Jump to content



ubuntu 510


mauros

Recommended Posts

Πώς μπορώ να αλλάξω ανάλυση και ρυθμό ανανέωσης? δεν μου τα βγάζει στο dropdown menu.

(μέχρι 1024x768@60 Hz βγάζει,στραβώθηκα και ας διάλεξα 1280 στο setup)

επίσης πώς βάζω ελληνικά στο πληκτρολόγιο? <---------(λολ :woot: )

Link to comment
Share on other sites

vi /etc/X11/xorg.conf δες τι αναλύσεις έχει και τι module σου φορτώνει για την gpu (τι gpu έχεις?)

για τα ελληνικά στο control center μπορείς να τα προσθέσεις (control settings -> regional settings).

Link to comment
Share on other sites

οκ με τα ελληνικά.κάπου αλλού το πέτυχα :o

επειδή με τα γραφικά το είχα ξανασυναντήσει αυτό και μου είχε πει ένας φίλος μου τι να κάνω,ψάχνοντας στα directories βρήκα το αρχείο με τις ρυθμίσεις.για να τις αλλάξω όμως πρέπει να κάνω login ως root?το default account του admin ποιο είναι?

Είμαι τελείως noobάς αλλα το ubuntu σαν να το συμπάθησα

(όλα αυτά τα άκυρα ποστ μου θα τα σβήσω αργότερα,η τουλάχιστον θα κάνω μετάφραση :tomato: :wassat: )

μπίλη,ένας 15,4 είναι ο πειραματικός,και το raid unplugged μην γίνει μαμακία!!!!

edit

γ@μω τα συναισθήματα να παθαίνεις γελοία πράγματα!!!έχω βάλει και ελλήνικά και αγγλικά,και δεν ξέρω πως να κάνω switch τις γλώσσες :X: χαχαχαχ α

@σωτήρης--> κάρτα γραφικών 6800gt

θα στείλω πμ με το config

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις.

πώς να αλλάζεις τις γλώσσες?

gnome έχει?

κοίτα να έχει το xorg.conf αυτές τις γραμμές:

Option "XkbRules" "xorg"

Option "XkbModel" "pc101"

Option "XkbLayout" "us,el"

Option "XkbOptions" "grp:alt_shift_toggle"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.