Jump to content



Περί ψυγείων asetek (pro vs. extreme)


Spanaks

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

τριπλο παθητικο RULEZ.

Αν ειναι και εκτος case (και οποιοδηποτε radiator) oi διαφορες αποδοσης ειναι πολυ μεγαλες. Μεσα στο case ειναι σκοτωμα γιατι παιρνει θερμοκρασιες απο VGA, σκληρους, MOSFETS, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stefanos9

τριπλο παθητικο RULEZ.

Αν ειναι και εκτος case (και οποιοδηποτε radiator) oi διαφορες αποδοσης ειναι πολυ μεγαλες.

Αυτό εννοείται...

Βέβαια... δυστυχώς γλυκοκοιτάζω και το reserator τώρα... και πολύ φοβάμαι ότι θα το ξανακάνω το λάθος...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινω να μην κοιταξεις το reserator...

με τοσα λεφτα φτιαχνεις υδροψυξη η οποια με 1 μονο αθορυβο 12αρι θα εχει ιδιες επιδοσεις με το reserator και με καμποσα ανεμιστηρια πανω της φουλ (για οταν το θελησεις θα αφηνει το ρεσερατορ χλμ πισω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πάρεις το rerseator βρε΄? Για να λές ότι έχεις νερό ? Πάρε μια xp120 και πές πώς έχεις νερό το ίδιο και καλύτερο είναι .

Με τα χρήματα που κάνει το reseator όπως είπαν και οι Προιστάμενοι απο πάνω κάνεις custom miracles [sic]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

δεν νομιζω να κανει δουλεια το ψυγειο αυτο αν λειτουργησει παθητικα...

Παιζει και το block to ρολο του..

Xμμ, ελα να το δεις σε μενα σε P4 sta 3.5G + NB + VGA, σε full load July->32C max....

30 μαχ me 1 coolermaster silent 12cm...

ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ για Χειμωνα γιατι.. :jump: :jump:

Aπο reserator καλυτερα η ΧP νομιζω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

wanna bet?

an7 ισως κανω λαθος...αλλα εγω που εχω το διπλο το εξτριμ το αφησα να λειτουργησει παθητικα και η θερμοκρασια μου σε Idle επαιζε καπου στους 43 και μολις πηγα να παιξω ενα παιχνιδακι σε 10 λεπτα μεσα μου βαρεσε restart...

Αρχική απάντηση από stefanos9

Xμμ, ελα να το δεις σε μενα σε P4 sta 3.5G + NB + VGA, σε full load July->32C max....

30 μαχ me 1 coolermaster silent 12cm....

χωρις παρεξηγηση...τα σκεφτεσαι πολυ αυτα που λες?...32C max χωρις ανεμιστηρες...ουτε με ανεμιστηρες δεν γινεται αυτο που λες...δεδομενου οτι εχεις περιπου 30 βαθμους στο δωματιο σου μες στο κατακαλοκαιρο...και πηγες και 30 με τον coolermaster?αντε βαλε καναν delta να πας -2....εκτος βεβαια αν μενεις σε igloo ή εχεις θερμοκρασια δωματιου γυρω στους 20 βαθμους μιας και ενα καλο συστημα υδροψυξης εχει πρπ 5 βαθμους διαφορα idle-full και σε idle με αυτον τον επεξεργαστη και αυτο το oc θα εισαι τουλαχιστον 5 βαθμους πανω απο τη θερμοκρασια δωματιου...ας μην γινομαστε υπερβολικοι...

υπ'οψην...δεν κανω ουτε επιθεση ουτε τπτ...απλα μου φαινονται πολυ περιεργα αυτα που γραφεις...

Link to comment
Share on other sites

δεδομενου οτι εχεις περιπου 30 βαθμους στο δωματιο σου μες στο κατακαλοκαιρο...και πηγες και 30 με τον coolermaster?

Δεν εχω κανενα λογο να λεω πραγματα του αερα..

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ RADIATOR ME 9000ΒΤU ΑΠΟΔΟΣΗ ΧΩΡΙΣ ΦΑΝΣ....

