Jump to content



Age of Empires 3


stratos1978

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ison

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΖΟΟΜ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ αρκει να ανοιξεις με το Notepad το game.cfg και να βρεις αυτο που λεει για max zoom προσθεστε στο αριθμο που γραφει+20έως30 καντε save και απολαυστε..(αυτο γινοταν στο demo δεν ξερω για την retail αν παιζει)

που βρίσκεται το αρχείο αυτό?

Οκ, βρέθηκε!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από SLN

Δεν επαιξα tutorial, αλλα αυτο με τα trade routs το ανακαλυψα χτες. Απλα πατας οποιοδηποτε κουμπι βλεπεις στο καθε κτηριο και κοιτας τι κανει.

επειδη φτιαχνω συνεχεια musketeers, μπορει να πει καποιος τι περιορισμοι υπαρχουν στο ποιες μοναδες θα "οχυρωσω" μεσα στο καστρο, γιατι οι συγκεκριμενες μοναδες δεν εμπαιναν μεσαστο καστρο με την καμμια λεμε...

Κατα 90% καμια αν δεν κανω λαθος ...μονο χωρικους μπορεις να βαλεις και παλι δεν ειμαι σιγουρος...τουλαχιστον στα τοwers αυτο ισχυει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις καστρο πως μπορω να φτιαξω... Που και που μου βγαζει ενα βαγονι που στηνει καστρο, αλλα περα απο αυτο πλεον δεν εχω την δυνατοτητα να φτιαχνω 5-6 οπως παλια.

Πως βγαινει αυτο το βαγονι και σε ποιους πολιτισμους??

Link to comment
Share on other sites

SLN> μαζεύοντας experience points σου στέλνει πακέτα που επιλέγεις εσύ. Έτσι σου στέλνει και το βαγόνι με το κάστρο. Αλλά δε θυμάμαι πως το φέρνεις 2η φορά. Έχει κάποια μέθοδο που μπορείς να "μηδενίσεις" τις αποστολές και να τα ξαναπάρεις όλα από την αρχή (αυτά που λέει ότι στέλνει μόνο μία φορά)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι όταν πας στην επόμενη εποχή, εκεί που σου βγάζει να επιλέξεις ηγέτη, κάποιοι σου γράφουν ότι μπορείς να ξαναπάρεις όλα τα πακέτα. Δε θυμάμαι αν το κάνεις κι αλλιώς. Έπαιζα με το demo και τώρα ίσα που το είδα...

Link to comment
Share on other sites

Καστρο (εκτος απροοποτου) και απο οτι εχω διαβασει μεχρι σημερα στα Heaven forums μπορεις να εχεις μονο ενα

Δεν ξερω αν αυτο αλλαζει αν ανοιξεις καρτες μεγαλυτερου επιπεδου οποτε το λεω με επιφυλαξει..οπως και δεν γνωριζω αν καποιος πολιτισμος περνει 2.

Τις περισσοτερς φορες οι καρτες που μπορεις να ξαναπαιξεις ειναι ειτε με resources ειτε με στρατο...ΟΛΑ αυτα παντα στο demo και οτι εχω διαβασει στα forums.

Μερικα πραγματακια που ισως να μην εχετε ανακαλυψη..

1)Για να βαλετε waypoints στον explorer και σε οποιαδηποτε μοναδα κρατατε πατημενο το shift και κλικαρετε στο mini map ή στον κυριως χαρτη. ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ειναι σαν το aoe2 οπου στο τελευταιο κλικ επρεπε να αφησετε το shift...εδω απλα κλικαρετε συνεχως με τοshift πατημενο και οταν τα εχετε βαλει απλα το αφηνετε...

2)Town Centers χτιζει ΜΟΝΟ ο explorer και αυτο απο την 2 ή 3 εποχη και μετα...υπαρχει Limit στα tc

3)Οι explorer των ισπανων μπορει να εκπαιδευσει σκυλια τα οποια μπορειτε να χριεσημοποιησετε ειτε για scouting ειτε για παρενοχληση των χωρικων του εχθρου αν και σκοτωνονται σχετικα ευκολα.

4)Αν πεθανει ο explorer μπορειτε να των 'αναστησετε' με 2 τροπους

α)Να πατε κοντα του φιλικα στρατευματα

β)Να πληρωσετε "λυτρα" (το κουμπι βρισκετε στο tc)

5)Οι αγγλοι εχουν ενα πολυ ωραιο bonus και με καθε house περνουν και εναν χωρικο δωρεαν

6)Με κρατημενο το ctrl και με τα arrow keys περιστρεφετε η καμερα

7)Τα "αγαθα" απο την home city μπορειτε να τα στελνετε ειτε στο τψ ειτε στο καστρο - πυργους...υπαρχει ενα σημαιακι για αυτο σε καθε κτιριο...

Θα γραψω και αλλα αν θυμηθω κατι σημαντικο

Παρακληση οποιος το εχει ας ανεβασει καπου ενα screenshot με το μικροτερο gui (για οσους δεν ξερουν graphic user interface) του παιχνιδιου να δω πως το κανανε τελικα...

Αυτα ..και εξακολουθω να κρατιεμαι να μην το κατεβασω...που θα παει θα ερθει το collectors edition απο το Πλαισιο...

Link to comment
Share on other sites

SLN την καρτα του φρουριο πρεπει α) να την ξεκλειδωσεις β)να την βαλεις στο deck σου για να μπορεις να την παιξεις

Αλλο που θυμηθηκα και το οποιο ειναι σημαντικο ειναι οτι για να κανεις repair πλεον σε καποιο κτηριο ΔΕΝ το κανεις με χωρικους...ΠΡΕΠΕΙ το κτηριο να ΜΗΝ δεχετε επιθεση η να υπαρχουν εχθρικα στρατευματα διπλα ΚΑΙ μονο τοτε εμφανιζεται στο παραθυρο του ενα εικονιδιο repair...γινεται δλδ αυτοματα χωρις να αποσχολεις χωρικους...

