Jump to content



rome total war και οικονομία


kots

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kots [Σήμερα, στις 07:42]

διαφθορά είναι το corruption που λέμε?

Eννοειται

Ηταν χαρακτηριστικο και της εποχης (οχι πως δεν υπαρχει και σημερα) και ειναι και σχεδον αδυνατο να αντιμετωπιστει

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το μειωσεις με τους τροπους που αναφερθηκαν παραπανω για καποιο καιρο

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε θα παίζει.

από γραφικά μην περιμένεις και πάρα πολλά σε παιχνίδι στρατηγικής. χάρτι και πιόνια θα βλέπεις. αλλά τα βίντεο είναι κορυφή.

και στην μάχη θα δεις πολλές ωραίες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n [Χθες, στις 13:13]

Ρε παιδια προκειτε να μου παιζει το εν λογο παιχνιδακι στο συστημα της υπογραφης μου? Απο γραφικα λεει τπτ?

Αμα θες να μαθεις περισσοτερα για οτιδηποτε απο απαιτησεις μεχρι εικονες απο τα γραφικα του παιχνιδιου πηγαiνε εδω

Rome TW official site

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι Kots, τα video ειναι πολυ ωραια. Επισης τα γραφικα δεν τα περιμενα τοσο καλα. Ειναι πολυ ομορφα για τετοιο παιχνιδι.

ΑΠΟΡΙΑ: Γιατι στις περισσοτερες πολεις που καταλαμβανω δεν μπορω να χτισω επιπλεον κτιρια?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι έχω τελειωποιήσει την οικονομία μου στο παιχνίδι.

τελικά το μυστικό είναι να βγάζεις Peasants, και να τους σκοτώνεις (σε μάχες - όχι με disband). στην ουσία το μυστικό είναι αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω - να μην αυξάνει ο πληθυσμός μιας πόλης.

εγώ στις πίσω πόλεις (δηλαδή αυτές που δεν είναι σε εμπόλεμη ζώνη - βγάζω μόνο peasants, και όταν μαζεύω 5-6 τους βάζω σε ένα καράβι, και κάνω επίθεση μέχρι το καράβι να βυθιστεί.έτσι ο πληθυσμός μιας πόλης δεν ανεβαίνει ποτέ.

στις μπροστά τις πόλεις βγάζω μόνο πεζικό, γιατί τα άλογα στοιχίζουν, και με το παραμικρό κάνω ντου. δηλαδή να σκοτώνετε ο πληθυσμός.

θέλω μια φυλή παιδιά, που να έχει δυνατό πεζικό. όχι άλογα κι ελέφαντες. αλλά δυνατούς spearmen. ξέρετε τίποτα? οι αιγύπτιοι λένε?

Link to comment
Share on other sites

δεν μου είπες τίποτα για το save? σου ήρθε? πως σου φάνηκε?

οι αιγύπτιοι έχουν φοβερές μονάδες πεζικού και chariot archers, τους οποίους αν ξέρεις να τους χρησιμοποιήσεις προκαλείς μακελειό. είναι δύσκολο να τους χρησιμοποιήσεις όμως

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ναι το έχω μελετήσει το save. το τέλειωσα με σελευκίδες, και γερμανούς (σημ οι τελευταίοι έχουν τρομερό πεζικό).

τώρα ξεκίνησα με τους roman senate. βλέπω τεράστιες μάχες με τις ρομαϊκές οικογένειες στο τέλος του παιχνιδιού.

γνωρίζει κανείς σας πιο αρχείο μοντάρεις για να αλλάξεις τις τιμές από τα Upkeep των μονάδων στρατού? καθώς και το κόστος κατασκευής τους?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.