβες και ποδια βαζεις οτι θελεις εσυ (απο πλαισιο)...με ενα τρυπανακι

Αν δεν βαλεις οθονιτσα (lcd)..μπορω να στο κανω απο αριστερα 3/4 τζαμι.

Απο δεξια τη θα βαλεις ?? (ποσα οπτικα η συσκευες 5 1/4...φλοπι?...κλπ.

Ευχομαι να πηρες μια ιδεα....

Υποψιν οτι εντος τον ημερων θα φτιαξω ενα νεο μοντελο παλι διπλο αλλα χωρις το ρεσερβουαρ στο κεντρο με φατσα απο τυπου frozen plexi για ενα καταστημα σαν εκθεσιακο...

Αν θελεις περιμενε να το δεις......:cool:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.