Jump to content



ΟCZ PSU!!???


Papas

Recommended Posts

Παιδια ειμαι κατοχος tagan αλλα λεω να το αλλαξω κ να παρω το ocz modstream αλλα δεν το βρισκω πουθενα(για το 520 μιλαμε). Επισης κατι διαβασα κ εχω ακουσει οτι εχουν προβλημα με τις dfi και με τροφοδοσια γενικα ! Ακουσα οτι ειναι καπως προβληματικα. Ισχυει? Που θα το βρω??? :sick:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

οχι καμια σχέση. το τσικ τσικ το κανει εν λειτουργία κ μόνο το powerstream 600W...όχι συνεχώς, τουλαχιστον σεμενα στην αρχη(πριν απο 5 μήνες αν θυμάμαι καλά) δεν έκανε καθόλου μετα έκανε μια στο τόσο και τώρα κανει συχνά πυκνά.

ξέρει κανείς εαν έχει προμηθευτεί η αγορά με νέα χωρίς αυτο το πρόβλημα?

να το αλλάξω καποια στιγμη ρε παιδί μου, γιατι μπορει να μην δημιουργεί κανενα πρόβλημα πέρα του θορύβου αλλα κ αυτό ειναι αρκετά ενοχλιτικό

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Stratos [Σήμερα, στις 03:18]

Πολλα προβληματα...

'Οχι φίλε μια χαρά είναι. Από idle σε load με διπλό prime 0.01v διαφορά σε όλες τις γραμμές πολυμετρημένα και καραφορτωμένο. 520 powerstream.To ότι δεν αντιπροσωπεύεις ένα προιόν δεν σημαίνει ότι θα το βγάλεις και μάπα. Τουλάχιστον δοκίμασέ το πρώτα

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως πέρα απο το τσικ τικ τικ που συναντησα, δεν παρατηρω κανένα πρόβλημα. ούτε κ έχω ακούσει άλλα προβλήματα, αν έχεις διαβάσει για επιπρόσθετα προβλήματα ενημέρωσε μας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Stratos [Σήμερα, στις 03:18]

Πολλα προβληματα...

καλα καλα... μιλας για μια εταιρια που βγαζει απο τα καλυτερα psu.... συμφωνω με αυτο που λεει ο georgesod. :)
Link to comment
Share on other sites

Ελεος !!

Οτι εχουμε κατα καιρους και πουλαμε ειναι τα καλυτερα....

Οταν δεν εχει καλο κερδος και βρουμε κατι αλλο....αυτα γ@μανε...

Γνωμη μου ...σε τετοιεα thread να μην απαντουν αυτοι που εχουν μαγαζια...

Πηρατε ενα απο τα καλυτερα τροφοδ.. και του βγαλατε τα αντερα...

Ελεος πια...

Φιλε Papa..

κανε μια καλη κινηση και διαβασε κανa review .....

Link to comment
Share on other sites

To μονο καθαρο απο προβληματα OCZ ηταν το πρωτο Powerstream που ηταν passive.Tα προβληματα αρχισαν απο τα active και μετα.Τα περισσοτερα ομως αν δε ηταν περιπτωσεις ελλατωματικες μεγαλοποιηθηκαν αρκετα πιστευω απο πολυ κοσμο σε σημειο να λεγεται οτι τα OCZ ειναι μαπα και προβληματικα ολα.Κατ εμε τριξανε πολλες θεσουλες σε παλια μεγαθηρια Enermax,Antec κ.λ.π και αρχισε η λασπολογια.Γενικα σημερα οποιο επωνυμο τροφοδοτικο πλυν ελαχιστων εξαιρεσεων εχει πανω απο 100 e εχει πολυ καλη ποιοτητα και τασεις και δυσκολα θα μεινεις ανικανοποιητος.Εκτος αν δουλευεις σε 90% και ανω το maximum wattage οποτε πρωτον μενω αναυδος και δευτερον παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.