Το ραδιατορ den einai sto case

Temp radiator ---> room Temp = 30C

Ελα να το δεις...

Επισης η Asus ακουγεται οτι μετρα 5C κατω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stefanos9 [Σήμερα, στις 14:03]

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ RADIATOR ME 9000ΒΤU ΑΠΟΔΟΣΗ ΧΩΡΙΣ ΦΑΝΣ....

Το ραδιατορ den einai sto case

Temp radiator ---> room Temp = 30C

Ελα να το δεις...

μια φωτο θα την γουσταρα με 1000;)

Link to comment
Share on other sites

χωρις ανεμιστηρες δλδ η θερμοκρασια του ψυγειου σε φουλ load δεν ανεβαινει πανω απο τη θερμοκρασια δωματιου?ας μας πουν και οι υπολοιποι που το εχουν δοκιμασει να μου πουν μηπως λεω μλκιες...

οταν λες φουλ load τι εννοεις?μισο λεπτο prime? τρεξε κατι βαρυ για 5-10 λεπτακια και θα ανεβει αρκετα η θερμοκρασια του ψυγειου....κι εγω black ice extreme 2 εχω....και πριν φτιαξω την υδροψυξη οπως την εχω τωρα ειχα ιδια αντλια με σενα,ιδιο cpu block με σενα και δεν ειχα και τα αλλα 2 block να επιβαρυνουν το συστημα...και αυτες τις θερμοκρασιες που λες τις ειχα τον μαρτη με τον επεξεργαστη σε στοκ ταχυτητα...

Link to comment
Share on other sites

ωχχ με κουρασες, αν σου ειναι τοσο σοκ να το πιστεψεις μην το κανεις. Τεσπα.

κι εγω black ice extreme 2 εχω

Δεν εχω το διπλο. Το τριπλο radiator εχω...L30 pump..

Επισης το κυκλωμα ειναι μεγαλουτσικο. Υπαρχει αρκετο νερο μεσα δλδ. Παιζει ρολο και αυτο..

FULL εννοω ΔΙΠΛΑ PRIMΕ για 3/5/200 ωρες..Δεν εχει διαφορα..

An δουλευει και η VGA full-3d τοτε παω +2C πανω..

Επισης ο Northy μου ειναι step M0 (less vcore, heat, klp), an σου λεει κατι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επεμβαίνω σαν κακιά πεθερά . , , ,

ΑΛΛΑ > Σε 939 γινεται χαλαρά χωρίς ανεμιστήρι , ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΕΣ ΤΕΜΠΣ , αλλά γίνεται και θα είναι ΤΕΛΕΙΩΣ αθόρυβο . [σε 939 λέμε όχι 939 και κανα 1.7 :o vcore]

1250 eheim , silverprop block , και μονό 19Χ20cm περιπου . [επιφάνεια μεγαλύτερη απο δπλό] χωρίς ανεμιστήρι , έπαιζα περίπου 45-47 σε 2-3 ώρες gaming., Μιλάμε για χειμώνα πρός άνοιξη όμως. Kαι ΕΝΑ μπλοκ ΜΟΝΟ CPU.

Αλλα και πάλι πιστεύω καλοκαιριάτικα να είχα μια 50άρα 55αρα σε load.

Στεφανε εσύ το γ===μησες και ξεχείλωσε μαν . Αν τα βάλεις κάτω ένα ένα και τα υπολογίσεις ΔΕΝ γίνεται ούτε πρακτικά ουτε θεωρητικά.

Με λίγα λόγια μάς λές ότι με 3 μπλόκ και Καλοκαιριάτικα πετυχαίνεις σχεδόν θερμοκρασία δωματίου . Και αρκουδίσιον να πάιζει πάλι δεν γίνεται . Αν έρθει ο χειμώνας και βάλεις 3 δελτα επάνω πρέπει να βγείς στην γύρα για αρμαφλέξ .

Πάω για μπάνιο :D.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.