Jump to content



Live For Speed


mech5107

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από FrOsT

Πολύ μικρές δύσκολα θα έχεις πρόβλημα με ένα normal pc

Κατέβασε το demo και δοκίμασε, για το full αγοράζεις κωδικό, τον βάζεις στο demo και ξεκλειδώνουν όλα.

nice :)

ΟΚ, θα ψάξω για το Demo και μέτα βλέπουμε ;)

Και πάλι sry για πριν :cry:

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε παιδιά και το κατέβασα κι εγώ! Όντως πολύ καλό! Βέβαια είμαι πολύ αργός ακόμα! Έχω κάνει 1:31:56 αλλά μπορώ να το κατεβάσω 1-2 δεύτερα ακόμα (δεν ήταν τέλειος γύρος)... Θέλω δουλειά ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγουμένη σελίδα ανάφερα ένα forumακι που ποστάρουμε χρόνους... από εκεί μπορείς να βρεις λινκ για κατεβάσεις replay για διαφορά αυτοκίνητα που εχουμε κάνει μερικοί Έλληνες χρηστές, συμπεριλαμβανομένου και του xrt.

Επίσης από εδω http://www.lfsworld.net/ , στο s2 hotlaps μπορείς να κατεβάσεις replays από οποιοδήποτε αμάξι θες και να δεις τι χρόνους κάνουν οι καμμένοι του εξωτερικού

(βοηθά να βλέπεις τα πατήματα κάποιου που είναι ταχύτερος από εσένα)

Επίσης από εδώ http://setupfield.teaminferno.hu/ υπάρχουν αρκετά καλά setup για να κατεβάσεις ακόμα περισσότερο τους χρόνους σου.

Link to comment
Share on other sites

thanx kaynd. Για το inferno το ήξερα. Ήδη έχω κατεβάσει ένα καλό setup... αλλά πιστεύω παίρνει λίγο φτιάξιμο ακόμα... Το παλεύω αλλά δεν έχω και πολύ χρόνο...

Πάντως είμαι στο 1:27:89.... Frost σου 'ρχομαι... σε κανα 6μηνο...

Link to comment
Share on other sites

1.23.84 - Version U

(hotlap)

dsc00337ye2.th.jpg

Download the REPLAY

#28 in the official world list

@x-treme αν κάνεις 6 μήνες καλά είσαι, εγώ τους πρώτους 6 μήνες και πολύ ακόμα έτρεχα με δικό μου setup έγινε και η μεγάλη μετάβαση στην U που άλλαξαν πολλά πράγματα...

1.28.92 είχα στο τέλος της πρώτης μέρας παρέα με το xrt :p

Link to comment
Share on other sites

Εχμ προσπάθησε να μη πειράζεις πολύ το setup που κατέβασες από inferno μέχρι να πας κάτω από το 1.26

Είναι πολύ εύκολο να το χαλάσεις αντί να το βελτιώσεις και να γυρνάς σε χαμηλούς χρόνους χωρίς να μπορείς να βελτιωθείς

Κυρίως μείνε μακριά από ρυθμίσεις Nm ελατηρίων bump και reboud ανάρτησης και σχέσεων κυβοτιου.

Με camber και πιέσεις ελαστικών μπορείς να παίξεις εύκολα.. με απλούς κανόνες ο τροχός με περισσότερο αρνητικό camber μπορεί να δεχτεί μεγαλύτερη πλευρική δύναμη από την πλευρά που είναι τοποθετημένος αλλά έχει χαμηλότερη πρόσφυση στην επιτάχυνση επιβράδυνση

Όσο χαμηλότερη πίεση ελαστικών είναι, τόσο ταχυτέρα θερμαίνονται και φθείρονται, τόσο αυξημένη πρόσφυση έχεις και τόσο περισσότερο αρνητικό camber χρειάζεσαι για να εκμεταλλευθείς αυτή τη πρόσφυση στις πλευρικές επιταχύνσεις

Με κατάλληλη ρύθμιση αυτών των δυο μπορείς να ρήξεις πολύ τον χρόνο σου.

Φυσικά εσύ μπορεί να ξέρεις τα πάντα και ακόμα περισσότερα και καλυτέρα αλλά εγώ δε το ξερώ αυτό.. για αυτό τα λέω μη με παρεξηγείς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

1.23.84 - Version U

Αρε Frost Γ@μ@ς κι εγώ κάθομαι και τον παίζω με το τιμόνι

Έτσι μου έρχεται να ξαναπιάσω το ποντίκι. αλλά αν το ξαναπιάσω τώρα δε θα ξανά πιάσω ποτέ τιμόνι στα χεριά μου.. και τότε bye bye σε χρόνους με gtr και φόρμουλες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που έχω δει σχετικά με setup είναι ότι ενώ έτρεχα με του inkognito (1.24.26 auto gearbox) πέρασα στο δικό σου με 1.24.24 auto gears -> 1.24.19 manual gearbox και με από τότε που άρχισα να τα συνδυάζω και να μαθαίνω το manual έπεσα στα 1.23.χχ ακόμα δεν έχω καταλήξει στο ακριβές config του setup συνεχώς το αλλάζω.

Αυτό που έχω καταλάβει σίγουρα είναι ότι το setup εξελίσσετε μαζί με το skill του καθενός δεν υπάρχουν μαγικά στο game αυτό και αυτό μαζί με τις καταπληκτικές online κόντρες είναι που γουστάρω πάνω απ'όλα :D

Link to comment
Share on other sites

@kaynd: Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου.. Κάτι ψηλά τα ξέρω, αλλά πάντα η βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη και δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης... (εκτός αν αυτά που λες δεν ισχύουν και φοβάστε μήπως σας φτάσω... και με σαμποτάρετε!!!).. Thanx

Θέλω αρκετό ψάξιμο στο αμάξι ακόμα... πάντως το 1:26:χχ πιστεύω θα το έχω σύντομα με το παρών setup...

Link to comment
Share on other sites

1)Για ριξτε καμμια Pic απο τo στησιμο σας πως ειναι για να help τους νεοπες!

2)Επαιζα Online και εκανε ενας τυπας 1,35 με το μικρο το αμαξι (το default)

WTF.... πως ειναι δυνατον..?

Link to comment
Share on other sites

Θα help τους νέοπες και μάλιστα εξ αποστάσεως???

Αν είναι φτιάξε εσύ ένα .set αρχείο και ανέβασε το στο forum να το κατεβάσουν.

Για την ιστορία αν μικρό εννοείς το xf gti τότε ρίξε μια ματιά εδώ και κατέβασε και κανένα replay

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αποφάσισα να πάρω S2 license αλλά επειδή είμαι ασχετος από on-line αγορές, μήπως ξέρει κανείς να μου πει πιο τρόπο αγοράς, εκτώς πιστωτικής, να προτιμήσω?

Σχετικά με τους υποστηριζόμενους τρόπους εδώ

Link to comment
Share on other sites

Moneybookers

This is the best alternative for people who do not own a credit card. Moneybookers allows you to transfer money from your normal bank account, onto our Moneybookers account, free of charge. Creating an account at Moneybookers also is free and no credit card is required at all.

Πράγματι επίσης τώρα τελευταία έχουν βγει προπληρωμένες κάρτες που κάνουν την ιδία δουλειά με τις πιστωτικές επίσης δε ξερώ και κάπιες κάρτες ανάληψης αν κάνουν πάντως εμένα με βοήθησε φίλος που μου χρωστούσε κάτι ψιλά και το πήρα με την πιστωτική του (εγώ δεν έχω και δε θέλω να βγάλω)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.