Jump to content


ΠΟΛΥ ΖΟΡΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ


SirGeorge

Recommended Posts

Σε κάποια φάση είχα γράψει κάποια πολύ σημαντικά δεδομένα σε ένα CD για να τα πάρω Backup. Όταν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω το CD τα Windows το είδαν ως κενό. Επίσης τόσο τον δεσμευμένο όσο και τον ελεύθερο χώρο τον βλέπουν ως 0 byte!. Προφανώς κάτι έγινε με το δισκάκι.

Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να ανακτήσει όλα ή μέρος των δεδομένων από το CD? Πραγματικά θα με βοηθήσει γιατί είναι ζωτικής σημασίας τα δεδομένα αυτά.:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirGeorge

Το Clone Cd δεν νομίζω να μπορεί να κάνει τίποτα. Επίσης το δοκίμασα σε άλλα 2 drive.....

μηπως να έψαχνες για καμιά πιο παλιά έκδοση? παλιότερα εμένα μου είχε διαβάσει cd με τρύπα (έβλεπες απ'την άλλη) και το αποτέλεσμα δούλευε;)

Link to comment
Share on other sites

Isobuster είναι καλο πρόγραμμα για τέτοια πράγματα.... μια φορα σε ενα multisession cd καταφερα μετά απο εγγραφη να εξαφανισω ολα τα προηγουμενα session και φαινοταν μόνο το τελευταιο... με το isobuster ανοιξα το cd και καταφερα να ανακτήσω όλα τα δεδομένα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το πρόγραμμα που αντέγραψες υποτίθεται τα δεδομένα σου το μόνο που έκανε ήταν να σου κλείσει το session του cd και να μην σου γράψει τίποτα. ’λλωστε γι αυτό σου λεει δεσμευμένος χώρος 0b και φυσικά ελεύθερος χώρος 0b

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.