Jump to content



2.000� για φορητο


jax7480

Recommended Posts

Λοιπον η επιλογη εχει ηδη γινει οποτε το thread αυτο δεν το κανω για να μου προτεινεται κατι καλυτερο. Εχω αποφασισει να αγορασω το Amilo M3438 της Fujitsu Siemens, και συγκεκριμενα με τον παρακατω εξοπλισμο link.

Επειδη τα 2.000 ειναι ουκ ολιγα, θα ηθελα να ρωτησω αν εκτος απο το openmind μπορει να βρεθει καπου αλλου σε καλυτερη τιμη. Αγορες απο το εξωτερικο απλα ΔΕΝ λαμβανονται υπ'οψιν. Το φορητο θελω το αργοτερο να βρισκεται στην πορτα μου την Τεταρτη το πρωι. Οποτε σημερα θα γινει και η παραγγελια. Ειτε on line ειτε οχι. Εχει καποιος αλλος εκτος απο τον Τζωρτζη εμπειριες απο το εν λογω καταστημα?

Επισης ηθελα να ρωτησω τι παιζει με την επεκταση εγγυησης? Πως γινεται? Απο την αντιπροσωπια?μπορω να την ζητησω απο το καταστημα και να την πληρωσω με ολο το πακετο?

Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Tρελλο μηχανημα!Επειδη θαρφω πως ηδη θα εχεις ψιλοψαξει σε online καταστηματα, η καλυτερη λυση ειναι να αρχισεις να παιρνεις τηλεφωνα στα μαγαζια και να ρωτας τιμες.

Αν ειναι καινουργιο μοντελλο παντως φανταζομαι οτι δεν θα υπαρχουν μεγαλες διαφορες.

Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψιν σου πως έχει γερμανικό πληκτρολόγιο,σε διάταξη,να κοιτάξεις οι μνήμες να είναι και οι 2 pc4200 και όχι pc 3200 η μία και c4200 η άλλη,να κοιτάξεις να έχει μέσα τα windows που πλήρωσες και μη πάρεις δώρο τσάντα διότι απλά δε κάνει για το φορητό μας.Επίσης αν επιχειρήσεις να κάνεις φορματ πρέπει πρώτα να ενσωματώσεις τους οδηγούς raid στα inodws xp home και όχι να βάλεις professional μιας και η fojitsu δεν εγκρίνει τα pro σε αυτό το μηχάνημα.Πάντως είναι πολύ εξυπηρετικοί και δε θα μείνεις πααπονεμένος.Επίσης να έχει και απόδειξη μέσα (συνήθως δίνουν μια απλή της ταμειακής μιας και η εγγύηση ισχύει με serail number).επέκταση εγγύησης μπορείς να κάνεις μέσα σε 3 μήνες από την ημερομηνία αγοράς και κοστίζει 116.

Οτιδήποτε άλλο εδώ είμαστε.Καλορίζικο θα συμφωνήσω πως είναι άπαιχτο μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το φορματ θα ειναι και η πρωτη κινηση που θα γινει(αν προλαβω βεβαια λογω πολυ δουλειας) οταν λες να ενσωματωσω τους οδηγους τι εννοεις?? OFF TOPIC μεν, αλλα το thread ειναι δικο μου(λοοοοολ).

Την επεκταση εγγυησης την κανεις απο την Fujitsu?

Link to comment
Share on other sites

με το nlite ενσωματώνεις του οδηγούς που θα βρείς στο φάκελο raid στο cd οδηγών.

Επέκταση εγγύησης την αγοράζεις και από το openmind αν θες και την αναλαμβάνει ο Νεκτάριος νομίζω να την αναβαθμίσει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης

με το nlite ενσωματώνεις του οδηγούς που θα βρείς στο φάκελο raid στο cd οδηγών.

Επέκταση εγγύησης την αγοράζεις και από το openmind αν θες και την αναλαμβάνει ο Νεκτάριος νομίζω να την αναβαθμίσει.

Κατσε λιγο. Με τον πατροπαραδοτο τροπο(δισκετουλα δηλαδη) και φορτωμα των drivers κατα την εγκατασταση των Windows δεν παιζει? Γιατι θα βαλουμε και 2003 επανω.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές το πρσπάθησα με το εξωτερικό flopy τη στιγμή που διάβαζε τους οδηγούς κόλλαγε....

2003 δε ξέρω κατά πόσο θα είναι συμβατα μιας και η fs δε τα προτείνει ακόμα.its up to you

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο notebook.de. Αν βιάζεσαι τόσο πολύ βέβαια άστο γιατί 1-2 μέρες αποκλείεται να κάνουν, αλλά είναι πιο φτηνό από την Ελλάδα και με 79 παραπάνω μπορούν να σου βάλουν ελληνικό πληκτρολόγιο, σε περίπτωση που σε πειράζει η αντιστροφή Υ και Ζ καθώς και η άλλη θέση αρκετών συμβόλων.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο ενα φιλαρακι ειναι αναμεσα σε αυτο και το τοσιμπα Μ60-134 εσεις ειστε κατηγορηματικοι? Γιατι η οθονη του τοσιμπα ειναι απαικτη και το μεγαλο πλεονεκτημα του fujitsu η καρτα γραφικων δεν του ειναι τοσο απαραιτητη, εσεις τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης

με το nlite ενσωματώνεις του οδηγούς που θα βρείς στο φάκελο raid στο cd οδηγών.

