Jump to content



Water Cooling σε 6800GT


Overclocker

Recommended Posts

Εχω μια 9700προ και επειδη απο ******* του αδερφου μου (ειχαν σταματησει να γυρνανε τα ανεμιστηρια του ψυγειου και μετα απο 2 ωρες!!!!!!!!!! gaming του πεταξε μυν για θερμοκρασια) χαλασε (μολις βαζω drivers (οτι drivers και να βαλω) το μηχανημα κανει restart μονο με VGA παιζει) θα παρω μια 6800GT...

Στην 9700 εχω μπλοκ απο τον 11 θα κανει και στην 6800???Θελει τροποποιηση???αυτο δεν εχει πλεξι ειναι με τα ρακορ με τις γωνιες....

Link to comment
Share on other sites

H όταν έχεις ξαδερφο που ανοιγει το pc , ανοιγει το chiller και δεν ανοιγει την αντλία . Και βλέπει -20 στο θερμόμετρο του τανκ και χαιρεται , ενω όλο το pc βράζει μέσα και χαλάνε οι σωλήνες , και ξήλωνε μονώσεις ξήλωνε chiller απο το κουτί πέρνα καινουριους σωλήνες και ξαναμόνωσε τους . :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 12:30]

H όταν έχεις ξαδερφο που ανοιγει το pc , ανοιγει το chiller και δεν ανοιγει την αντλία . Και βλέπει -20 στο θερμόμετρο του τανκ και χαιρεται , ενω όλο το pc βράζει μέσα και χαλάνε οι σωλήνες , και ξήλωνε μονώσεις ξήλωνε chiller απο το κουτί πέρνα καινουριους σωλήνες και ξαναμόνωσε τους . :hehe: :hehe:

Η φατσουλα με το 1 δοντι ειναι οτι απομεινε απο τον ξαδελφο μετα?:tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μιλατε εκ πειρας....Τι να πω και εγω...Και να φανταστητε οτι ΔΕΝ ηθελα να κανω ακομα αναβαθμιση Την προοριζα για τα χριστουγεννα με dual core amd και ατι 9ΧΧ,,,,

Λετε να μην εχει παθει τπτ η καρτα??αλλα γιατι αρνειται να ανοικσει στα windows με drivers???το εχει παθει κανεις??Με vga παιζει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

το μπλοκ της σειρας 9χχ με τιποτα στην 6800

Το ιδιο παρουσιαζει και μια καρτα 9800χτ που εχω εδω Δουλευει μονο σε VGA mode

μολις μπουν οι οδηγοι δεν μπουταρει καν το pc Βεβαια αυτη το ειχε παθει απο το πολυ το κρυο...........

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την πειρα την MSI 6800GT...Το pc μια χαρα με την νεα καρτα...Eleven help το μαιλμποξ σου ειναι γεματο...σου εστελνα πμ αλλα δεν...

Θελω μπλοκ για την MSI που να καλυπτει και τις μνημες γιατι κανει θορυβο το ανεμιστηρι και γιατι θελω να την λιωσω στο overclocking με τασεις και τα σχετικα....

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται η μου μυριζει Unseen??....

Το μποκ για 6800GT Που εχει ειναι φτιαγμενο απο τον 11??Ειναι σαν της Danger Den αλλα εχει διαφορες...Εχει κανεις καμια μεγαλυτερη φωτο να το δω??Της Danger Den που μπορω να το βρω??Πιστευω ολα τα παραπανω μπλοκ να ειναι με 1/2 ιντσα διατομη....

Link to comment
Share on other sites

Η εισοδος ειναι αυτη με το ενα 'ποδι' και βγαινει απο τα δυο???Πιανει και τις μνημες ε??ποσο παει??το εχει δοκιμασει κανεις??αυτα που προεξεχουν αριστερα απο την κατω οθονη τι ειναι??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.