Jump to content



Κάθεστε στα starbucks;


chroma

Ντου γιου σητ ατ Σταρμπαξ;  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Όπως είπα και στο αρχικό post, ούτε εγώ πίνω τα διάφορα ροφήματα, δε μου αρέσουν και βαριέμαι και μόνο να τα ζητήσω με το όνομα που έχουν. Αλλά για τα απλά φίλτρου, εσπρεσσο κλπ. χωρίς πολλά δεν έχω βρει κάπου καλύτερα, εκτός από το σπίτι μου. Κοπριτης, έχεις υπόψη κάπου, κάτι άλλο που να σερβίρει καλό καφέ και δεν εννοώ στιγμιαίο νεροζούμι αλλά πραγματικό καφέ από τριμμένους κόκκους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Kαλά είναι τα Starbucks για να πέρνω τον καφέ και να φεύγω με το τραμ, τώρα για να κάτσεις, μόνο αν φας και κανα cheesecake. Προσωπικά προτιμώ τον καλύτερο freddo στην Αθήνα (Αργυρούπολη-Picollo) ο οποίος κάνει και 2,5 ευρώ παρακαλώ.

(διαφήμιση) :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Όπως είπα και στο αρχικό post, ούτε εγώ πίνω τα διάφορα ροφήματα, δε μου αρέσουν και βαριέμαι και μόνο να τα ζητήσω με το όνομα που έχουν. Αλλά για τα απλά φίλτρου, εσπρεσσο κλπ. χωρίς πολλά δεν έχω βρει κάπου καλύτερα, εκτός από το σπίτι μου. Κοπριτης, έχεις υπόψη κάπου, κάτι άλλο που να σερβίρει καλό καφέ και δεν εννοώ στιγμιαίο νεροζούμι αλλά πραγματικό καφέ από τριμμένους κόκκους.

Συμφωνώ απολύτως. Έχουν αληθινό και καλό καφέ. Και ειδικά ο φιλτρου δεν είναι ιδιαίτερα ακριβός.

Δεν καπνίζω οπότε δε με νοιάζει, και οι πολυθρόνες, ω μα τι πολυθρόνες...

Link to comment
Share on other sites

καθε καφες που σερβιρεται στα σταρμπακς ενας ιρακινος πεθαινει. Αυτο να το θυμαστε την επομενη φορα.

Ενισχυστε το κεφαλαιο , καπιταλες φαστφουνταρχοντες

αρε λαδοκολλα και χοβολη που θελετε

:D:whip::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα ειχα περασει για να παρει η κοπελα μου καφε στον Πειραια.Τυχαια περασαμεκαι ειπε να δοκιμασει.Παντως ηταν αρκετα καλος..

ea6gka:Ολο λογια εισαι..στην πραξη τιποτα!Θα κανονισουμε κατι επιτελους??

Link to comment
Share on other sites

δεν πίνω καφέ

δεν καπνίζω

δεν συμπαθώ τους αμερικάνους (το είπα ευγενικά)

πληρώνω ήδη αρκετά για dslια στο σπίτι και γραφείο

(α! ξέχασα να πω ότι δεν προλαβαίνω να βγαίνω έξω)

χρειάζεται να πω τι ψήφισα;

:p

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε ένα στη Κηφισίας στο ύψος της Φιλοθέης, και σε εκείνο στη συμβολή Αλεξάνδρας- Κηφησίας....

Καλό καφέ πίνω μόνο σπίτι απο τα χεράκια μου, ή απο της γυναίκας...οπότε έχω δεχτεί ότι όλοι οι καφέδες είναι χάλια.

Πάντως δεν με πολυενθουσιάζει να κάθομαι για καφέ και να ακούω τα αυτοκίνητα της Κηφισίας.

Η αλήθεια είναι ότι μαζεύει πιπίνια. Εκεί στη Φιλοθέη είναι κάτι Ιδιωτικά Σχολεία και όλα τα φραγκάτα *censored* μαζεύονται εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανά πει...

