Jump to content


Logitech Z-3 vs Z2300


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Επειδή τα ΟΖΑΚΙ θα πάνε για πέταμα μιας και έχουν μαμηθεί γενικώς άρχισα να ψάχνομαι για ηχεία. Απ'όσο έχω ψάξει μάλλον καταλήγω στη Logitech και στα μοντέλα Z-3 και Z2300. Μιλάμε πάντα για 2.1 σετ. Πιστεύετε αξίζουν τη διαφορά τα Ζ2300; H πρόσοψη στο sub είναι πράγματι αλουμηνένια ή μας δουλεύουνε; Μιλάμε για ένα δωμάτιο πες 15 τετραγωνικά, θα μπουν πάνω στον on board codec (ίσως κάποια στιγμή σε καλύτερη κάρτα) και θα χρησιμοποιηθούν για μουσική (περισσότερο), παιχνίδια και ταινίες. Δεν με ενδιαφέρει τόσο η ένταση όσο τα δυνατά και καθαρά μπάσα...

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝΧ man! Σήμερα είναι Αθήνα άρα λογικά αύριο εδώ. Πρέπει να βαράνε... :D:D:D

Y.Γ.: Δεν ξαναγοράζω από Pixmania εκτώς αν έχω μεγάλο κέρδος. Πήρα μαζί μια Zalman 7700AlCu (34), σύνολο 156 και μαζί με μεταφορικά και ένα ποσό που πληρώνεις στην τράπεζα για τη μεταφορά χρημάτων πήγε 200. Είναι μια βδομάδα που τα έχω παραγγείλει και ακόμα δεν έχουν έρθει + του οτι στείλανε μόνο τα ηχεία τώρα. Την υπόλοιπη παραγγελεία λέει αργότερα, παρόλο που είναι στο απόθεμα (λέει)... :TD: Δε λέω και πάλι γλίτωσα 50 αλλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Έχω ακούσει τα z2300 και πιστεύω ότι αξίζουν και το τελευταίο e που δίνεις γι αυτά

Παρ όλα αυτά είδα σε κάποια review και τα z3 και αν κρίνω από τη σχεδίαση του sub και των δορυφόρων η ποιότητα ήχου θα πρέπει να είναι παρόμοια με τα z2300.

Πιστεύω ότι θα αξίζει να πας στα z2300 μόνο αν σε ενδιαφέρει η επιπλέον ισχύ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.