Jump to content



Πώς φτιάχνουμε Slipstream με SP 2 ? Επείγον !


kreach

Recommended Posts

Γειά σας,

Έχω ένα σιντάκι XP PRO SP1 αλλά θέλω να βάλω SP 2 στο νέο υπολογιστή κατευθείαν.

Έχω φάει ΟΛΟ το google με αναζήτηση "slipstream SP2" αλλά τελικά δεν κατάφερα τίποτα !!!!

Καμιά ιδέα κανείς ?

:help:

Link to comment
Share on other sites

Click Me

3 επιλογη απο το Google με αναζητηση για slipstream.....:tomato:

:p

Εdit:.....First, you need to find your Windows XP CD-ROM (any bootable and/or retail version; including Full and Upgrade versions; XP Home or Pro "gold" release) and copy the contents of the CD to your hard drive......

Mε SP1 που εχεις εσυ μαλλον γινεται....:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach

Έχω δοκιμάσει τα περισσότερα που βρήκα, αλλά bootable disks δεν κατάφερα να φτιάξω !

Κάνεις με το UltraIso ένα .iso (π.χ.: WinXPSP1.iso) το cd σου με τα Windows XP SP1 τα οποία θα πρέπει να είναι bootable, φτιάχνεις το slipstream windows με SP2 και απλά ανοίγης το WinXPSP1.iso με το UltraIso σβήνεις όλα τα αρχεία από μέσα και βάζει τα slipstream αρχεία, κάνεις Save και έχεις έτοιμο bootable SP2 :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αναλυτικοτατος οδηγος "out there", δυστυχως δεν θυμαμαι url :( Παντως ειχα φτιαξει επιτυχως cd με enchanced ( <---- δεν πρεπει να το γραψα σωστα) sp1+2 και hardware drivers μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω έναν οδηγό που λέει αναλυτικά τη διαδικασία... εγώ έτσι το έκανα και πέτυχε!

Δεν μπορώ να το επισυνάψω γιατί είναι 138 ΚΒ! Αν θες, πες μου το e-mail σου, αλλά θα σου το στείλω αύριο, τώρα πάω για ύπνο! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Το nlite ειναι καλό σαν πρόγραμμα αλλά βάζει διαφημιστικά δικά του μέσα στο my computer, κατι που είναι ΠΟΛΥ σπαστικό...

Σε ποια έκδοση έκανε τέτοιο πράγμα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.