Jump to content



Recommended Posts

  • 5 months later...

Νέα εγκατάσταση, νέο desktop

Hide icons γιατί ούτως ή άλλως, πέρα από το recycle bin δεν έχω κάτι άλλο στο desktop

Στην taskbar των windows (πάνω) υπάρχει μόνο ένα εικονίδιο καρφιτσωμένο, αυτό για το file explorer.

Untitled.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος deninho έγραψε:

Νέα εγκατάσταση, νέο desktop

Hide icons γιατί ούτως ή άλλως, πέρα από το recycle bin δεν έχω κάτι άλλο στο desktop

Στην taskbar των windows (πάνω) υπάρχει μόνο ένα εικονίδιο καρφιτσωμένο, αυτό για το file explorer.

Untitled.jpg

Το κατω ειναι rocket dock ? Δοκιμασε και κανα rainmeter μιας και εχεις clean desktop, μετραει παρα πολυ!

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, rocketdock, με αυτό το skin: http://limera1n.deviantart.com/art/Win10-Theme-for-RocketDock-561241327

 

θα το κοιτάξω το rainmeter, αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω βρει κάτι να με καλύπτει. ίσως φτιάξω κάτι για τα mail & τα σόσιαλ μύδια. θα δούμε :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μερικες διαφοροποιησεις στα skins , καθως και αλλαγη φοντου (σε κατι λιγο πιο "minimal" ).

Αφαιρεσα το rss καθως ειχε πολλα προβληματα, τουλαχιστον σε αυτα που ηθελα να εχω (και ηταν το καλυτερο παραμετροποιησιμο rss skinακι το παραπανω αλλα βαριεμαι να ψαχνω αλλο).

 

Τα τετραγωνακια κατω απο το πλαισιο του CPU , ειναι quick links για φακελους και sites ! (skin ονοματι "tiny launcher",  παραμετροποιησιμο και βολικο. ) 

Το skin με τα drives,ram,cpu,gpu ειναι το 7aero skin (βολικο το drives, καθως κλικαροντας απλα πανω του ανοιγει το my computer, και βγαινει ενα πλαισιο με τα υπολοιπα drives , και κλικαροντας ανοιγει το εκαστοτε drive). Θερμοκρασιες δειχνει με το msi afterburner για gpu , και το core temp για cpu. 

 Το "wisp" ειναι ο καιρος και η ωρα/ημερομηνια, καθως και η μπαρα στο κατω μερος, και το "razor" ειναι το κατω δεξια, για οσους ενδιαφερονται :) 

Untitled.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μερικες διαφοροποιησεις στα skins , καθως και αλλαγη φοντου (σε κατι λιγο πιο "minimal" ).

Αφαιρεσα το rss καθως ειχε πολλα προβληματα, τουλαχιστον σε αυτα που ηθελα να εχω (και ηταν το καλυτερο παραμετροποιησιμο rss skinακι το παραπανω αλλα βαριεμαι να ψαχνω αλλο).

 

Τα τετραγωνακια κατω απο το πλαισιο του CPU , ειναι quick links για φακελους και sites ! (skin ονοματι "tiny launcher",  παραμετροποιησιμο και βολικο. ) 

Το skin με τα drives,ram,cpu,gpu ειναι το 7aero skin (βολικο το drives, καθως κλικαροντας απλα πανω του ανοιγει το my computer, και βγαινει ενα πλαισιο με τα υπολοιπα drives , και κλικαροντας ανοιγει το εκαστοτε drive). Θερμοκρασιες δειχνει με το msi afterburner για gpu , και το core temp για cpu. 

 Το "wisp" ειναι ο καιρος και η ωρα/ημερομηνια, καθως και η μπαρα στο κατω μερος, και το "razor" ειναι το κατω δεξια, για οσους ενδιαφερονται :) 

Untitled.png

Βγάζεις άκρη με αυτό το "παζλ" ημερομηνία-ώρα στο κέντρο της οθόνης; Ευτυχώς γράφει κάτω δεξια ημερομηνία και ώρα και βγάζω άκρη. Ακόμα δεν κατάλαβα που κολλάει το "16" πάντως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23:30 και 16 sec :p  14 Αυγουστου του 2016 :p 

Βγαζω ακρη ανετα! Εχει και αλλα ρολογια απλα αυτο ηταν ευκολα παραμετροποιησιμο , και χωριστα δε μου αρεσουν οπως φαινονται. Σαν "παζλ" ειναι καπως καλυτερα ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Screenshot_6.jpg

 

Να μια αλλαγη, αλλαξα το ρολοι για να μη μπερδευεται ο @TopCLR:p 

 

Το upload εδω χαλαει αρκετα την ποιοτητα...Δε ξερω γιατι ... 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen

Επίτηδες το κάνεις; Τα λεπτά του ρολογιού πέφτουν στην σκιά από το δέντρο του wallpaper!

Μετακίνησε το ρολόι ή άλλαξε wallpaper. Μην κάνεις μισές δουλειές!!! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

22 hours ago, tommybertsen said:

Screenshot_6.jpg

 

Να μια αλλαγη, αλλαξα το ρολοι για να μη μπερδευεται ο @TopCLR:p 

 

Το upload εδω χαλαει αρκετα την ποιοτητα...Δε ξερω γιατι ... 