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΙΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΣΕ SKIRMISH?Εχετε ξεχωρισει καποιον?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψιλοσυμπαθησα τους Ρωσσους. Ειναι πολυ βολικο το οτι εχουνε καποιες "εκπτωσεις" στα special units και τους... 10 τους αγοραζεις πιο φτηνα. Στον αντιποδα το -και καλα- δυνατο special unit τους (ενας που πεταει χειροβομβιδες απο το artillery foundry) ειναι για τα πανηγυρια τελειως... Πολυ weak-ass unit.

Εχω δοκιμασει και Ισπανους, Αγγλους και Γαλλους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Εγω ψιλοσυμπαθησα τους Ρωσσους. Ειναι πολυ βολικο το οτι εχουνε καποιες "εκπτωσεις" στα special units και τους... 10 τους αγοραζεις πιο φτηνα. Στον αντιποδα το -και καλα- δυνατο special unit τους (ενας που πεταει χειροβομβιδες απο το artillery foundry) ειναι για τα πανηγυρια τελειως... Πολυ weak-ass unit.

Εχω δοκιμασει και Ισπανους, Αγγλους και Γαλλους.

Κανα screenshot απο το παιχνιδι με το μικρο gui παιζει η ζηταω πολλα?

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα με το AOM3.

Το θέμα με τα artifacts και την κάρτα γραφικών λύθηκε (ήταν οι drivers)

Αλλά, τώρα το παιχνίδι χάνει το sound/music μετά από μισή ώρα gaming

και όταν κάνω load ένα saved game με βγαζει σε pause mode και δεν ξέρω πως να κάνω unpaused για να παίξω! (αν είναι δυνατον!).

HELP

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε

Τι Ρωσοι, Αγγλοι κλπ

Οθωμανοι Rulezzzzzz

Μακρα ο καλυτερος λαος μεσα στο παιχνιδι απο τους υπολοιπους :p

Τζουτζουκι Τουρκοι

Ξερετε τι εστι ΑνταΤουρκος ο παλουκωτις και Μεχμετ ο Χασαπακλας, πολλη σπουδαια ατομα και σοφες προσωπικοτητες και ειρηνιστες πανω απο ολα.....................

Eπιτελους να εχουν να υπερηφανευονται και οι Τουρκοι για την γενια τους μεσα σε ενα παιχνιδι (γκουχχχχ)

Το λενε που το λενε και στo επισημα forum του ΑΟΕ3 και το εχουν καταντησεις κεντρο Τουρκικου Εθνικισμου :rolleyes:

μαλιστα ενας απο αυτους τους λεγομενους παθιασμενους Τουρκους μεσα στο επισημο Forum του ΑΟΕ3 κατηγορησε τον Ελληνικο λαο οτι Εκλεψε καποιον Τουρκο μυθολογικο ηρωα ονοματι YOGHURT (εστι Ηρακλης απο την Ελληνικη μυθολογια πιθανον απο οτι καταλαβα) ετσι υπουλα σαν τον Bill Gates που εκανε πολλες αλλοιωσεις για την Τουρκικη ιστορια μεσα στο παιχνιδι

ακου συγκριση να δεις....

Ρε μηπως η Ακροπολη ειναι χτισμενη απο τους Τουρκους και δεν το ξερα

Link to comment
Share on other sites

Οι τυχεροι Ολλανδοι εχουν original το παιχνιδι απο χτες δειτε εδω

Ακομα δεν κυκλοφορησε το παιχνιδι εχει ηδη βγει patch δειτε εδωγια info ...

Review του παιχνιδιου εδω

Videaki απο ESO2 (μακραν καλυτερη απο ESO 1) εδω ειναι περιπου 16 mb

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τέτοια και θα δις δεν θα αφήσω ούτε ένα τούρκικο σερβερ Που*&^% θα τους τα κάνω ντεμο και τραιαλ. Όταν το πάρω αυθεντικό θα κλάψου μανούλες ένα σου λεω πήρα Pc για να παίζω το age το 1( σε 66mhz Amd ).παίζω τα age από άκατο και δεν μασάω. Ηρθε η ώρα να βουλώσω σταματά κυνός και να ξεχωρίσω σε παγκόσμιο επίπεδο R.A να το θυμάστε αυτό το άνομα

Link to comment
Share on other sites

Στον Δρομο που χαραξε η Ματσεντονια εεεεεε αλλιως Σκοπια

Να σου και οι Τουρκοι πεταγονται τωρα οτι τους κλεψαμε τον Ηρακλη μας

:tomato:

Ειπε οτι το γραφει στο βιβλιο της Τουρκικης ιστοριας και μιας και μολις εμαθε οτι το ΑΟΕ3 εχει μεσα τους Οθωμανους θελησε να πει την γνωμη του μεσα στο επισημο site του παιχνιδιου

Αυτα μαθαινουν οι Τουρκοι στα σχολεια τους οτι οι Ελληνες τους κλεψαμε των Yoghurt τους και τον μετονομασαμε σε Ηρακλη και τον βαλαμε στην δικια μας μυθολογια :mad:

Τοσα χρονια πρωτη φορα το ακουσα και αυτο και μαλιστα μεσα απο ενα επισημο forum ενος παιχνιδιου οπως αυτο του AOE3

Εχουν πολλη θρασος παντος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.