Jump to content



Pop ups απο MSN


giorgos_cupra

Recommended Posts

Υπάρχουν κάποια spyware που δε βρίσκει το adaware. Δοκίμασε με το Microsoft Antispyware (beta) μπας και κάνει κάτι. Πολλές φορές τα βρίσκουν και τα antivirus (πχ Avast).

Μου έχει τύχει spyware που δεν έβγαινε με τίποτα (το adaware κάτι έβρισκε αλλά δεν το έβγαζε) και τελικά βγήκε με κάποιο άλλο πρόγραμμα (δεν το θυμάμαι, αν δε βγάλεις άκρη με τα άλλα θα το ψάξω)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δοκιμασα τα παντα και antivirus και anti spyware αλλα δεν γινεται τιποτα,το anti spyware της microsoft ναι μεν μου βρηκε καποια αλλα δεν ηταν αυτα.Οποτε το προβλημα παραμενει:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το HijackThis. Θα σου βγάλει μια λίστα με περίεργες καταχωρήσεις. Ίσως είναι εύκολο να καταλάβεις ποιες κάνουν τη ζημιά. Αν θες, πόσταρε το log που βγάζει εδώ να το δούμε...

Εμένα πάντως με έσωσε σε μία περίπτωση που απέτυχαν 5-6 απ' τα πιο γνωστά anti-spyware...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

φιλε trendy απο καθαρα προσωπικη εμπειρια, χρησιμοποιουσα το f secure το οποιο ηταν δωρεαν λογω του otenet security που ειχα, με το συγκεκριμενο antivirus μου εβγαιναν διαφορα τετοια μηνυματα, βγαζοντας το συγκεκριμενο antivirus και βαζοντας ενα αλλο δεν ξαναεμφανιστηκαν, χρησιμοποιωντας τα ιδια windows και χωρις να κανω καποια περαιτερω ρυθμιση, απο καθαρα προσωπικη εμπειρια παντα

οποτε προφανως ισως κατι παιζει με spyware

Link to comment
Share on other sites

Μια και το ξεθαψε το θεματακι ο peris το προβλημα το εχω ακομη,και απενεργοποιώντας τον messenger οπως ειπε ο trendy το προβλημα εξαφανιζεται,αλλα μετα απο ενα restart ο messenger ξαναενεργοποιήτε:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από peris1

φιλε trendy απο καθαρα προσωπικη εμπειρια, χρησιμοποιουσα το f secure το οποιο ηταν δωρεαν λογω του otenet security που ειχα, με το συγκεκριμενο antivirus μου εβγαιναν διαφορα τετοια μηνυματα, βγαζοντας το συγκεκριμενο antivirus και βαζοντας ενα αλλο δεν ξαναεμφανιστηκαν, χρησιμοποιωντας τα ιδια windows και χωρις να κανω καποια περαιτερω ρυθμιση, απο καθαρα προσωπικη εμπειρια παντα

οποτε προφανως ισως κατι παιζει με spyware

Ξαναλέω ότι δεν είναι spyware, εμπεριστατωμένα. Πιθανόν με το πακέτο που εγκατέστησες να έκλεισε το port που δέχεται τα μηνύματα που εμφανίζονται.

Αρχική απάντηση από giorgos_cupra

Μια και το ξεθαψε το θεματακι ο peris το προβλημα το εχω ακομη,και απενεργοποιώντας τον messenger οπως ειπε ο trendy το προβλημα εξαφανιζεται,αλλα μετα απο ενα restart ο messenger ξαναενεργοποιήτε:blink:

Εκτός από το να σταματήσεις το service κάνε το και disable από maual ή automatic που είναι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.