Jump to content



W/C σε Armor-Kandalf πως???


FrOsT

Recommended Posts

Πώς να βάλω εσωτερηκό W/c για cpu(4400+) + vga(X800xl) μέσα στο kandalf-armor???

Υποθέτω ότι 1 12αρι ψυγείο δεν φτάνει αρά 2πλο ψυγειο αλλά που? δεν χοράει πουθενά.

*στην πρόσοψη δεν μπορώ να το βάλω γιατί ο τύπος έχει πολλές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Το 9 αρι ξυλωμένο το έχω γιατί με το tagan 530 U22 δεν χωράει...

2πλό στο ταβάνι δεν χωράει, έχεις τις usb και τα ξυλώνω τα usb δεν έχει τρύπα για να περνάει ο αέρας από το ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spanaks

Μην το λες... τέσπα... δεν ξέρω. Κάτσε να φτιάξω το δικό μου πρώτα και μετά.

Δεν το λέω εγώ ο ιδιοκτήτης του το είπε!!!

Παίδες ρήξτε καμια ιδέα δεν μπορώ να βρω τίποτα...:toomuchne

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το βάλεις κάθετα στο μπροστινό μερος του κουτιού αλλά μετα πρέπει οι δίσκοι να πανε πάνω και χάνεις και 6 θεσεις για 5.25''

Επίσης θα μπορουσες να το βάλεις ξαπλα και να βγάλεις το συρταράκι για να κερδίσεις λίγο βάθος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από micron

μπορεις να το βάλεις κάθετα στο μπροστινό μερος του κουτιού αλλά μετα πρέπει οι δίσκοι να πανε πάνω και χάνεις και 6 θεσεις για 5.25''

Επίσης θα μπορουσες να το βάλεις ξαπλα και να βγάλεις το συρταράκι για να κερδίσεις λίγο βάθος...

είπε ότι δεν μπορεί να το βάλει στην πρόσοψη!

μήπως να το έβαζες χαμηλά και οριζόντια στο κουτί, αφήνοντας 3-4 εκατοστά ώστε να υπάρχει ροή αέρα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

μήπως να το έβαζες χαμηλά και οριζόντια στο κουτί, αφήνοντας 3-4 εκατοστά ώστε να υπάρχει ροή αέρα?

Έχει 2-3 κάρτες pci και ψυγείο στο πάτωμα δεν χωράρει ούτε για αστείο...

Με μονο 12αρι ψυγεια για νορμαλ καταστασεις κρατάει τον 4400+ και την x800xl??????

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται από τη ροή αέρα.

ίσως αν βάλεις μεγάλη ροή με 2 ανεμιστήρες push-pull στις 3000 rpm περίπου, να σε κρατήσει. αλλά αυτό είναι πρόβλεψη, προσωπικά 2-πλό θα έβαζα;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

εξαρτάται από τη ροή αέρα.

ίσως αν βάλεις μεγάλη ροή με 2 ανεμιστήρες push-pull στις 3000 rpm περίπου, να σε κρατήσει. αλλά αυτό είναι πρόβλεψη, προσωπικά 2-πλό θα έβαζα;)

Εγώ 3πλό ήθελα να του βάλω αλλά η καλή Tt.... δεν...

Και του τα έλεγα ΠΑΡΕ STACKER...

Link to comment
Share on other sites

με το εξτριμ πιθανοτατα να τα σηκωσει μια χαρα...(δεν ξερω ποσα βατ ειναι ο επεξ ομως)...παντως...σε περιπτωση που δεν μπει...το αρμορ δεν παιρνει 12αρηδες μπρος και πισω? παρε δυνατη αντλια...και προσθεσε δευτερο 12αρι ψυγειο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε frost για μια στιγμη νομιζα οτι αλλαξοπιστησες...και οτι το armor ειναι δικο σου...φιου!:D:D:D

Tρυπα τον πατο και "σφηνωσε" τo ας πουμε. Ετσι θα κερδισεις και κανα ποντο για την τελευταια pci και απο κατω εχει και τον χωρο με τα ποδαρακια για ενα καλο airflow...

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά 12αρι ψυγείο δεν χωράει... τρύπα δεν παίζει...

Μάλλον σε ένα 12αρι πίσω και ένα 8άρι επάνω καταλήγω...

Αρχική απάντηση από Elu Thingol

Ρε frost για μια στιγμη νομιζα οτι αλλαξοπιστησες...και οτι το armor ειναι δικο σου...φιου!:D:D:D

Μπααα... κάτι ψιλοαλλαγές στο stacker κάνω μόνο:whistling

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.