Jump to content



Κάθεστε στα starbucks;


chroma

Ντου γιου σητ ατ Σταρμπαξ;  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από chroma

Επίσης να το θυμόμαστε (όλοι όμως) την επόμενη φορά που θα αγοράσουμε επεξεργαστή, μνήμες, παντελόνι τζιν, παπούτσια ή ενοικιάσουμε κανα dvd ή βάλουμε βενζίνη ή μιλήσουμε στο κινητό ή θέλουμε μήπως και άλλα.

Δε θα κάνω πολιτική ή θα επαναπαυθώ με τη σκέψη οτι αποκλείω τα σταρμπαξ και πίνω το νεροζούμι της δήθεν καφετέριας ελληνικών συμφερόντων, με τα ίδια ή και παραπάνω ευρά. Αν είναι μόνο για να αγοράζει porsche ο νεόπλουτος βλάκας με το δικό μου ξυνισμένο ουρανίσκο, προτιμώ να αγοράζει porsche ο αμερικάνος που έχει και κάτι να μου προσφέρει. btw τα starbux είναι μικτών συμφερόντων, franchise του μαρινόπουλου.

Πραγματικά όμως, μη συζητήσουμε αν γουστάρουμε ή οχι τους αμερικάνους, δεν έχει νόημα και δεν ήταν ο σκοπός του θέματος.

Θεωρώ παρακμή να πίνεις για καφέ σε αλυσίδα...

Για μένα το καλύτερο καφέ/καφενείο/καφετέρια είναι αυτό που μπαίνεις και ξέρει ο σερβιτόρος/καφετζής πως τον πίνεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

μια φορα εχω παει κι εγω στην Ομονοια... πηρα μια "μυστηρια" γευση εσπρεσο, εκατσα εξω γιατι τοτε καπνιζαμε, εφαγα ολη την καπνα της Ομονοιας και εφυγα...

Αδιαφορο καφε... Τον καλυτερο καφε τον φτιαχνω σπιτι μου... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 00:51]

να προσθεσω οτι το καλυτερο καφε μου το κανει η γραμματεας μου, αψογη λεμε

Να ξεκαθαρισουμε οτι δεν ειμαι η γραμματεας του "απο πανω" ουτε και εχει ερθει ποτε σπιτι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Έχω πάει σε ένα στη Κηφισίας στο ύψος της Φιλοθέης, και σε εκείνο στη συμβολή Αλεξάνδρας- Κηφησίας....

Καλό καφέ πίνω μόνο σπίτι απο τα χεράκια μου, ή απο της γυναίκας...οπότε έχω δεχτεί ότι όλοι οι καφέδες είναι χάλια.

Πάντως δεν με πολυενθουσιάζει να κάθομαι για καφέ και να ακούω τα αυτοκίνητα της Κηφισίας.

Η αλήθεια είναι ότι μαζεύει πιπίνια. Εκεί στη Φιλοθέη είναι κάτι Ιδιωτικά Σχολεία και όλα τα φραγκάτα *censored* μαζεύονται εκεί...

Δεν έχεις κι άδικο φίλε μου !

Προσωπικά 2 φορές έχω πάει. Παιδιά, με 3 Ε Soulvaki με 2 πίττες + Coca Cola ! Στα Στάρμπακς : 4Ε ... μια κρύα σοκολάτα !

Μαντέψτε τι ψήφισα !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις καφετέριες και τα συμφέροντα 1η φορά το ακούω, λολ.

Όπου γουστάρω πάω για καφέ και στα απαυτά μου αν την έχει αμερικάνος ή αλβανός.

Και όσο για αυτό που είπε ο Βαγγουρίδης, ΝΑΙ κάποια πράγματα στη ζωή πάνε μαζί. :D

Link to comment
Share on other sites

σε starbucks στην ελλάδα δεν έχω πάει, τα ιαπωνικά (απο άποψη περιβάλλοντος και αισθητικής) ήταν καλύτερα απο τα ταυλανδέζικα και τα γερμανικά.Ο καφές αρκετά καλός - πάντως ο grand frappucino (ή όπως σκ@τ@ λεγόταν) στα ιαπωνικά starbucks δεν έκανε πάνω απο 3 euro. Στην Ελλάδα δεν νομίζω να πάω starbucks παρά μόνο σαν λύση ανάγκης

Link to comment
Share on other sites

Ο καφές δεν είναι μόνο η γεύση. Τι να τις κάνω τις πολυθρόνες και τους καναπέδες όταν ο καφές είναι σε πλαστικό ποτήρι?

Όταν πληρώνω τόσα λεφτά για ένα καφέ, έχω την απαίτηση να είναι σε κανονικό ποτήρι/φλιτζάνι και όχι σε πλαστικούρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [25-10-2005 18:46] Αυτο το σταρμπακ δεν το γνωριζω αλλα μαλλον εχει μονο αθηνα απο δαυτο.

εχει στο carefour στην γιαννιτσων... ξερεις ποια ειναι η γιαννιτσων εκει που κανεις πιατσα οταν θες να κανεις αναβαθμιση... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από orion [Σήμερα, στις 09:25]

εχει στο carefour στην γιαννιτσων... ξερεις ποια ειναι η γιαννιτσων εκει που κανεις πιατσα οταν θες να κανεις αναβαθμιση... :)

A ναι έχω πάει εκεί... Όχι στα Starbucks, στη Γιαννιτσών για να βρω τον Πάρη. :p

Πέρα από την πλάκα, μια φορά είπα και εγώ να πάω να δώ τι το ιδιαίτερο έχουν αυτά τα starbucks και ήταν κλειστά.... :D Αλλά δεν πειράζει. Έχει και άλλες 3000 καφετέριες η πόλη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από orion

εχει στο carefour στην γιαννιτσων... ξερεις ποια ειναι η γιαννιτσων εκει που κανεις πιατσα οταν θες να κανεις αναβαθμιση... :)

Τι @ ειναι αυτο το παιδι ( Χρονια πολλα για χθες τρισαθλιε)......... Ολα λογια ομως εισαι , μια φορα δεν ηρθες να με παρεις και μετα να παρω και γω κανα ραπτορα για raid.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια εχω παει στην Κιφισιας (καμια 10αρια φορες γιατι εκει παει ο αδερφος μου και τον φερνω σπιτι).............

Μακραν ΟΤΙ χειροτερο εχω δει..........Φοβερος θορυβος,ΦΙΣΚΑ το μαγαζι,θορυβος,και ο καφες πανακριβος και οχι και τοσο φοβερος πια....

Την κοπαναω και παω για σουβλακια και σφολιατα απεναντι

ΥΓ:Τις κοπελες τις βλεπω τις περισσοτερες και στο σχολιο οποτε.......

Link to comment
Share on other sites

μπλιαχ, γκουχ, κλαψ, λυγμ!

δεν μου αρέσουν καθόλου, ούτε απο χώρο ούτε απο καφέ!

τα βρίσκω απλώς απαράδεκτα...

btw μην δοκιμάσετε ποτέ μα ποτέ ενα κατασκεύασμα που έχει για milkshake σοκολάτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια... Αν θες με 2 ευρω μια τεράστια κούπα καφέ φίλτρου (τον οποίο πετάνε καθε μία ωρα μαξ) και μια βαθιά πολυθρόνα που δεν σου κάνει καρδιά να σηκωθείς τότε είναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.