Ποσο ευκολο ειναι να προσαρμωσεις ενα cd εγκαταστασης winxp στο λαπτοπ σου με το nlite? Εννοω φυσικα να διωξεις οτι αχρηστο υπαρχει στο cd για να ειναι πιο ελαφρυα τα win και να βαλεις τους drivers του και τα utilities του, καπως γινεται με unattendant setup νομιζω αυτο...

επισης και κατι αλλο, το cdkey των ελληνικων xp δουλευει στα αγγλικα xp?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

Ποσο ευκολο ειναι να προσαρμωσεις ενα cd εγκαταστασης winxp στο λαπτοπ σου με το nlite? Εννοω φυσικα να διωξεις οτι αχρηστο υπαρχει στο cd για να ειναι πιο ελαφρυα τα win και να βαλεις τους drivers του και τα utilities του, καπως γινεται με unattendant setup νομιζω αυτο...

επισης και κατι αλλο, το cdkey των ελληνικων xp δουλευει στα αγγλικα xp?

Πολύ εύκολο. Έχει όλες τις επιλογές έτοιμες. Εγκατεστησε το πρόγραμμα και δες το.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Χθες, στις 21:35]

H οθονη του Toshiba γιατι ειναι απαιχτη? Εχεις δει το Fujitsu απο κοντα? Εγω πιστευω οτι ειναι στα ιδια.

Δεν την εχω δει αν και η fujitsu ηταν πρωτοπoρος στο θεμα x-black αφου παρουσιασε την δικη της εκδοχη σχεδον ταυτοχρονα με την σονυ οποτε τι λετε το τοσιμπα ειναι πιο ελαφρυ με μεγαλυτερη αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rayden

Ρίξε μια ματιά και στο notebook.de. Αν βιάζεσαι τόσο πολύ βέβαια άστο γιατί 1-2 μέρες αποκλείεται να κάνουν, αλλά είναι πιο φτηνό από την Ελλάδα και με 79 παραπάνω μπορούν να σου βάλουν ελληνικό πληκτρολόγιο, σε περίπτωση που σε πειράζει η αντιστροφή Υ και Ζ καθώς και η άλλη θέση αρκετών συμβόλων.

Rayden να κανω μια ερωτηση. Επειδη επικοινωνησα με το notebook.de για το ελληνικο πληκτρολογιο και η τιμη που μου γραψανε ητανε πολυ κοντα στην τιμη του φορητου, εσυ απο που ειδες οτι κοστιζει μονο 79+μεταφορικα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 20:43]

Rayden να κανω μια ερωτηση. Επειδη επικοινωνησα με το notebook.de για το ελληνικο πληκτρολογιο και η τιμη που μου γραψανε ητανε πολυ κοντα στην τιμη του φορητου, εσυ απο που ειδες οτι κοστιζει μονο 79+μεταφορικα?

http://www.notebook.de/main.php?section=shop&group=293〈=en Aν δεις κάπου έχει επιλογή για γλώσσα πληκτρολογίου. Στα ελληνικά γράφει 79 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickthegreek

http://www.notebook.de/main.php?section=shop&group=293〈=en Aν δεις κάπου έχει επιλογή για γλώσσα πληκτρολογίου. Στα ελληνικά γράφει 79 ευρώ

Δεν ξερω τι να πω. Στο mail που ελαβα η τιμη που μου ειπαν ειναι:

Price would be 1343,10 Euro without VAT + delivery costs.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 21:22]

Δεν ξερω τι να πω. Στο mail που ελαβα η τιμη που μου ειπαν ειναι:

Price would be 1343,10 Euro without VAT + delivery costs.

Eγώ νομίζω ότι για 100 ευρώ δεν αξίζει να το παραγγείλεις απο έξω. ’λλωστε εδώ σου βάζουν τα ελληνικά windows ενώ εκεί τα γερμανικά και αν θέλεις τα αγλλικά το πληρώνεις έξτρα. Επίσης εδώ αν συμβεί τίποτα τους πέρνεις ένα τηλ. ενώ σε αντίθετη περίπτωση θα μπλέκεις με Γερμανίες κτλ..:)

Εdit Αφού έχει τιμή τι τους ρωτάς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

^παντως στα acer τα πληκτρα μπορουν να βγουν και να ανατοποθετηθουν :D

Εννοειτε οτι θα κανω κι εγω μια προσπαθεια. Δεν ξερω τι γινεται στα Fujitsu αλλα για 100 σιγουρα θα το προσπαθησω. Θα επικοινωνησω και με την ελληνικη αντιπροσωπια να δω τι θα μου πουν για πληκτρολογιο με ελληνικη διαταξη πληκτρων.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.