Jump to content



Live For Speed


mech5107

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kaynd

Θα help τους νέοπες και μάλιστα εξ αποστάσεως???

Αν είναι φτιάξε εσύ ένα .set αρχείο και ανέβασε το στο forum να το κατεβάσουν.

Για την ιστορία αν μικρό εννοείς το xf gti τότε ρίξε μια ματιά εδώ και κατέβασε και κανένα replay

1,40 το καλυτερο αλλα απο κει και περα θελει tunning....

Link to comment
Share on other sites

@Frost:

Δοκίμασα κι εγώ το setup σου... ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα... Το αυτοκίνητο έχει απίστευτα καλύτερο κράτημα (μάλλον λόγω μετάδοσης κυρίως)... ’λλαξα και κάτι άλλες ρυθμισούλες και είμαι στο 1,25,74... Και κατεβαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Όχι man τι πρόβλημα να έχω; Aν είχα δεν θα το έβαζα καν :p

Με αυτό όλοι οι γύροι (εκτός του πρώτου) μπορούν να είναι sub 1.25 αλλά σχετικά δύσκολα πάει κάτω από 1.24.5

+ οι φθορές στα ελαστικά είναι μικρές

Τα setup του sub 1.24 είναι με locked diff με ελάχιστα άτομα να χρησιμοποιούν clutch pack LSD.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, πιστεύω πως είναι εύκολο με το παρόν σεταπ να κάνει κάποιος σταθερά καλούς χρόνους, αλλά δεν βλέπω τον τρόπο να κατεβεί πολύ πολύ χαμηλά! Θα δοκιμάσω και τα άλλα διαφορικά και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ολοι με XRT παιζετε? Μονο εγω ειμαι με το XFG?

Σε ποιο σερβερ παιζετε να μαζευτουμε? Μπαινω πολυ συχνα στον DarkSideRacing, εκει μαζευονται πολυ καλοι παιχτες που βοηθανε τους νεους.

My pb

mypbbr4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αμαρτία μου, δεν έχω παίξει ακόμα σε σέρβερ... Από τη μια έχω εξεταστική, από την άλλη παίζω σε υπολογιστή που δεν έχει ίντερνετ!!! Ο δικός μου έχει 15άρα οθόνη και κάπως απότομο ποντίκι και δεν το φχαριστιέμαι... άσε που τρέχω σαν να έχω λόξυγκα! Μετά την εξεταστική θα κάνω τα ανάλογα πειράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από defiant [Σήμερα, στις 08:11]

Ολοι με XRT παιζετε? Μονο εγω ειμαι με το XFG?

Σε ποιο σερβερ παιζετε να μαζευτουμε? Μπαινω πολυ συχνα στον DarkSideRacing, εκει μαζευονται πολυ καλοι παιχτες που βοηθανε τους νεους.

My pb

mypbbr4.th.jpg

Και εγώ με το XFG είμαι φιλε μου. Αλλά τώρα λόγω εξεταστικής δεν πολυ παίζω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από x-treme

Ο δικός μου έχει 15άρα οθόνη και κάπως απότομο ποντίκι και δεν το φχαριστιέμαι... άσε που τρέχω σαν να έχω λόξυγκα!

Για το απότομο ποντίκι απενεργοποίησε από το control panel το mouse acceleration ή αν έχεις ελληνικά τη «βελτίωση ακριβείας του δείκτη»

Όταν απαιτούνται χειρισμού ακριβείας η επιταχύνει του δείκτη ανάλογα με την ταχύτητα του χεριού είναι καταστροφική.

Όσο για τα αυτοκίνητα δε τίθεται θέμα Εγώ παίζω με πολλά και το xfg είναι ένα από τα αγαπημένα μου με το xrt τα έχω βρει σκούρα με την τιμονιέρα οπότε δε κατεβαίνω προς το παρών άλλο. Κατά τα άλλα τρέχω με ότι αυτοκίνητο πέσει στα χεριά μου (s2 licensed)

Την εβδομάδα που μας πέρασε όμως και για λίγες μέρες ακόμα δεν έπαιξα γιατί παραμέλησα την πρώτη εξεταστική μου και τώρα τρέχω να μπαλώσω τη δεύτερη κάποιοι θα με έχουν χάσει...

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα και εγω το LFS :D

αφορμη ηταν το GTR2 που επεσε στα χερια μου και μου φανηκε καλουτσικο απο πλευρας εξωμοιωσης!