Cofe + Net... = Cafe4u στην ιπποκράτους... Με 3 ευρώ με το λάπτοπ σου... ΟΣΗ ΜΑ ΟΣΗ ΩΡΑ ΘΕΣ με ΑΠΙΘΑΝΕΣ ταχύτητες και το περιβάλλον κάτι παραπάνω από καλό.. (νομίζω το cafe έχει 8mbit)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Σήμερα, στις 23:36]

Εκεί στη Φιλοθέη είναι κάτι Ιδιωτικά Σχολεία και όλα τα φραγκάτα *censored* μαζεύονται εκεί...

ΘΕΟΣΣΣΣΣ :clap: :worship: :clap: :worship: :clap: :worship: :clap: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

καθε καφες που σερβιρεται στα σταρμπακς ενας ιρακινος πεθαινει. Αυτο να το θυμαστε την επομενη φορα.

Ενισχυστε το κεφαλαιο , καπιταλες φαστφουνταρχοντες

αρε λαδοκολλα και χοβολη που θελετε

:D:whip::hehe:

Επίσης να το θυμόμαστε (όλοι όμως) την επόμενη φορά που θα αγοράσουμε επεξεργαστή, μνήμες, παντελόνι τζιν, παπούτσια ή ενοικιάσουμε κανα dvd ή βάλουμε βενζίνη ή μιλήσουμε στο κινητό ή θέλουμε μήπως και άλλα.

Δε θα κάνω πολιτική ή θα επαναπαυθώ με τη σκέψη οτι αποκλείω τα σταρμπαξ και πίνω το νεροζούμι της δήθεν καφετέριας ελληνικών συμφερόντων, με τα ίδια ή και παραπάνω ευρά. Αν είναι μόνο για να αγοράζει porsche ο νεόπλουτος βλάκας με το δικό μου ξυνισμένο ουρανίσκο, προτιμώ να αγοράζει porsche ο αμερικάνος που έχει και κάτι να μου προσφέρει. btw τα starbux είναι μικτών συμφερόντων, franchise του μαρινόπουλου.

Πραγματικά όμως, μη συζητήσουμε αν γουστάρουμε ή οχι τους αμερικάνους, δεν έχει νόημα και δεν ήταν ο σκοπός του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Επίσης να το θυμόμαστε (όλοι όμως) την επόμενη φορά που θα αγοράσουμε επεξεργαστή, μνήμες, παντελόνι τζιν, παπούτσια ή ενοικιάσουμε κανα dvd ή βάλουμε βενζίνη ή μιλήσουμε στο κινητό ή θέλουμε μήπως και άλλα.

Δε θα κάνω πολιτική ή θα επαναπαυθώ με τη σκέψη οτι αποκλείω τα σταρμπαξ και πίνω το νεροζούμι της δήθεν καφετέριας ελληνικών συμφερόντων, με τα ίδια ή και παραπάνω ευρά. Αν είναι μόνο για να αγοράζει porsche ο νεόπλουτος βλάκας με το δικό μου ξυνισμένο ουρανίσκο, προτιμώ να αγοράζει porsche ο αμερικάνος που έχει και κάτι να μου προσφέρει. btw τα starbux είναι μικτών συμφερόντων, franchise του μαρινόπουλου.

Πραγματικά όμως, μη συζητήσουμε αν γουστάρουμε ή οχι τους αμερικάνους, δεν έχει νόημα και δεν ήταν ο σκοπός του θέματος.

Τι μου θυμισες τωρα τις ζαντες απο την BMW του γυμνασμενου και κακου αφεντικου......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

σαρκαζω chroma , προς θεου χαβαλε κανω.

Αυθόρμητο ήταν, η επίδραση του καφε διαρκεί μέχρι τέτοια ώρα. Σπιτικός μεν αλλά αγορασμένος από τα starbux, μωρε λες...;:shutup:

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Τι μου θυμισες τωρα τις ζαντες απο την BMW του γυμνασμενου και κακου αφεντικου......

Ακριβώς το παράδειγμα που είχα κατα νου όταν έγραφα εκείνες τις γραμμές. Α ρε εγκώμιο φορεβα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.