Jump to content



SERVER με τα μέλη του TheLab.gr


helloween

Recommended Posts

Σαν πρόταση θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να δημιουργηθεί ένας server σε κάποιο P2P πρόγραμμα η hub (όπως πχ στο DC++) με μέλη του TheLab.gr. Αυτό φυσικά θα βοηθούσε να ανταλλάσουμε εκτός από απόψεις και προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween

Μου φαίνεται σαν ιδέα ότι θα ενισχύσει λίγο το κύρος του forum.

Μα είσαι τρελός;:flag: Όσο πιο ....μακριά τόσο πιο καλά....καταλαβαίνεις τι εννοώ hello...

Τον μπελά σου ψάχνεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween [Σήμερα, στις 00:05]

Σαν πρόταση θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να δημιουργηθεί ένας server σε κάποιο P2P πρόγραμμα η hub (όπως πχ στο DC++) με μέλη του TheLab.gr. Αυτό φυσικά θα βοηθούσε να ανταλλάσουμε εκτός από απόψεις και προγράμματα.

Χωρίς να ξέρω αν αυτή είναι και η επίσημη θέση της διοίκησης του TheLab.gr, σου λέω ότι αυτός ο δικτυακός τόπος δε μπορεί επ ουδενί να εμπλακεί με οποιαδήποτε μορφή παράνομης ανταλλαγής αρχείων, είτε αυτή γίνεται με ηλεκτρονικό τρόπο, είτε με φυσικό τρόπο (ανταλλαγή ψηφιακών δίσκων με παράνομο περιεχόμενο). Με αυτή ακριβώς τη λογική έχει απαγορευθεί δια ροπάλου και η συζήτηση ή η αναφορά προς δικτυακούς τόπους με λογισμικό το οποίο διακινείται με παράνομο τρόπο.

’ρα υπο το πρίσμα των παραπάνω, σου λέω ότι σίγουρα η απάντηση θα είναι αρνητική.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Χωρίς να ξέρω αν αυτή είναι και η επίσημη θέση της διοίκησης του TheLab.gr, σου λέω ότι αυτός ο δικτυακός τόπος δε μπορεί επ ουδενί να εμπλακεί με οποιαδήποτε μορφή παράνομης ανταλλαγής αρχείων, είτε αυτή γίνεται με ηλεκτρονικό τρόπο, είτε με φυσικό τρόπο (ανταλλαγή ψηφιακών δίσκων με παράνομο περιεχόμενο). Με αυτή ακριβώς τη λογική έχει απαγορευθεί δια ροπάλου και η συζήτηση ή η αναφορά προς δικτυακούς τόπους με λογισμικό το οποίο διακινείται με παράνομο τρόπο.

’ρα υπο το πρίσμα των παραπάνω, σου λέω ότι σίγουρα η απάντηση θα είναι αρνητική.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 01:11]

... σου λέω ότι αυτός ο δικτυακός τόπος δε μπορεί επ ουδενί να εμπλακεί με ...

μπορει αλλα δε θελει.

εμενα ποιος θα μου φερνει τσιγαρα στη φυλακη;

Link to comment
Share on other sites

Αν ομως καποιος εφτιαχνε ενα HUB στο DC++ χωρις την αδεια σας κ τελειως ανεπισημα και

ονομαζε το ΗUB "Τhe Lab" εσεις θα μπορουσατε να βαλετε ενα disclaimer εδω ή/και ο δημιουργος

του HUB οτι δεν υπαρχει καμμια απολυτως σχεση των 2 μεταξυ τους.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RaNd

Αν ομως καποιος εφτιαχνε ενα HUB στο DC++ χωρις την αδεια σας κ τελειως ανεπισημα και

ονομαζε το ΗUB "Τhe Lab" εσεις θα μπορουσατε να βαλετε ενα disclaimer εδω ή/και ο δημιουργος

του HUB οτι δεν υπαρχει καμμια απολυτως σχεση των 2 μεταξυ τους.....

Αν το ονόμαζε απλά The Lab δε θα μας ενοχλήσει καθόλου μιας κι υπάρχουν παγκόσμια αρκετές εταιρείες και sites που έχουν αυτό το όνομα. Αν όμως το έλεγε TheLab.gr τότε θα είχαμε πρόβλημα και θα αναγκαζόμασταν να βγάλουμε αυτό το disclaimer. Από την άλλη όμως, απαντώντας σε λογικά σκεπτόμενους ανθρώπους λέγοντας όχι σε μια τέτοια κίνηση φαντάζομαι ότι δε θα χρειαστεί να κάνουμε κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

μπορει αλλα δε θελει.

εμενα ποιος θα μου φερνει τσιγαρα στη φυλακη;

Τι μαρκα καπνίζεις? :D Δε σε χαλανε τα αφολογητα ε? :D αφου θα εισαι που θα εισαι στη φυλακη.... :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.