Πιο θέμα του Rainmeter είναι αυτό;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχ! Το μετακινησα ηδη @TopCLR:D Επισης ειναι ευκολο να αλλαξω χρωμα

 

@akilleas

 

Ειναι απο διαφορα θεματα μαν. Σου τα παραθετω , μπορεις να τα βρεις ευκολα στο deviantart. Αν οχι , θα ψαξω τα λινκς :)

edit: Εβαλα λινκς!

 

Glass - το πανω πανελ και τα αριστερα με τους φακελους-τροποποιημενα απο εμενα (χρωμα και κατευθυνση)

Digital Circles - Το ρολοι το κεντρικο

Rm Calendar (Gadgets ονομαζεται τελικα , σε rm calendar το μετονομασα εγω :p )  - Το ημερολογιο

Εδιτ: Σε αυτο δεν ειμαι σιγουρος οτι το πηρα απο δω. Ενα απλο calendar βλεπω στις ρυθμισεις μου. Τσεκαρε ομως το gadgets αν θες, καλο φαινεται!

To βρηκα: http://www.deviantart.com/art/Rainmeter-Calendar-106839760

 

7aero - οι μετρητες CPU-GPU κλπ (δουλευουν με CoreTemp, MSi Afterburner αντιστοιχα

Phenix - Το note στα αριστερα (ειναι στιχοι απο τραγουδι των Savatage :p  )

Razor - Η ημερομηνια κατω αριστερα.

Wisp - Ο καιρος (καλα αυτο το θεμα απο μονο του τα σπαει)

Tiny Launcher - Τα τετραγωνακια αριστερα στη μεση (βαζεις λινκς σε αυτα-οτι θες εσυ! )

 

Τα περισσοτερα τα εχω τροποποιησει κατα την δικη μου προτιμηση. Ευκολα γινονται Edit ολα τους :) 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Links added
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, tommybertsen said:

χαχαχ! Το μετακινησα ηδη @TopCLR:D Επισης ειναι ευκολο να αλλαξω χρωμα

 

@akilleas

7aero - οι μετρητες CPU-GPU κλπ (δουλευουν με CoreTemp, MSi Afterburner αντιστοιχα

 

 

 

 

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ . Ήσουνα κατατοπιστικότατος!!!!

Το 7aero γίνεται να δείχνει στοιχεία για κάρτα γραφικών που είναι ενσωματωμένη με τον i7;;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις το msi afterburner και το'χεις ανοιχτο , δε σου τα δειχνει; Γιατι νομιζω το συγκεκριμενο μονο με msi afterburner λειτουργει. 

Υπαρχει το αλλο απο το "gadgets " , το οποιο θελει το hwinfo για να δειξει στοιχεια! Αλλα δεν ειναι το ιδιο ομορφο με το 7aero ρε γμτ. Αν και ειναι καμποσο παραμετροποιησιμο!

Ισως να μην υποστηριζονται τα ενσωματωμενα; 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tommybertsen said:

Αν βαλεις το msi afterburner και το'χεις ανοιχτο , δε σου τα δειχνει; Γιατι νομιζω το συγκεκριμενο μονο με msi afterburner λειτουργει. 

Υπαρχει το αλλο απο το "gadgets " , το οποιο θελει το hwinfo για να δειξει στοιχεια! Αλλα δεν ειναι το ιδιο ομορφο με το 7aero ρε γμτ. Αν και ειναι καμποσο παραμετροποιησιμο!

Ισως να μην υποστηριζονται τα ενσωματωμενα; 

Μάλλον δεν υποστηρίζονται οι ενσωματωμένες κάρτες. Το έκανα εγκατάσταση το MSI afterburner, αλλά δεν δείχνει τίποτα

 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι ανοιχτο ταυτοχρονα. Φανταζομαι το ειχες ανοιχτο.

 Παντως καταφερα και σετταρα δοκιμαστικα και το αλλο με το hwinfo. Ειναι παραμετροποιησιμο αρκετα οσον αφορα χρωματα κλπ. Δοκιμασε το μηπως και σε βολεψει στο γενικοτερο setup του desktop , και μηπως υποστηριζει και τις ενσωματωμενες after all :) 

( Αυτο εννοω ) Εδω για πληροφοριες σεταρισματος , βλεπε hwinfo (εννοειται οτι δεν ειναι αναγκη να βαλεις σε Fahreneit την θερμοκρασια που λεει αυτος )

 

Αν δουλευε με το Hwinfo και το CPU/GPU στο 7aero θα ηταν κομπλε. Δε ξερω αν μπορει να δουλεψει , απλα μεταφεροντας το hwinfo.dll plugin που εχει ο τυπος για το "gadgets". Δε βλεπω τον τροπο ομως για να συμβει το τελευταιο :hm: 

Μαλλον θελει σεταρισμα του .ini αρχειου στο 7aero . Δε με βλεπω να το κανω :p Θελει επισης να βρεις πως ακριβως θα διαβαζει απο το hwinfo , επαναπροσδιορισμο γενικοτερα θελει. Δε ξερω αν μπορω να το κανω με copy-paste του κωδικα απο το ενα ini στο αλλο. 

I will try και θα ποσταρω τα αποτελεσματα ( αν υπαρχουν )

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.