Οποτε μπηκε και το LFS, τελειωσα ολα τα training

Πολυ καλος εξωμοιοτης μπορω να πω, και θα ειναι ο λογος μεσα στο επομενο 2μηνο να παρω μια τιμονιερα, αν και η εξωμοιοση στην αισθηση ειναι επισης καλη τοτε με βλεπω να κολαω για τα καλα!

εχω καποιες μικρες ενστασεις ομως :(

1) για τα πισωκινητα η επαναφορα της προσφυσης μετα απο 'αποτομο' γκαζωμα ειναι πολυ ασχημη, προσοπικα μου θυμηζει οδηγηση σε πολυ βρεγμενο δρομο, τοσο αργα και δυσκολα ανακτατε η ουρα.

2)λιιιιιγο υπερβολικη υπερστροφη/υποστροφη (αναλογος και πως θα μπεις) οταν μπαινεις σε στροφη με αρκετουτσικα km/h αλλα χωρις να πατας γκαζι!

αργοτερα ειδα οτι οι 'αγωνιστικες' εκδοσεις των αυτοκινητων εχουν πιο αληθοφανη συμπεριφορα στις παραπανω περιπτωσεις.

κραταω βεβαια τις επιφυλαξεις μου γιατι παιζω με mouse και το γκαζι/φρενο ειναι οn/off και ισως αυτο να δημιουργει το προβλημα στις παραπανω περιπτωσεις

Παρα πολυ καλο παιχνιδι...

Link to comment
Share on other sites

Με τιμόνι διορθώνεται πολύ η υποστροφή. Αλλά τα νορμαλ set-up ειναι μέτρια και με λίγο ψάξιμο γίνονται πολύ πιο ουδέτερα ή και υπερστροφικά. Παίξε λίγο με τις αντιστρεπτικές και την πίεση και θα δείς...;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mech5107

Με τιμόνι διορθώνεται πολύ η υποστροφή. Αλλά τα νορμαλ set-up ειναι μέτρια και με λίγο ψάξιμο γίνονται πολύ πιο ουδέτερα ή και υπερστροφικά. Παίξε λίγο με τις αντιστρεπτικές και την πίεση και θα δείς...;)

δοκιμαζω το set του frost, διορθωνει και δινει τελεια αισθηση του XR Turbo (μετριας υποδυναμης ~250hp RWD turbo), μοιαζει και με RX7 II Turbo :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Χθες, στις 21:12]

δοκιμαζω το set του frost, διορθωνει και δινει τελεια αισθηση του XR Turbo (μετριας υποδυναμης ~250hp RWD turbo), μοιαζει και με RX7 II Turbo :D

Έμπαινε esdee !!!

Όσο για τα setup τα default είναι για οδήγηση με όρια ταχύτητας αττικής οδού

Αυτό που σου έδωσε ο frost είναι κλάσεις ανώτερο.

Επίσης για ότι άλλο αυτοκίνητο θες μια καλή αρχή για setup είναι αυτό το site http://setupfield.teaminferno.hu/index.php?p_section=setup

Για την τιμονιέρα μετά από μακρόχρονη ενασχόληση με ποντίκι έχω να σου πω ότι ίσως σου φανεί δύσκολη (με το ποντίκι κανείς αστραπιαίες διορθώσεις αν το μάθεις) ενώ το τιμόνι θέλει περισσότερη τέχνη αλλά το force feedback είναι όλα τα λεφτά και σε αποζημιώνει στο έπακρο καθώς είναι αναλυτικότερο και ακριβέστερο από κάθε άλλο παιχνίδι

Επίσης μετά από λίγες γύρες εξοικείωσης με τον χειρισμό off line έμπα on line εκεί είναι όλα τα λεφτά (θέλει λίγη υπομονή γιατί υπάρχουν πολλοί servers χύμα στο κύμα και εκεί δύσκολα γίνονται καλοί αγώνες γι αυτό καλό είναι να επιδιώκεις να τρέχεις με γνωστούς)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

@esdee Δώσε κάνα χρώνο και άσε τις παρατηρήσεις στο game :p

’ντε και άμα κάνε sub 1.25 θα σας δώσω setup και για sub 1.24 :D

δυστηχως frost αν δεν με εκανε το παιχνιδι να νιωσω οτι ειμαι στο δρομο δεν θα το επαιζα :D,

( και εχουν αρχησει να μου λειπουν τα πισωκινητα in real life)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.